Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MONDO TRAVELING S.R.L.

MONDO TRAVELING S.R.L.

CUI 9025980 · SRL· Sat Băniţa, Comuna Băniţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MONDO TRAVELING S.R.L. are sediul în Sat Băniţa, Comuna Băniţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-5,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 261,9 K lei, față de 277,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât9,2%

Marja netă calculată este 9,2% în 2025, față de 32,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+283%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025261,9 K lei-5,6% față de anul anterior2020: 55.8462021: 80.3942022: 118.2102023: 206.7402024: 277.4772025: 261.919
Rezultat net 202524,1 K lei-73,4% față de anul anterior2020: 3.9722021: 7.2552022: 56.3002023: 102.4802024: 90.4032025: 24.053
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025420,2 K lei-15% față de anul anterior2020: 215.1822021: 245.2552022: 301.5552023: 404.0352024: 494.3982025: 420.242
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0139 K277 K2020: 55,8 K lei55,8 K20202021: 80,4 K lei80,4 K20212022: 118,2 K lei118,2 K20222023: 206,7 K lei206,7 K20232024: 277,5 K lei277,5 K20242025: 261,9 K lei261,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%24,8%49,6%Mediana sectorului (2025): 9% · n=8792020: 7,1%7,1%20202021: 9%9%20212022: 47,6%47,6%20222023: 49,6%49,6%20232024: 32,6%32,6%20242025: 9,2%9,2%2025

Cifra de afaceri: -5,6% față de anul anterior. Marja netă: 9,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii420,2 K lei-15% față de anul anterior
Datorii559,9 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri206,7 K lei277,5 K lei261,9 K lei-5,6% față de anul anterior
Rezultat net102,5 K lei90,4 K lei24,1 K lei-73,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii404 K lei494,4 K lei420,2 K lei-15% față de anul anterior
Datorii588,1 K lei0 lei559,9 K leiFără an comparabil
Creanțe859,5 K lei208 K lei796,7 K lei+283% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9,2%9%n=87932,6%9,9%n=921
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)42,9%30,4%n=786100%33,2%n=837
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)57,1%67%n=7860%64,9%n=837
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)0,5%8,4%n=7866%7,6%n=837
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,5%5,4%n=78618,3%5,5%n=837
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5,7%23,3%n=82818,3%18%n=869
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,74×1,17×n=1.043—1,21×n=1.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601.095,07 zile180,85 zilen=853269,9 zile184,52 zilen=886
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați130.960 lei210.638 lein=701138.739 lei209.398 lein=749

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
261.919
Rezultat net
24.053
Angajați
2
Datorii
559.911
Active imobilizate
4.482
Active circulante
975.671
Capitaluri proprii
420.242
Venituri totale
289.019
Cheltuieli totale
262.859
Stocuri
—
Creanțe
796.723
Casă și conturi la bănci
178.948
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
277.477
Rezultat net
90.403
Angajați
2
Datorii
0
Active imobilizate
29.822
Active circulante
464.576
Capitaluri proprii
494.398
Venituri totale
277.477
Cheltuieli totale
184.371
Stocuri
—
Creanțe
208.027
Casă și conturi la bănci
256.549
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
206.740
Rezultat net
102.480
Angajați
2
Datorii
588.120
Active imobilizate
29.822
Active circulante
962.333
Capitaluri proprii
404.035
Venituri totale
216.973
Cheltuieli totale
112.401
Stocuri
—
Creanțe
859.472
Casă și conturi la bănci
102.861
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.210
Rezultat net
56.300
Angajați
1
Datorii
193.474
Active imobilizate
26.037
Active circulante
468.992
Capitaluri proprii
301.555
Venituri totale
120.130
Cheltuieli totale
62.692
Stocuri
—
Creanțe
413.426
Casă și conturi la bănci
55.566
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.394
Rezultat net
7.255
Angajați
1
Datorii
67.978
Active imobilizate
26.297
Active circulante
286.936
Capitaluri proprii
245.255
Venituri totale
85.100
Cheltuieli totale
77.096
Stocuri
—
Creanțe
175.358
Casă și conturi la bănci
111.578
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.846
Rezultat net
3.972
Angajați
1
Datorii
109.897
Active imobilizate
26.584
Active circulante
298.495
Capitaluri proprii
215.182
Venituri totale
61.415
Cheltuieli totale
56.839
Stocuri
17.193
Creanțe
174.464
Casă și conturi la bănci
106.838
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
25.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2001-01-29 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9025980
Număr de înregistrare
J2001000017207
Înmatriculare
15 ianuarie 2001
EUID
ROONRC.J2001000017207
Formă juridică
SRL
Sediu social
BĂNIŢA 24A Sat Băniţa, Comuna Băniţa Hunedoara
Adresă fiscală
BĂNIŢA 24A Băniţa HUNEDOARA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 ianuarie 2001
Înregistrare fiscală
29 aprilie 2025
Telefon
0744505937 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COSTINAŞ ELENA-GEORGIANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 4 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MONDO TRAVELING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.01.2001
Înregistrare fiscală
17 decembrie 1996
Număr registrul comerțului
J20/17/2001
Cod CAEN
7912
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Petroşani

Contact și adrese

Telefon
0744505937 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, SAT BĂNIŢA COM. BĂNIŢA, BĂNIŢA, NR.24A
Cod poștal fiscal
337065
Strada sediului
BĂNIŢA
Numărul sediului
24A
Localitatea sediului
Sat Băniţa Com. Băniţa
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
337065
Strada domiciliului fiscal
BĂNIŢA
Numărul domiciliului fiscal
24A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Băniţa Com. Băniţa
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
337065

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
4 aprilie 2001
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2014
Actualizare TVA la încasare
29 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
30 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

4 activități autorizate

CAEN 6622 Rev. 3Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 7911 Rev. 3Activități ale agențiilor turistice

CAEN 7912 Rev. 3Activități ale tur-operatorilor

CAEN 7990 Rev. 3Alte servicii de rezervare și asistență turistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraSat Băniţa, Comuna BăniţaCAEN 7912
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI