Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MOCANU MARKET LAVINIA S.R.L.

MOCANU MARKET LAVINIA S.R.L.

CUI 42508307 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MOCANU MARKET LAVINIA S.R.L. are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 427,1 K lei, față de 435 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut12,1%

Marja netă calculată este 12,1% în 2025, față de 8,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+21,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025427,1 K lei-1,8% față de anul anterior2022: 99.1302023: 556.3032024: 434.9702025: 427.095
Rezultat net 202551,6 K lei+37,9% față de anul anterior2022: 6.7562023: 43.5572024: 37.3782025: 51.559
Angajați 20251-50% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025118,4 K lei+77,1% față de anul anterior2022: 6.9562023: 29.5052024: 66.8832025: 118.442
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0278 K556 K2022: 99,1 K lei99,1 K20222023: 556,3 K lei556,3 K20232024: 435 K lei435 K20242025: 427,1 K lei427,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%6%12,1%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312022: 6,8%6,8%20222023: 7,8%7,8%20232024: 8,6%8,6%20242025: 12,1%12,1%2025

Cifra de afaceri: -1,8% față de anul anterior. Marja netă: 12,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii118,4 K lei+77,1% față de anul anterior
Datorii174,8 K lei+1,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri556,3 K lei435 K lei427,1 K lei-1,8% față de anul anterior
Rezultat net43,6 K lei37,4 K lei51,6 K lei+37,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii29,5 K lei66,9 K lei118,4 K lei+77,1% față de anul anterior
Datorii167 K lei173 K lei174,8 K lei+1,1% față de anul anterior
Creanțe2,6 K lei28,4 K lei34,4 K lei+21,1% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri12,1%2%n=29.7318,6%1,9%n=32.263
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive43,5%17,7%n=21.63255,9%16%n=23.418
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,68×0,95×n=35.4151,39×0,95×n=38.825
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36028,95 zile8,02 zilen=26.82823,48 zile6,91 zilen=28.302
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360188,89 zile63,03 zilen=27.389147,31 zile65,5 zilen=29.567
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați427.095 lei259.175 lein=21.783217.485 lei242.354 lein=24.014

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
427.095
Rezultat net
51.559
Angajați
1
Datorii
174.819
Active imobilizate
—
Active circulante
293.261
Capitaluri proprii
118.442
Venituri totale
427.095
Cheltuieli totale
365.126
Stocuri
224.092
Creanțe
34.351
Casă și conturi la bănci
34.818
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
434.970
Rezultat net
37.378
Angajați
2
Datorii
173.001
Active imobilizate
—
Active circulante
239.884
Capitaluri proprii
66.883
Venituri totale
434.970
Cheltuieli totale
391.447
Stocuri
177.993
Creanțe
28.370
Casă și conturi la bănci
33.521
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
556.303
Rezultat net
43.557
Angajați
2
Datorii
167.037
Active imobilizate
—
Active circulante
196.542
Capitaluri proprii
29.505
Venituri totale
556.293
Cheltuieli totale
507.173
Stocuri
192.958
Creanțe
2.624
Casă și conturi la bănci
960
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
99.130
Rezultat net
6.756
Angajați
1
Datorii
150.341
Active imobilizate
—
Active circulante
157.297
Capitaluri proprii
6.956
Venituri totale
99.130
Cheltuieli totale
91.383
Stocuri
156.230
Creanțe
514
Casă și conturi la bănci
553
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-05-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

3 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42508307
Număr de înregistrare
J2020000342108
Înmatriculare
18 mai 2020
EUID
ROONRC.J2020000342108
Formă juridică
SRL
Sediu social
DOROBANŢI 1 24/5 Municipiul Buzău Buzău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Car DOROBANŢI 1 Buzău BUZĂU · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 mai 2020
Înregistrare fiscală
21 mai 2026
Telefon
0771539880 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOCANU NICUŞOR
administrator
SĂPUNARU GEORGICĂ
administrator
SĂPUNARU IULIA-BIANCA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MOCANU MARKET LAVINIA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.05.2020
Înregistrare fiscală
18 mai 2020
Număr registrul comerțului
J2020000342108
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0771539880 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, CAR. DOROBANŢI 1, BL.24/5, ET.PARTER, AP.1
Strada sediului
Car. Dorobanţi 1
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Strada domiciliului fiscal
Car. Dorobanţi 1
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 februarie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI