Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MODA & COMPLEMENTO SRL

MODA & COMPLEMENTO SRL

CUI 32750361 · SRL· Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MODA & COMPLEMENTO SRL are sediul în Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-5,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 49,8 K lei, față de 52,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât22,6%

Marja netă calculată este 22,6% în 2025, față de 23,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+139,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202549,8 K lei-5,7% față de anul anterior2020: 18.4472021: 25.9242022: 30.5702023: 46.4752024: 52.7632025: 49.778
Rezultat net 202511,2 K lei-9,7% față de anul anterior2020: 7102021: -6.6482022: 9.0722023: 10.6022024: 12.4522025: 11.246
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 02021: 0
Capitaluri proprii 202549,6 K lei+29,3% față de anul anterior2020: 12.8562021: 6.2082022: 15.2812023: 25.8832024: 38.3352025: 49.581
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate026 K53 K2020: 18,4 K lei18,4 K20202021: 25,9 K lei25,9 K20212022: 30,6 K lei30,6 K20222023: 46,5 K lei46,5 K20232024: 52,8 K lei52,8 K20242025: 49,8 K lei49,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25,6%2%29,7%2020: 3,8%3,8%20202021: -25,6%-25,6%20212022: 29,7%29,7%20222023: 22,8%22,8%20232024: 23,6%23,6%20242025: 22,6%22,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,7% · n=4.948

Cifra de afaceri: -5,7% față de anul anterior.Marjă netă 22,6% · -1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202438,3 K lei
202549,6 K lei

Datorii raportate

202462,7 K lei
202588,1 K lei

Disponibilități bănești

2024291 lei
2025331 lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri46,5 K lei52,8 K lei49,8 K lei-5,7% față de anul anterior
Rezultat net10,6 K lei12,5 K lei11,2 K lei-9,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii25,9 K lei38,3 K lei49,6 K lei+29,3% față de anul anterior
Datorii50,5 K lei62,7 K lei88,1 K lei+40,6% față de anul anterior
Creanțe231 lei1,9 K lei4,4 K lei+139,6% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă22,6%23,6%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=4.948) · 2024: 2% (n=4.933)

Rezultat / active (A+B)8,2%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,3% (n=2.928) · 2024: 0,4% (n=2.925)

Rezultat / capitaluri proprii22,7%32,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 14,8% (n=3.368) · 2024: 14,4% (n=3.260)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)36%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 16% (n=2.929) · 2024: 16% (n=2.927)

Datorii / active (A+B)64%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 83,1% (n=2.929) · 2024: 82,9% (n=2.927)

Ponderea activelor imobilizate0%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,4% (n=2.929) · 2024: 7,8% (n=2.927)

Active circulante / datorii totale1,56×1,61×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,86× (n=6.172) · 2024: 0,81× (n=6.245)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări32,1 zile12,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 11,3 zile (n=3.847) · 2024: 11,7 zile (n=3.731)

Stocuri în zile de vânzări961,6 zile674,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 133,1 zile (n=4.615) · 2024: 136,5 zile (n=4.575)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
49.778
Rezultat net
11.246
Angajați
—
Datorii
88.147
Active imobilizate
0
Active circulante
137.728
Capitaluri proprii
49.581
Venituri totale
49.778
Cheltuieli totale
36.761
Stocuri
132.958
Creanțe
4.439
Casă și conturi la bănci
331
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
52.763
Rezultat net
12.452
Angajați
—
Datorii
62.684
Active imobilizate
—
Active circulante
101.019
Capitaluri proprii
38.335
Venituri totale
52.777
Cheltuieli totale
38.365
Stocuri
98.875
Creanțe
1.853
Casă și conturi la bănci
291
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
46.475
Rezultat net
10.602
Angajați
—
Datorii
50.526
Active imobilizate
0
Active circulante
76.409
Capitaluri proprii
25.883
Venituri totale
46.475
Cheltuieli totale
34.204
Stocuri
69.767
Creanțe
231
Casă și conturi la bănci
6.411
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.570
Rezultat net
9.072
Angajați
—
Datorii
48.666
Active imobilizate
—
Active circulante
63.947
Capitaluri proprii
15.281
Venituri totale
30.570
Cheltuieli totale
20.599
Stocuri
59.547
Creanțe
1.000
Casă și conturi la bănci
3.400
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.924
Rezultat net
-6.648
Angajați
0
Datorii
51.251
Active imobilizate
0
Active circulante
57.459
Capitaluri proprii
6.208
Venituri totale
25.924
Cheltuieli totale
31.994
Stocuri
52.898
Creanțe
262
Casă și conturi la bănci
4.299
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.447
Rezultat net
710
Angajați
0
Datorii
38.670
Active imobilizate
0
Active circulante
51.526
Capitaluri proprii
12.856
Venituri totale
18.447
Cheltuieli totale
17.450
Stocuri
48.508
Creanțe
1.653
Casă și conturi la bănci
1.365
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-17

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2014-02-05 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-16–2026-10-17 · verificat 2026-10-17.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
32750361
Număr de înregistrare
J13/207/2014
Înmatriculare
5 februarie 2014
EUID
ROONRC.J13/207/2014
Formă juridică
SRL
Sediu social
9 MAI E7 Loc. Cernavodă, Oraş Cernavodă Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 9 MAI Cernavodă CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
5 februarie 2014
Înregistrare fiscală
28 martie 2023
Telefon
0768207952 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FRÎNCU MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MODA & COMPLEMENTO SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 05.02.2014
Înregistrare fiscală
6 februarie 2014
Număr registrul comerțului
J13/207/2014
Cod CAEN
4771
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Medgidia

Contact și adrese

Telefon
0768207952 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, ORŞ. CERNAVODĂ, STR. 9 MAI, BL.E7, SC.A, ET.P, AP.2
Cod poștal fiscal
905200
Strada sediului
Str. 9 Mai
Localitatea sediului
Orş. Cernavodă
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
905200
Strada domiciliului fiscal
Str. 9 Mai
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Cernavodă
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
905200

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
28 februarie 2014
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4771 Rev. 2Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate

CAEN 4772 Rev. 2Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate

CAEN 4775 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4777 Rev. 2Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-17Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaLoc. Cernavodă, Oraş CernavodăCAEN 4771
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI