Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MONTANA AUTO C&B S.R.L.

MONTANA AUTO C&B S.R.L.

CUI 45029848 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MONTANA AUTO C&B S.R.L. are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+25,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 4,4 mil. lei, față de 3,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,9%

Marja netă calculată este 0,9% în 2025, față de 0,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+40,4%

Datoriile raportate sunt 1,2 mil. lei în 2025, față de 887,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20254,4 mil. lei+25,5% față de anul anterior2021: 30.7422022: 626.2992023: 2.571.0762024: 3.529.7412025: 4.429.518
Rezultat net 202541,6 K lei+685,9% față de anul anterior2021: 1.0802022: 7962023: 15.7202024: 5.2992025: 41.643
Angajați 20252+100% față de anul anterior2022: 12023: 22024: 12025: 2
Capitaluri proprii 202564,8 K lei+180,6% față de anul anterior2021: 1.2802022: 2.0762023: 17.7962024: 23.0952025: 64.811
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.4 mil.2021: 30,7 K lei30,7 K20212022: 626,3 K lei626,3 K20222023: 2,6 mil. lei2,6 mil.20232024: 3,5 mil. lei3,5 mil.20242025: 4,4 mil. lei4,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,8%3,5%Mediana sectorului (2025): 0,8% · n=24622021: 3,5%3,5%20212022: 0,1%0,1%20222023: 0,6%0,6%20232024: 0,2%0,2%20242025: 0,9%0,9%2025

Cifra de afaceri: +25,5% față de anul anterior. Marja netă: 0,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii64,8 K lei+180,6% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei+40,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,6 mil. lei3,5 mil. lei4,4 mil. lei+25,5% față de anul anterior
Rezultat net15,7 K lei5,3 K lei41,6 K lei+685,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii17,8 K lei23,1 K lei64,8 K lei+180,6% față de anul anterior
Datorii1,1 mil. lei887,3 K lei1,2 mil. lei+40,4% față de anul anterior
Creanțe10,3 K lei7,6 K lei-2 K lei-126,4% față de anul anterior
Angajați212+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0,9%0,8%n=2.4620,2%0,8%n=3.382
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)4,9%3,9%n=1.8152,5%3,6%n=2.568
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)94,8%96,6%n=1.81596,8%96,5%n=2.568
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)1%12,9%n=1.8152,8%12%n=2.568
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)3,2%0,4%n=1.8140,6%0,1%n=2.567
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive64,3%26,2%n=1.71322,9%29,3%n=2.334
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,04×0,87×n=3.1201×0,9×n=4.350
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360-0,16 zile17,81 zilen=2.2350,77 zile18,67 zilen=2.996
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360100,5 zile101,8 zilen=2.00278,29 zile98,8 zilen=2.723
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați2.214.759 lei386.924 lein=1.1803.529.741 lei396.235 lein=1.823

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.429.518
Rezultat net
41.643
Angajați
2
Datorii
1.245.770
Active imobilizate
13.029
Active circulante
1.300.885
Capitaluri proprii
64.811
Venituri totale
4.433.606
Cheltuieli totale
4.384.399
Stocuri
1.236.627
Creanțe
-2.000
Casă și conturi la bănci
66.258
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
3.333
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.529.741
Rezultat net
5.299
Angajați
1
Datorii
887.345
Active imobilizate
25.645
Active circulante
891.462
Capitaluri proprii
23.095
Venituri totale
3.533.491
Cheltuieli totale
3.525.758
Stocuri
767.666
Creanțe
7.580
Casă și conturi la bănci
116.216
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.667
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.571.076
Rezultat net
15.720
Angajați
2
Datorii
1.058.205
Active imobilizate
35.089
Active circulante
1.050.912
Capitaluri proprii
17.796
Venituri totale
2.571.076
Cheltuieli totale
2.538.536
Stocuri
995.661
Creanțe
10.313
Casă și conturi la bănci
44.938
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
10.000
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
626.299
Rezultat net
796
Angajați
1
Datorii
136.152
Active imobilizate
—
Active circulante
138.228
Capitaluri proprii
2.076
Venituri totale
637.299
Cheltuieli totale
630.329
Stocuri
109.538
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
28.690
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.742
Rezultat net
1.080
Angajați
—
Datorii
29.319
Active imobilizate
102
Active circulante
30.497
Capitaluri proprii
1.280
Venituri totale
30.742
Cheltuieli totale
28.758
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
30.497
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45029848
Număr de înregistrare
J2021001695246
Înmatriculare
8 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J2021001695246
Formă juridică
SRL
Sediu social
EUROPA 25A,25B Municipiul Baia Mare Maramureş
Adresă fiscală
Str EUROPA 25A,25B Baia Mare MARAMUREŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2026
Telefon
0752070125 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
COROIAN BOGDAN ANDREI
administrator
POP CRISTIAN ADRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MONTANA AUTO C&B S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.10.2021
Înregistrare fiscală
8 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021001695246
Cod CAEN
4781
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0752070125 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. EUROPA, NR.25A,25B
Strada sediului
Str. Europa
Numărul sediului
25A,25B
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Europa
Numărul domiciliului fiscal
25A,25B
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareCAEN 4511
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI