Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MONDIAL G.S.O. TRANS SRL

MONDIAL G.S.O. TRANS SRL

CUI 21044425 · SRL· Municipiul Câmpina

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MONDIAL G.S.O. TRANS SRL are sediul în Municipiul Câmpina. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 696 K lei, față de 612,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut20,8%

Marja netă calculată este 20,8% în 2025, față de 15,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+42,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025696 K lei+13,6% față de anul anterior2020: 78.3402021: 167.4552022: 342.5082023: 482.1732024: 612.4332025: 695.980
Rezultat net 2025144,5 K lei+48% față de anul anterior2020: 14.0212021: 16.3472022: 117.4062023: 60.9932024: 97.6412025: 144.463
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025442,4 K lei+39,3% față de anul anterior2020: 25.3442021: 41.6912022: 159.0972023: 228.5432024: 317.7002025: 442.425
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0348 K696 K2020: 78,3 K lei78,3 K20202021: 167,5 K lei167,5 K20212022: 342,5 K lei342,5 K20222023: 482,2 K lei482,2 K20232024: 612,4 K lei612,4 K20242025: 696 K lei696 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,1%34,3%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 17,9%17,9%20202021: 9,8%9,8%20212022: 34,3%34,3%20222023: 12,6%12,6%20232024: 15,9%15,9%20242025: 20,8%20,8%2025

Cifra de afaceri: +13,6% față de anul anterior. Marja netă: 20,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii442,4 K lei+39,3% față de anul anterior
Datorii232,5 K lei+151,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri482,2 K lei612,4 K lei696 K lei+13,6% față de anul anterior
Rezultat net61 K lei97,6 K lei144,5 K lei+48% față de anul anterior
Capitaluri proprii228,5 K lei317,7 K lei442,4 K lei+39,3% față de anul anterior
Datorii115,1 K lei92,6 K lei232,5 K lei+151,1% față de anul anterior
Creanțe151 K lei262,4 K lei374,5 K lei+42,7% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri20,8%3,7%n=30.49015,9%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)65,5%24,6%n=27.27277,4%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)34,5%76,6%n=27.27222,6%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)35%32,1%n=27.27224,7%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)21,4%3,5%n=27.26323,8%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive32,7%26,7%n=25.15530,7%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,89×0,8×n=37.8803,34×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360193,69 zile61,23 zilen=29.162154,25 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,01 zile5,37 zilen=16.095—5,69 zilen=16.762

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
695.980
Rezultat net
144.463
Angajați
—
Datorii
232.528
Active imobilizate
236.114
Active circulante
438.839
Capitaluri proprii
442.425
Venituri totale
697.219
Cheltuieli totale
528.794
Stocuri
28
Creanțe
374.464
Casă și conturi la bănci
64.347
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
612.433
Rezultat net
97.641
Angajați
—
Datorii
92.610
Active imobilizate
101.226
Active circulante
309.084
Capitaluri proprii
317.700
Venituri totale
612.816
Cheltuieli totale
497.952
Stocuri
—
Creanțe
262.404
Casă și conturi la bănci
46.680
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
482.173
Rezultat net
60.993
Angajați
—
Datorii
115.088
Active imobilizate
136.952
Active circulante
206.679
Capitaluri proprii
228.543
Venituri totale
482.729
Cheltuieli totale
410.808
Stocuri
—
Creanțe
151.039
Casă și conturi la bănci
55.640
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
342.508
Rezultat net
117.406
Angajați
—
Datorii
6.790
Active imobilizate
5.701
Active circulante
160.186
Capitaluri proprii
159.097
Venituri totale
342.897
Cheltuieli totale
216.756
Stocuri
—
Creanțe
87.031
Casă și conturi la bănci
73.155
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.455
Rezultat net
16.347
Angajați
—
Datorii
5.121
Active imobilizate
1.570
Active circulante
45.242
Capitaluri proprii
41.691
Venituri totale
169.643
Cheltuieli totale
149.160
Stocuri
—
Creanțe
13.834
Casă și conturi la bănci
31.408
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
78.340
Rezultat net
14.021
Angajați
—
Datorii
7.278
Active imobilizate
5.243
Active circulante
27.379
Capitaluri proprii
25.344
Venituri totale
78.477
Cheltuieli totale
62.101
Stocuri
—
Creanțe
7.320
Casă și conturi la bănci
20.059
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
210
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-04-07; reactivare la 2017-07-19. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-07-19

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2014-04-07; reactivare la 2017-07-19. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2017-07-19
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-02-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21044425
Număr de înregistrare
J2007000346297
Înmatriculare
9 februarie 2007
EUID
ROONRC.J2007000346297
Formă juridică
SRL
Sediu social
TUDOR VLADIMIRESCU 26 C1 Municipiul Câmpina Prahova · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str TUDOR VLADIMIRESCU 26 Câmpina PRAHOVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 februarie 2007
Înregistrare fiscală
11 iunie 2025
Telefon
0724490700 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SIGNOR ANDREA MARIA PIETRO

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MONDIAL G.S.O. TRANS SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.02.2007
Înregistrare fiscală
9 februarie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000346297
Cod CAEN
4939
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Câmpina

Contact și adrese

Telefon
0724490700 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. PRAHOVA, MUN. CÂMPINA, STR. TUDOR VLADIMIRESCU, NR.26, BL.C1, SC.C1, ET.5, AP.23
Cod poștal fiscal
105600
Strada sediului
Str. Tudor Vladimirescu
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Mun. Câmpina
Județul sediului
PRAHOVA
Codul poștal al sediului
105600
Strada domiciliului fiscal
Str. Tudor Vladimirescu
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Câmpina
Județul domiciliului fiscal
PRAHOVA
Cod poștal domiciliu fiscal
105600

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
19 octombrie 2017
Perioada 2: TVA de la
16 februarie 2007
Perioada 2: TVA până la
31 iulie 2013
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.d) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 august 2013
Actualizare TVA la încasare
7 august 2013
Publicare TVA la încasare
8 august 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
7 aprilie 2014
Reactivare
19 iulie 2017
Publicarea deciziei
9 aprilie 2014

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4932 Rev. 3Transporturi terestre de pasageri, ocazionale

CAEN 4939 Rev. 3Alte transporturi terestre de călători n.c.a.

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul PrahovaMunicipiul CâmpinaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI