Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MONTAJ TERMOPAN & SERVICE S.R.L.

MONTAJ TERMOPAN & SERVICE S.R.L.

CUI 40305683 · SRL· Oraş Bragadiru

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MONTAJ TERMOPAN & SERVICE S.R.L. are sediul în Oraş Bragadiru. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 226,9 K lei, față de 219,2 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât3,1%

Marja netă calculată este 3,1% în 2025, față de 29,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+73,1%

Datoriile raportate sunt 108,7 K lei în 2025, față de 62,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025226,9 K lei+3,5% față de anul anterior2020: 191.0352021: 295.7782022: 193.0242023: 179.0342024: 219.1732025: 226.850
Rezultat net 20257,1 K lei-89,1% față de anul anterior2020: 63.4242021: 12.9822022: 77.9752023: 16.4672024: 65.3842025: 7.139
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 42022: 12023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 20257,3 K lei-91,1% față de anul anterior2020: 184.7702021: 197.7522022: 275.7272023: 16.6672024: 82.0512025: 7.339
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K296 K2020: 191 K lei191 K20202021: 295,8 K lei295,8 K20212022: 193 K lei193 K20222023: 179 K lei179 K20232024: 219,2 K lei219,2 K20242025: 226,9 K lei226,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,2%40,4%Mediana sectorului (2025): 5,1% · n=27102020: 33,2%33,2%20202021: 4,4%4,4%20212022: 40,4%40,4%20222023: 9,2%9,2%20232024: 29,8%29,8%20242025: 3,1%3,1%2025

Cifra de afaceri: +3,5% față de anul anterior. Marja netă: 3,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii7,3 K lei-91,1% față de anul anterior
Datorii108,7 K lei+73,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri179 K lei219,2 K lei226,9 K lei+3,5% față de anul anterior
Rezultat net16,5 K lei65,4 K lei7,1 K lei-89,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii16,7 K lei82,1 K lei7,3 K lei-91,1% față de anul anterior
Datorii98,4 K lei62,8 K lei108,7 K lei+73,1% față de anul anterior
Creanțe104,4 K lei134,5 K lei115,2 K lei-14,3% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri3,1%5,1%n=2.71029,8%3,2%n=2.846
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive97,3%33,1%n=2.16479,7%23%n=2.224
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,06×1,07×n=3.2022,31×1,09×n=3.332
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360182,86 zile44,06 zilen=2.434220,95 zile44,18 zilen=2.539
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați113.425 lei195.154 lein=2.085109.587 lei177.754 lein=2.232

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
226.850
Rezultat net
7.139
Angajați
2
Datorii
108.697
Active imobilizate
—
Active circulante
115.757
Capitaluri proprii
7.339
Venituri totale
226.850
Cheltuieli totale
217.488
Stocuri
—
Creanțe
115.229
Casă și conturi la bănci
528
Cheltuieli în avans
279
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
219.173
Rezultat net
65.384
Angajați
2
Datorii
62.794
Active imobilizate
—
Active circulante
144.823
Capitaluri proprii
82.051
Venituri totale
219.173
Cheltuieli totale
151.641
Stocuri
—
Creanțe
134.515
Casă și conturi la bănci
10.308
Cheltuieli în avans
22
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
179.034
Rezultat net
16.467
Angajați
2
Datorii
98.366
Active imobilizate
—
Active circulante
115.033
Capitaluri proprii
16.667
Venituri totale
179.034
Cheltuieli totale
160.812
Stocuri
181
Creanțe
104.443
Casă și conturi la bănci
10.409
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
193.024
Rezultat net
77.975
Angajați
1
Datorii
28.569
Active imobilizate
—
Active circulante
304.296
Capitaluri proprii
275.727
Venituri totale
193.024
Cheltuieli totale
113.215
Stocuri
181
Creanțe
1.097
Casă și conturi la bănci
303.018
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.778
Rezultat net
12.982
Angajați
4
Datorii
27.896
Active imobilizate
—
Active circulante
225.648
Capitaluri proprii
197.752
Venituri totale
295.778
Cheltuieli totale
280.193
Stocuri
181
Creanțe
1.129
Casă și conturi la bănci
224.338
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.035
Rezultat net
63.424
Angajați
2
Datorii
24.231
Active imobilizate
—
Active circulante
209.001
Capitaluri proprii
184.770
Venituri totale
191.035
Cheltuieli totale
125.700
Stocuri
108
Creanțe
18
Casă și conturi la bănci
208.875
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-12-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40305683
Număr de înregistrare
J23/5988/2018
Înmatriculare
13 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J23/5988/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRELUNGIREA GHENCEA 53bis F3 Oraş Bragadiru Ilfov · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PRELUNGIREA GHENCEA 53bis Oraş Bragadiru ILFOV · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
13 decembrie 2018
Înregistrare fiscală
11 martie 2019

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DRĂGHICI DANIEL-CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MONTAJ TERMOPAN & SERVICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 13.12.2018
Înregistrare fiscală
14 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J23/5988/2018
Cod CAEN
4332
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ILFOV, ORŞ. BRAGADIRU, STR. PRELUNGIREA GHENCEA, NR.53BIS, LOT 1, CAMERA 2, BL.F3, SC.B, ET.2, AP.95
Cod poștal fiscal
77025
Strada sediului
Str. PRELUNGIREA GHENCEA
Numărul sediului
53bis
Localitatea sediului
Orş. Bragadiru
Județul sediului
ILFOV
Codul poștal al sediului
77025
Detalii sediu
Lot 1, Camera 2
Strada domiciliului fiscal
Str. PRELUNGIREA GHENCEA
Numărul domiciliului fiscal
53bis
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Bragadiru
Județul domiciliului fiscal
ILFOV
Cod poștal domiciliu fiscal
77025
Detalii domiciliu fiscal
Lot 1, Camera 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4332 Rev. 2Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IlfovOraş BragadiruCAEN 4332
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI