Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MONTVET MACOVEI S.R.L.

MONTVET MACOVEI S.R.L.

CUI 40486270 · SRL· Sat Bîra, Comuna Bîra

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MONTVET MACOVEI S.R.L. are sediul în Sat Bîra, Comuna Bîra. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+22%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 11,9 K lei, față de 9,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut43,7%

Marja netă calculată este 43,7% în 2025, față de 22,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
72/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202511,9 K lei+22% față de anul anterior2020: 5.3952021: 5.5602022: 4.2752023: 6.6072024: 9.7452025: 11.893
Rezultat net 20255,2 K lei+134% față de anul anterior2020: 1.7062021: 1.8442022: 2.0042023: 1302024: 2.2202025: 5.195
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202513,3 K lei+64,1% față de anul anterior2020: 1.9062021: 3.7502022: 5.7542023: 5.8842024: 8.1042025: 13.299
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate06 K12 K2020: 5,4 K lei5,4 K20202021: 5,6 K lei5,6 K20212022: 4,3 K lei4,3 K20222023: 6,6 K lei6,6 K20232024: 9,7 K lei9,7 K20242025: 11,9 K lei11,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%23,4%46,9%Mediana sectorului (2025): 12,1% · n=31342020: 31,6%31,6%20202021: 33,2%33,2%20212022: 46,9%46,9%20222023: 2%2%20232024: 22,8%22,8%20242025: 43,7%43,7%2025

Cifra de afaceri: +22% față de anul anterior. Marja netă: 43,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii13,3 K lei+64,1% față de anul anterior
Datorii155 lei-40,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri6,6 K lei9,7 K lei11,9 K lei+22% față de anul anterior
Rezultat net130 lei2,2 K lei5,2 K lei+134% față de anul anterior
Capitaluri proprii5,9 K lei8,1 K lei13,3 K lei+64,1% față de anul anterior
Datorii20 lei260 lei155 lei-40,4% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri43,7%12,1%n=3.13422,8%9,6%n=3.217
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive39,1%48,2%n=2.71427,4%35,6%n=2.747
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii86,8×1,27×n=3.45832,17×1,27×n=3.538
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36084,76 zile40,77 zilen=2.49648,02 zile45,24 zilen=2.505

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.893
Rezultat net
5.195
Angajați
—
Datorii
155
Active imobilizate
—
Active circulante
13.454
Capitaluri proprii
13.299
Venituri totale
12.273
Cheltuieli totale
6.260
Stocuri
2.800
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
10.654
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.745
Rezultat net
2.220
Angajați
—
Datorii
260
Active imobilizate
—
Active circulante
8.364
Capitaluri proprii
8.104
Venituri totale
9.745
Cheltuieli totale
7.152
Stocuri
1.300
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
7.064
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
6.607
Rezultat net
130
Angajați
—
Datorii
20
Active imobilizate
—
Active circulante
5.904
Capitaluri proprii
5.884
Venituri totale
6.607
Cheltuieli totale
6.457
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.904
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
4.275
Rezultat net
2.004
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
5.754
Capitaluri proprii
5.754
Venituri totale
4.275
Cheltuieli totale
2.160
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
5.754
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.560
Rezultat net
1.844
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
3.750
Capitaluri proprii
3.750
Venituri totale
5.560
Cheltuieli totale
3.566
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.750
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.395
Rezultat net
1.706
Angajați
—
Datorii
26
Active imobilizate
—
Active circulante
1.932
Capitaluri proprii
1.906
Venituri totale
5.395
Cheltuieli totale
3.532
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.932
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

72/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-03-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2026-03-09

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2026-03-25. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2026-03-09
Inactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2026-03-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40486270
Număr de înregistrare
J27/127/2019
Înmatriculare
23 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J27/127/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
Alexandru cel Bun 6 Sat Bîra, Comuna Bîra Neamţ
Adresă fiscală
Str Alexandru cel Bun 6 Bîra NEAMŢ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
9 martie 2026
Înregistrare fiscală
11 martie 2026
Telefon
0730511077 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MACOVEI CONSTANTIN-FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MONTVET MACOVEI S.R.L.
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 09.03.2026
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J27/127/2019
Cod CAEN
162
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală ROMAN

Contact și adrese

Telefon
0730511077 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. NEAMŢ, SAT BÂRA COM. BÂRA, STR ALEXANDRU CEL BUN, NR.6
Cod poștal fiscal
617030
Strada sediului
Str Alexandru cel Bun
Numărul sediului
6
Localitatea sediului
Sat Bâra Com. Bâra
Județul sediului
NEAMŢ
Codul poștal al sediului
617030
Strada domiciliului fiscal
Str Alexandru cel Bun
Numărul domiciliului fiscal
6
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Bâra Com. Bâra
Județul domiciliului fiscal
NEAMŢ
Cod poștal domiciliu fiscal
617030

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
25 martie 2026
Publicarea deciziei
25 martie 2026

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul NeamţSat Bîra, Comuna BîraCAEN 7500
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI