Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MOEBIUS ENGINEERING SRL

MOEBIUS ENGINEERING SRL

CUI 37062037 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MOEBIUS ENGINEERING SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+33,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 386,1 K lei, față de 289,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut59,5%

Marja netă calculată este 59,5% în 2025, față de 58,5% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+2.859,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025386,1 K lei+33,3% față de anul anterior2020: 303.8852021: 309.2852022: 297.8132023: 321.8502024: 289.6702025: 386.090
Rezultat net 2025229,7 K lei+35,6% față de anul anterior2020: 139.5502021: 113.9792022: 127.5592023: 163.1392024: 169.4322025: 229.691
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 22021: 32022: 22023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025229,9 K lei+35,5% față de anul anterior2020: 139.7902021: 253.7692022: 127.7992023: 290.9382024: 169.6722025: 229.931
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0193 K386 K2020: 303,9 K lei303,9 K20202021: 309,3 K lei309,3 K20212022: 297,8 K lei297,8 K20222023: 321,9 K lei321,9 K20232024: 289,7 K lei289,7 K20242025: 386,1 K lei386,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%29,7%59,5%2020: 45,9%45,9%20202021: 36,9%36,9%20212022: 42,8%42,8%20222023: 50,7%50,7%20232024: 58,5%58,5%20242025: 59,5%59,5%2025Reper 2025: mediana sectorului 29,1% · n=14.702

Cifra de afaceri: +33,3% față de anul anterior.Marjă netă 59,5% · +1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024169,7 K lei
2025229,9 K lei

Datorii raportate

202417,2 K lei
2025352,5 K lei

Disponibilități bănești

2024179,6 K lei
2025370 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri321,9 K lei289,7 K lei386,1 K lei+33,3% față de anul anterior
Rezultat net163,1 K lei169,4 K lei229,7 K lei+35,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii290,9 K lei169,7 K lei229,9 K lei+35,5% față de anul anterior
Datorii15 K lei17,2 K lei352,5 K lei+1.945% față de anul anterior
Creanțe21,2 K lei7,2 K lei212 K lei+2.859,7% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă59,5%58,5%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 29,1% (n=14.702) · 2024: 28,5% (n=14.767)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 78,2% (n=14.544) · 2024: 56,7% (n=14.689)

Vânzări per angajat386.090 lei144.835 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 202.575 lei (n=11.350) · 2024: 186.032 lei (n=11.605)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale1,65×10,84×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,79× (n=16.939) · 2024: 2,13× (n=16.988)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări197,7 zile8,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 117,7 zile (n=13.837) · 2024: 94,2 zile (n=13.714)

Stocuri în zile de vânzări—0,2 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 3,7 zile (n=5.346) · 2024: 3,8 zile (n=5.383)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
386.090
Rezultat net
229.691
Angajați
1
Datorii
352.510
Active imobilizate
—
Active circulante
582.042
Capitaluri proprii
229.931
Venituri totale
386.090
Cheltuieli totale
150.646
Stocuri
—
Creanțe
212.002
Casă și conturi la bănci
370.040
Cheltuieli în avans
399
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
289.670
Rezultat net
169.432
Angajați
2
Datorii
17.238
Active imobilizate
—
Active circulante
186.910
Capitaluri proprii
169.672
Venituri totale
289.908
Cheltuieli totale
117.634
Stocuri
187
Creanțe
7.163
Casă și conturi la bănci
179.560
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
321.850
Rezultat net
163.139
Angajați
2
Datorii
14.970
Active imobilizate
—
Active circulante
305.908
Capitaluri proprii
290.938
Venituri totale
330.101
Cheltuieli totale
164.154
Stocuri
187
Creanțe
21.150
Casă și conturi la bănci
284.571
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
297.813
Rezultat net
127.559
Angajați
2
Datorii
137.220
Active imobilizate
—
Active circulante
265.019
Capitaluri proprii
127.799
Venituri totale
297.824
Cheltuieli totale
167.346
Stocuri
—
Creanțe
47.750
Casă și conturi la bănci
217.269
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
309.285
Rezultat net
113.979
Angajați
3
Datorii
43.338
Active imobilizate
—
Active circulante
297.107
Capitaluri proprii
253.769
Venituri totale
309.302
Cheltuieli totale
192.600
Stocuri
—
Creanțe
83.147
Casă și conturi la bănci
213.960
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
303.885
Rezultat net
139.550
Angajați
2
Datorii
189.983
Active imobilizate
—
Active circulante
329.773
Capitaluri proprii
139.790
Venituri totale
303.902
Cheltuieli totale
161.529
Stocuri
—
Creanțe
8.100
Casă și conturi la bănci
321.673
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-20

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-02-17 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-19–2026-10-20 · verificat 2026-10-20.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37062037
Număr de înregistrare
J2017000500122
Înmatriculare
17 februarie 2017
EUID
ROONRC.J2017000500122
Formă juridică
SRL
Sediu social
HOREA 53 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str HOREA 53 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
17 februarie 2017
Înregistrare fiscală
24 septembrie 2025
Telefon
0723053820 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KIS IMOLA
administrator
KISS BEÁTA-ORSOLYA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MOEBIUS ENGINEERING SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 17.02.2017
Înregistrare fiscală
17 februarie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000500122
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
0723053820 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. HOREA, NR.53, AP.3A
Strada sediului
Str. Horea
Numărul sediului
53
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Horea
Numărul domiciliului fiscal
53
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

9 activități autorizate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7111 Rev. 3Activități de arhitectură

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

CAEN 7413 Rev. 3Activități de design de interior

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7430 Rev. 3Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-20Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI