Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MODA SA

MODA SA

CUI 1689052 · SA· Municipiul Arad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MODA SA are sediul în Municipiul Arad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 172,8 K lei, față de 166,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-62,9%

Marja netă calculată este -62,9% în 2025, față de -46,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-3,9%

Datoriile raportate sunt 354,4 K lei în 2025, față de 368,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025172,8 K lei+3,6% față de anul anterior2020: 2.641.6482021: 2.435.8102022: 513.2052023: 184.0682024: 166.8092025: 172.827
Rezultat net 2025-108,7 K leiPierdere majorată cu 40,2%2020: -521.6802021: -97.4992022: -277.7142023: -72.0832024: -77.5382025: -108.725
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2020: 822021: 602022: 252023: 0
Capitaluri proprii 20253 mil. lei-3,5% față de anul anterior2020: 3.636.3652021: 3.538.8672022: 3.261.1542023: 3.189.0702024: 3.111.5312025: 3.002.806
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 2,6 mil. lei2,6 mil.20202021: 2,4 mil. lei2,4 mil.20212022: 513,2 K lei513,2 K20222023: 184,1 K lei184,1 K20232024: 166,8 K lei166,8 K20242025: 172,8 K lei172,8 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-62,9%-30,5%1,8%2020: -19,7%-19,7%20202021: -4%-4%20212022: -54,1%-54,1%20222023: -39,2%-39,2%20232024: -46,5%-46,5%20242025: -62,9%-62,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,8% · n=1.805

Cifra de afaceri: +3,6% față de anul anterior.Marjă netă -62,9% · -16,4 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20243,1 mil. lei
20253 mil. lei

Datorii raportate

2024368,7 K lei
2025354,4 K lei

Disponibilități bănești

202461,6 K lei
202565,5 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri184,1 K lei166,8 K lei172,8 K lei+3,6% față de anul anterior
Rezultat net-72,1 K lei-77,5 K lei-108,7 K leiPierdere majorată cu 40,2%
Capitaluri proprii3,2 mil. lei3,1 mil. lei3 mil. lei-3,5% față de anul anterior
Datorii365,9 K lei368,7 K lei354,4 K lei-3,9% față de anul anterior
Creanțe90 lei—4,8 K leiFără an comparabil
Angajați0——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-62,9%-46,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,8% (n=1.805) · 2024: 1,9% (n=2.710)

Rezultat / active (A+B)-3,2%-2,2%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0% (n=1.535) · 2024: 0% (n=2.280)

Rezultat / capitaluri proprii-3,6%-2,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6,8% (n=1.364) · 2024: 10,5% (n=2.043)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)89,4%89,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11,4% (n=1.537) · 2024: 17,8% (n=2.282)

Datorii / active (A+B)10,6%10,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 79,4% (n=1.537) · 2024: 69,5% (n=2.282)

Ponderea activelor imobilizate97,9%97,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 22,8% (n=1.537) · 2024: 24,9% (n=2.282)

Active circulante / datorii totale0,2×0,24×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,76× (n=2.414) · 2024: 0,8× (n=3.592)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări10 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 50,3 zile (n=1.594) · 2024: 50,8 zile (n=2.349)

Stocuri în zile de vânzări—56,8 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 63,4 zile (n=1.263) · 2024: 59,9 zile (n=1.822)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
172.827
Rezultat net
-108.725
Angajați
—
Datorii
354.360
Active imobilizate
3.286.894
Active circulante
70.272
Capitaluri proprii
3.002.806
Venituri totale
173.368
Cheltuieli totale
282.093
Stocuri
—
Creanțe
4.804
Casă și conturi la bănci
65.468
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.635.135
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
166.809
Rezultat net
-77.538
Angajați
—
Datorii
368.733
Active imobilizate
3.392.291
Active circulante
87.973
Capitaluri proprii
3.111.531
Venituri totale
166.809
Cheltuieli totale
244.347
Stocuri
26.341
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
61.632
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.635.135
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
184.068
Rezultat net
-72.083
Angajați
0
Datorii
365.911
Active imobilizate
3.497.722
Active circulante
57.259
Capitaluri proprii
3.189.070
Venituri totale
223.555
Cheltuieli totale
295.638
Stocuri
26.341
Creanțe
90
Casă și conturi la bănci
30.828
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.635.135
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
513.205
Rezultat net
-277.714
Angajați
25
Datorii
420.582
Active imobilizate
3.604.690
Active circulante
77.046
Capitaluri proprii
3.261.154
Venituri totale
718.377
Cheltuieli totale
996.091
Stocuri
26.341
Creanțe
3.149
Casă și conturi la bănci
47.556
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.635.135
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.435.810
Rezultat net
-97.499
Angajați
60
Datorii
819.023
Active imobilizate
3.741.857
Active circulante
616.033
Capitaluri proprii
3.538.867
Venituri totale
3.096.840
Cheltuieli totale
3.194.339
Stocuri
66.059
Creanțe
533.441
Casă și conturi la bănci
16.533
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.635.135
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.641.648
Rezultat net
-521.680
Angajați
82
Datorii
928.289
Active imobilizate
3.988.068
Active circulante
576.586
Capitaluri proprii
3.636.365
Venituri totale
3.595.286
Cheltuieli totale
4.116.966
Stocuri
73.182
Creanțe
387.567
Casă și conturi la bănci
115.837
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.635.135
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-25 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

3 dosare cu nume identic · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Dosar 19037/55/20262026-08-17 · Judecătoria ARAD · Debitor

ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. · Fond

Dosar 12929/55/20212026-04-30 · Tribunalul ARAD · Intimat

rectificare carte funciară · Apel

2 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-11-26 · 10:05

Soluție indisponibilă

2026-10-01 · 10:15

Amână cauza

T. 26.11.2026, ora 10:05, în vederea îndeplinirii procedurii de citare.

Document: incheieredesedinta · 2026-10-01

Căi de atac declarate: Apel · 2026-04-27; Apel · 2026-04-15

Dosar 13305/271/20232023-08-01 · Judecătoria ORADEA · Pârât

pretenţii · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite cererea

2024-03-01 · 08:30

Admite cererea

Admite cererea de chemare în judecată formulată de reclamanta S.C. INFORM MEDIA PRESS S.R.L., în contradictoriu cu pârâta S.C. MODA S.A.. Obligă pârâta la plata către reclamantă a sumei de 357 lei, reprezentând contravaloarea serviciilor prestate, precum şi la plata dobânzii legale penalizatoare aferente debitului principal, calculată conform art. 3 alin. 21 din O.G. nr. 13/2011, de la data introducerii cererii de chemare în judecată, respectiv 01.08.2023 şi până la data plăţii efective şi integrale a debitului principal. Obligă pârâta la plata către reclamantă a cheltuielilor de judecată în cuantum total de 1.529 lei, reprezentând taxă judiciară de timbru în cuantum de 29 lei şi onorariu avocaţial în cuantum de 1.500 lei. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Judecătoria Oradea. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 01.03.2024.

Document: Hotarare 1000/2024 · 2024-03-01

2024-02-16 · 09:30

Amână pronunţarea

Amână pronun?area pentru data de 01.03.2024.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2024-02-16

2023-12-08 · 08:30

Amână cauza

În vederea administrării probei cu interogatoriul pârâtului.

Document: incheieredesedinta · 2023-12-08

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

4 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1689052
Număr de înregistrare
J02/4/1991
Înmatriculare
14 ianuarie 1991
EUID
ROONRC.J02/4/1991
Formă juridică
SA
Sediu social
Str. POETULUI 52 Municipiul Arad Arad · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. POETULUI 52 ARAD ARAD · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
25 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
24 ianuarie 2026
Telefon
0257256264 · Firme cu același număr
Fax
0257256262
Website
WWW.MODAARAD.RO

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BACIU AURELIA
administrator
FUFEZAN MONICA DIANA
administrator
OLTEAN ELENA
reprezentant al persoanei juridice
ROŞIANU EUGENIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MODA SA
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 25.11.1992
Înregistrare fiscală
25 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J1991000004020
Cod CAEN
1421
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Contact și adrese

Telefon
0257256265 · Firme cu același număr
Fax
0257256262 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARAD, MUN. ARAD, STR. POETULUI, NR.52
Cod poștal fiscal
310369
Strada sediului
Str. Poetului
Numărul sediului
52
Localitatea sediului
Mun. Arad
Județul sediului
ARAD
Codul poștal al sediului
310369
Strada domiciliului fiscal
Str. Poetului
Numărul domiciliului fiscal
52
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Arad
Județul domiciliului fiscal
ARAD
Cod poștal domiciliu fiscal
310369

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 1413 Rev. 2Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)

CAEN 6024 Rev. 1Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AradMunicipiul AradStrada PoetuluiCAEN 1413
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI