Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MOBILISSIMUS.RO S.R.L.

MOBILISSIMUS.RO S.R.L.

CUI 49317266 · SRL· Municipiul Timişoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MOBILISSIMUS.RO S.R.L. are sediul în Municipiul Timişoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+41,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 228,1 K lei, față de 161,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut12,1%

Marja netă calculată este 12,1% în 2025, față de 3,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+138,8%

Datoriile raportate sunt 38 K lei în 2025, față de 15,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025228,1 K lei+41,2% față de anul anterior2024: 161.5172025: 228.140
Rezultat net 202527,7 K lei+339,5% față de anul anterior2024: 6.2942025: 27.661
Angajați 20251+0% față de anul anterior2024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202584 K lei+49,1% față de anul anterior2024: 56.2942025: 83.955
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0114 K228 K2024: 161,5 K lei161,5 K20242025: 228,1 K lei228,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%14,6%29,1%Mediana sectorului (2025): 29,1% · n=147022024: 3,9%3,9%20242025: 12,1%12,1%2025

Cifra de afaceri: +41,2% față de anul anterior. Marja netă: 12,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii84 K lei+49,1% față de anul anterior
Datorii38 K lei+138,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri161,5 K lei228,1 K lei+41,2% față de anul anterior
Rezultat net6,3 K lei27,7 K lei+339,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii56,3 K lei84 K lei+49,1% față de anul anterior
Datorii15,9 K lei38 K lei+138,8% față de anul anterior
Creanțe—603 leiFără an comparabil
Angajați11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri12,1%29,1%n=14.7023,9%28,5%n=14.767
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)68,9%56%n=12.57378%63,8%n=12.557
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)31,1%42,1%n=12.57322%34,3%n=12.557
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)3,7%18,8%n=12.5734,6%17,5%n=12.557
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)22,7%23,8%n=12.5708,7%23,6%n=12.554
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive32,9%78,2%n=14.54411,2%56,7%n=14.689
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,09×1,79×n=16.9394,33×2,13×n=16.988
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,95 zile117,71 zilen=13.837—94,25 zilen=13.714
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați228.140 lei202.575 lein=11.350161.517 lei186.032 lein=11.605

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
228.140
Rezultat net
27.661
Angajați
1
Datorii
37.971
Active imobilizate
4.567
Active circulante
117.359
Capitaluri proprii
83.955
Venituri totale
228.743
Cheltuieli totale
195.657
Stocuri
—
Creanțe
603
Casă și conturi la bănci
116.756
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
161.517
Rezultat net
6.294
Angajați
1
Datorii
15.900
Active imobilizate
3.304
Active circulante
68.890
Capitaluri proprii
56.294
Venituri totale
161.517
Cheltuieli totale
153.987
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
68.890
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
50.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-26Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2023-12-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

2 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
49317266
Număr de înregistrare
J35/4932/2023
Înmatriculare
20 decembrie 2023
EUID
ROONRC.J35/4932/2023
Formă juridică
SRL
Sediu social
ENRIC BAADER 1 Municipiul Timişoara Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. ENRIC BAADER 1 Timişoara TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 decembrie 2023
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2024
Telefon
+36306531705

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
EKES ANDRAS PETER
administrator
GERTHEIS ANTAL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MOBILISSIMUS.RO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.12.2023
Înregistrare fiscală
20 decembrie 2023
Număr registrul comerțului
J35/4932/2023
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
+36306531705
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, MUN. TIMIŞOARA, STR. ENRIC BAADER, NR.1, AP.20
Strada sediului
Str. Enric Baader
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Mun. Timişoara
Județul sediului
TIMIŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Enric Baader
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Timişoara
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
19 august 2026
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
19 august 2026
Actualizare TVA la încasare
26 august 2026
Publicare TVA la încasare
27 august 2026
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (2) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SOCIETATEA METROPOLITANA DE TRANSPORT TIMISOARA1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Comuna Ghiroda1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Studii de fezabilitate, servicii de consultanta, analize (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Servicii de elaborare de studii (Rev.2)1 din 2 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

26 mai 2026Achiziție directă

„Strategie și plan de acțiune în cadrul proiectului „Interreg VI-A Romania-Hungary – ROHU00419

Autoritate: Comuna Ghiroda

CPV 79311100-8 — Servicii de elaborare de studii (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79311100-8

Vezi detaliile atribuirii →
44.890 leiValoare publicată
20 martie 2026Achiziție directă

Analiza sistemului de transport public și implementarea unor proiecte pilot la scară mică

Autoritate: SOCIETATEA METROPOLITANA DE TRANSPORT TIMISOARA

CPV 71241000-9 — Studii de fezabilitate, servicii de consultanta, analize (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71241000-9

Vezi detaliile atribuirii →
120.190 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 2Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7219 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie

CAEN 7220 Rev. 2Cercetare- dezvoltare în științe sociale și umaniste

CAEN 7320 Rev. 2Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişMunicipiul TimişoaraCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI