Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MODEL SYSTEM SRL

MODEL SYSTEM SRL

CUI 12866524 · SRL· Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MODEL SYSTEM SRL are sediul în Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+19,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 25,5 mil. lei, față de 21,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,9%

Marja netă calculată este 6,9% în 2025, față de 2,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-13,4%

Datoriile raportate sunt 3,2 mil. lei în 2025, față de 3,7 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202525,5 mil. lei+19,4% față de anul anterior2020: 12.620.2402021: 15.596.6962022: 20.390.7252023: 20.021.3412024: 21.391.7682025: 25.539.084
Rezultat net 20251,8 mil. lei+186,4% față de anul anterior2020: 1.191.2192021: 2.109.9712022: 2.853.0892023: 1.047.9652024: 612.1372025: 1.753.155
Angajați 202548Neschimbat față de anul anterior2020: 442021: 472022: 442023: 462024: 482025: 48
Capitaluri proprii 20256 mil. lei+6,1% față de anul anterior2020: 3.488.3312021: 4.588.8302022: 6.641.9192023: 6.489.8842024: 5.612.8912025: 5.955.137
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate013 mil.26 mil.2020: 12,6 mil. lei12,6 mil.20202021: 15,6 mil. lei15,6 mil.20212022: 20,4 mil. lei20,4 mil.20222023: 20 mil. lei20 mil.20232024: 21,4 mil. lei21,4 mil.20242025: 25,5 mil. lei25,5 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7%14%2020: 9,4%9,4%20202021: 13,5%13,5%20212022: 14%14%20222023: 5,2%5,2%20232024: 2,9%2,9%20242025: 6,9%6,9%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,8% · n=3.321

Cifra de afaceri: +19,4% față de anul anterior.Marjă netă 6,9% · +4 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20245,6 mil. lei
20256 mil. lei

Datorii raportate

20243,7 mil. lei
20253,2 mil. lei

Disponibilități bănești

20241,1 mil. lei
2025270,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 130 K lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri20 mil. lei21,4 mil. lei25,5 mil. lei+19,4% față de anul anterior
Rezultat net1 mil. lei612,1 K lei1,8 mil. lei+186,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii6,5 mil. lei5,6 mil. lei6 mil. lei+6,1% față de anul anterior
Datorii2,6 mil. lei3,7 mil. lei3,2 mil. lei-13,4% față de anul anterior
Creanțe1,9 mil. lei2,3 mil. lei2,1 mil. lei-7,1% față de anul anterior
Angajați464848Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă6,9%2,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,8% (n=3.321) · 2024: 3,7% (n=3.695)

Rezultat / active (A+B)19,2%6,6%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 6% (n=3.325) · 2024: 5,4% (n=3.719)

Rezultat / capitaluri proprii29,4%10,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 22,5% (n=3.053) · 2024: 18,5% (n=3.412)

Vânzări per angajat532.064 lei445.662 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 496.314 lei (n=3.095) · 2024: 457.501 lei (n=3.411)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)65,1%60,3%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 30,5% (n=3.328) · 2024: 34,2% (n=3.722)

Datorii / active (A+B)34,9%39,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 69,7% (n=3.328) · 2024: 66,6% (n=3.722)

Ponderea activelor imobilizate68,2%59,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47% (n=3.328) · 2024: 44,9% (n=3.722)

Active circulante / datorii totale0,91×1,03×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,75× (n=3.658) · 2024: 0,8× (n=4.149)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări29,9 zile38,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 68 zile (n=3.275) · 2024: 67,6 zile (n=3.628)

Stocuri în zile de vânzări7,3 zile6,9 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,6 zile (n=2.376) · 2024: 3,6 zile (n=2.495)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
25.539.084
Rezultat net
1.753.155
Angajați
48
Datorii
3.197.448
Active imobilizate
6.245.178
Active circulante
2.907.407
Capitaluri proprii
5.955.137
Venituri totale
26.033.398
Cheltuieli totale
24.001.501
Stocuri
518.215
Creanțe
2.119.012
Casă și conturi la bănci
270.180
Cheltuieli în avans
130.000
Venituri în avans
—
Provizioane
130.000
Capital subscris vărsat
809.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
21.391.768
Rezultat net
612.137
Angajați
48
Datorii
3.693.122
Active imobilizate
5.508.646
Active circulante
3.797.367
Capitaluri proprii
5.612.891
Venituri totale
21.797.588
Cheltuieli totale
21.074.835
Stocuri
407.379
Creanțe
2.280.451
Casă și conturi la bănci
1.109.537
Cheltuieli în avans
130.000
Venituri în avans
—
Provizioane
130.000
Capital subscris vărsat
809.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
20.021.341
Rezultat net
1.047.965
Angajați
46
Datorii
2.625.264
Active imobilizate
5.666.262
Active circulante
3.448.886
Capitaluri proprii
6.489.884
Venituri totale
20.407.022
Cheltuieli totale
19.211.940
Stocuri
1.062.927
Creanțe
1.936.385
Casă și conturi la bănci
449.574
Cheltuieli în avans
130.000
Venituri în avans
—
Provizioane
130.000
Capital subscris vărsat
809.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
20.390.725
Rezultat net
2.853.089
Angajați
44
Datorii
3.920.846
Active imobilizate
5.392.287
Active circulante
5.170.478
Capitaluri proprii
6.641.919
Venituri totale
20.942.175
Cheltuieli totale
17.663.727
Stocuri
960.849
Creanțe
2.960.190
Casă și conturi la bănci
1.249.439
Cheltuieli în avans
130.000
Venituri în avans
—
Provizioane
130.000
Capital subscris vărsat
809.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
15.596.696
Rezultat net
2.109.971
Angajați
47
Datorii
2.390.790
Active imobilizate
4.086.383
Active circulante
2.893.237
Capitaluri proprii
4.588.830
Venituri totale
15.879.424
Cheltuieli totale
13.458.354
Stocuri
323.494
Creanțe
844.818
Casă și conturi la bănci
1.724.925
Cheltuieli în avans
130.000
Venituri în avans
—
Provizioane
130.000
Capital subscris vărsat
809.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
12.620.240
Rezultat net
1.191.219
Angajați
44
Datorii
1.983.256
Active imobilizate
4.200.615
Active circulante
1.270.972
Capitaluri proprii
3.488.331
Venituri totale
12.769.753
Cheltuieli totale
11.361.854
Stocuri
305.651
Creanțe
330.755
Casă și conturi la bănci
634.566
Cheltuieli în avans
130.000
Venituri în avans
—
Provizioane
130.000
Capital subscris vărsat
809.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-02-17Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2000-04-04 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Dosar 38/258/20262026-01-09 · Judecătoria MIERCUREACIUC · Intimat

recunoaşterea hotărârilor penale sau a altor acte judiciare străine (Legea 302/2004) · Fond

3 termene · ultima soluție: respinge cererea

2026-06-18 · 09:00

respinge cererea

Respinge, ca rămasă fără obiect, cererea formulată de autorităţile judiciare din Olanda privind recunoaşterea şi executarea deciziei nr. CJIB 1062 5422 7476 8413 emisă de Adm. verwerking flitsgegevens CJIB la data de 04.07.2025, rămasă definitivă la data de 15.08.2025, prin care intimatul Model System Srl, a fost sancţionat cu amendă în cuantum de 84,00 euro. Ia act că intimatul a achitat suma de 84,00 euro în contul comunicat de autorităţile judiciare din Olanda, cu titlu de amendă, pentru stingerea debitului aferent sancţiunii cu privire la care autorităţile austriece au solicitat punerea în executare. După rămânerea definitivă, prezenta hotărâre se comunică autorităţii solicitante împreună cu înscrisul prin care intimatul a făcut dovada plăţii sumei de 84,00 euro. În temeiul art. 305 alin. (2) din Legea nr. 302/2004, cheltuielile judiciare rămân în sarcina statului. Cu drept de apel în termen de 10 zile de la comunicare. Pronunţată în cond. art.405 alin.1 teza a II – a C.proc.pen., astăzi, 18.06.2026.

Document: _Hotarare 350/2026 · 2026-06-18

2026-06-09 · 09:00

Amână pronunţarea

-amână pronunţarea pentru data de 18.06.2026.

Document: incheiereAmanareulterioaraapronuntarii · 2026-06-09

2026-05-26 · 09:00

Amână pronunţarea

stabileşte termen pentru pronunţarea hotărârii la data de 09.06.2026.

Document: incheiereAmanareinitialaapronuntarii · 2026-05-26

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

9 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
12866524
Număr de înregistrare
J19/75/2000
Înmatriculare
29 martie 2000
EUID
ROONRC.J19/75/2000
Formă juridică
SRL
Sediu social
701 Sat Mădăraş, Comuna Mădăraş Harghita
Adresă fiscală
701 Mădăraş HARGHITA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 aprilie 2000
Înregistrare fiscală
8 mai 2025
Telefon
0744543076 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DOMBI ETELKA
administrator
DOMBI GÁBOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MODEL SYSTEM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.04.2000
Înregistrare fiscală
4 aprilie 2000
Număr registrul comerțului
J19/75/2000
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Harghita

Contact și adrese

Telefon
0744260806 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, SAT MĂDĂRAŞ COM. MĂDĂRAŞ, NR.701
Cod poștal fiscal
537071
Numărul sediului
701
Localitatea sediului
Sat Mădăraş Com. Mădăraş
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
537071
Numărul domiciliului fiscal
701
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mădăraş Com. Mădăraş
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
537071

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
4 aprilie 2000
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (9) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Comuna Danesti9 din 9 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Lemn de foc (Rev.2)9 din 9 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

17 februarie 2026Achiziție directă

Tocatura de lemn

Autoritate: Comuna Danesti

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
5.120 leiValoare publicată
29 decembrie 2025Achiziție directă

Tocatura de lemn

Autoritate: Comuna Danesti

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
5.120 leiValoare publicată
21 octombrie 2025Achiziție directă

Tocatura de lemn

Autoritate: Comuna Danesti

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
5.120 leiValoare publicată
20 mai 2025Achiziție directă

Tocatura de lemn

Autoritate: Comuna Danesti

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.560 leiValoare publicată
3 aprilie 2025Achiziție directă

Tocatura de lemn

Autoritate: Comuna Danesti

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
2.560 leiValoare publicată
20 ianuarie 2025Achiziție directă

Tocatura de lemn

Autoritate: Comuna Danesti

CPV 03413000-8 — Lemn de foc (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 03413000-8

Vezi detaliile atribuirii →
5.120 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Harghita

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 1 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Harghita1 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
SC MODEL SYSTEM SRL- PUNCT DE LUCRU M. CIUC32767029Harghita

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 0210 Rev. 2Silvicultură și alte activități forestiere

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5221 Rev. 2Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5229 Rev. 2Alte activități anexe transporturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaSat Mădăraş, Comuna MădăraşCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI