Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MOLCONSTRUCT SRL

MOLCONSTRUCT SRL

CUI 18474171 · SRL· Loc. Covasna, Oraş Covasna

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MOLCONSTRUCT SRL are sediul în Loc. Covasna, Oraş Covasna. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+30,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 341,9 K lei, față de 262,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut3,2%

Marja netă calculată este 3,2% în 2025, față de 0,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+160,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025341,9 K lei+30,3% față de anul anterior2020: 126.7332021: 225.5032022: 214.9932023: 357.3392024: 262.3992025: 341.916
Rezultat net 202510,9 K lei+537,3% față de anul anterior2020: -85.3212021: 3.8682022: 4.3022023: 33.2652024: 1.7062025: 10.872
Angajați 20255Neschimbat față de anul anterior2020: 52021: 52022: 52023: 52024: 52025: 5
Capitaluri proprii 202588,6 K lei+14% față de anul anterior2020: -51.5482021: 38.4502022: 42.7522023: 76.0162024: 77.7232025: 88.595
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0179 K357 K2020: 126,7 K lei126,7 K20202021: 225,5 K lei225,5 K20212022: 215 K lei215 K20222023: 357,3 K lei357,3 K20232024: 262,4 K lei262,4 K20242025: 341,9 K lei341,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-67,3%-29%9,3%2020: -67,3%-67,3%20202021: 1,7%1,7%20212022: 2%2%20222023: 9,3%9,3%20232024: 0,7%0,7%20242025: 3,2%3,2%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: +30,3% față de anul anterior.Marjă netă 3,2% · +2,5 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202477,7 K lei
202588,6 K lei

Datorii raportate

2024267,3 K lei
2025297,3 K lei

Disponibilități bănești

2024106,6 K lei
202510,4 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri357,3 K lei262,4 K lei341,9 K lei+30,3% față de anul anterior
Rezultat net33,3 K lei1,7 K lei10,9 K lei+537,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii76 K lei77,7 K lei88,6 K lei+14% față de anul anterior
Datorii280,2 K lei267,3 K lei297,3 K lei+11,2% față de anul anterior
Creanțe6,8 K lei99,1 K lei257,9 K lei+160,3% față de anul anterior
Angajați555Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă3,2%0,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)2,8%0,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii12,3%2,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat68.383 lei52.480 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)22,7%20%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)76,1%68,7%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate29,4%45,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale0,93×0,8×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări271,5 zile135,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări8 zile10,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
341.916
Rezultat net
10.872
Angajați
5
Datorii
297.263
Active imobilizate
114.724
Active circulante
275.890
Capitaluri proprii
88.595
Venituri totale
381.234
Cheltuieli totale
367.638
Stocuri
7.560
Creanțe
257.888
Casă și conturi la bănci
10.442
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
4.756
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
262.399
Rezultat net
1.706
Angajați
5
Datorii
267.289
Active imobilizate
175.829
Active circulante
213.256
Capitaluri proprii
77.723
Venituri totale
350.114
Cheltuieli totale
346.178
Stocuri
7.560
Creanțe
99.080
Casă și conturi la bănci
106.616
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
44.073
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
357.339
Rezultat net
33.265
Angajați
5
Datorii
280.176
Active imobilizate
246.500
Active circulante
241.465
Capitaluri proprii
76.016
Venituri totale
445.045
Cheltuieli totale
408.633
Stocuri
7.560
Creanțe
6.753
Casă și conturi la bănci
227.152
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
131.773
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
214.993
Rezultat net
4.302
Angajați
5
Datorii
118.678
Active imobilizate
319.922
Active circulante
60.982
Capitaluri proprii
42.752
Venituri totale
277.686
Cheltuieli totale
271.370
Stocuri
7.560
Creanțe
8.932
Casă și conturi la bănci
44.490
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
219.474
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
225.503
Rezultat net
3.868
Angajați
5
Datorii
145.793
Active imobilizate
—
Active circulante
184.243
Capitaluri proprii
38.450
Venituri totale
225.511
Cheltuieli totale
219.536
Stocuri
7.560
Creanțe
62.007
Casă și conturi la bănci
114.676
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.733
Rezultat net
-85.321
Angajați
5
Datorii
111.687
Active imobilizate
—
Active circulante
60.139
Capitaluri proprii
-51.548
Venituri totale
126.738
Cheltuieli totale
210.850
Stocuri
7.560
Creanțe
520
Casă și conturi la bănci
52.059
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-06

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2024-12-02Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2006-03-13 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-05–2026-10-06 · verificat 2026-10-06.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

5 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
18474171
Număr de înregistrare
J2006000122142
Înmatriculare
13 martie 2006
EUID
ROONRC.J2006000122142
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. 1 DECEMBRIE 1918 2 3 Loc. Covasna, Oraş Covasna Covasna · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. 1 DECEMBRIE 1918 2 Covasna COVASNA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 martie 2006
Înregistrare fiscală
9 septembrie 2025
Telefon
341396

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
JÁNOS ERIKA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MOLCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.03.2006
Înregistrare fiscală
13 martie 2006
Număr registrul comerțului
J2006000122142
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Târgu Secuiesc

Contact și adrese

Telefon
341396
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, ORŞ. COVASNA, STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.2, CAMERA 2, BL.3, SC.B, AP.18
Cod poștal fiscal
525200
Strada sediului
Str. 1 DECEMBRIE 1918
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Orş. Covasna
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
525200
Detalii sediu
camera 2
Strada domiciliului fiscal
Str. 1 DECEMBRIE 1918
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Covasna
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
525200
Detalii domiciliu fiscal
camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
16 martie 2006
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (5) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

ORAS COVASNA (CONSILIUL LOCAL ORAS COVASNA)4 din 5 înregistrări (80%) · Vezi relația

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 11 din 5 înregistrări (20%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Materiale pentru instalatii de apa si canalizare (Rev.2)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Diverse produse fabricate si articole conexe (Rev.2)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Diverse tipuri de piatra de constructie (Rev.2)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Piatra de bordura (Rev.2)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)1 din 5 înregistrări (20%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

2 decembrie 2024Achiziție directă

Borduri

Autoritate: ORAS COVASNA (CONSILIUL LOCAL ORAS COVASNA)

CPV 44912400-0 — Piatra de bordura (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44912400-0

Vezi detaliile atribuirii →
3.044 leiValoare publicată
2 decembrie 2024Achiziție directă

Piatra sparta ornamentala

Autoritate: ORAS COVASNA (CONSILIUL LOCAL ORAS COVASNA)

CPV 44912000-6 — Diverse tipuri de piatra de constructie (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44912000-6

Vezi detaliile atribuirii →
895 leiValoare publicată
2 decembrie 2024Achiziție directă

Canalizare pluviala

Autoritate: ORAS COVASNA (CONSILIUL LOCAL ORAS COVASNA)

CPV 44115210-4 — Materiale pentru instalatii de apa si canalizare (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44115210-4

Vezi detaliile atribuirii →
6.694 leiValoare publicată
2 decembrie 2024Achiziție directă

Jgheab

Autoritate: ORAS COVASNA (CONSILIUL LOCAL ORAS COVASNA)

CPV 44400000-4 — Diverse produse fabricate si articole conexe (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44400000-4

Vezi detaliile atribuirii →
2.564 leiValoare publicată
26 august 2024Achiziție directă

Lucrari de reparatii exterior Gradinita cu prog prel Nr.1 Covasna

Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR 1

CPV 45453000-7 — Lucrari de reparatii generale si de renovare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45453000-7

Vezi detaliile atribuirii →
22.367 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Proiecte europene ale firmei

Legăturile folosesc CUI-ul beneficiarului când este publicat; în rest, numele și județul trebuie să indice o singură firmă.

CONSOLIDAREA POZIȚIEI PE PIAȚĂ A SC MOLCONSTRUCT SRL PRIN ACHIZIȚIA DE ECHIPAMENTE SPECIFICE2014-2020 · POR · MySMIS 131631 · finalizat

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

19 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4213 Rev. 3Construcția de poduri și tuneluri

CAEN 4222 Rev. 3Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații

CAEN 4299 Rev. 3Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4332 Rev. 3Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4335 Rev. 3Alte lucrări de finisare

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4342 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-06Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaLoc. Covasna, Oraş CovasnaCAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI