Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MSE CLIMA AIR SERVICE S.R.L.

MSE CLIMA AIR SERVICE S.R.L.

CUI 45119053 · SRL· Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MSE CLIMA AIR SERVICE S.R.L. are sediul în Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-63,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 90,7 K lei, față de 248,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât7,4%

Marja netă calculată este 7,4% în 2025, față de 56,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+36,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202590,7 K lei-63,5% față de anul anterior2022: 279.8702023: 157.0122024: 248.7642025: 90.690
Rezultat net 20256,7 K lei-95,2% față de anul anterior2022: 196.8952023: 88.2832024: 140.3132025: 6.721
Angajați 20252-33,3% față de anul anterior2023: 12024: 32025: 2
Capitaluri proprii 2025134,4 K lei-41,3% față de anul anterior2022: 196.9282023: 88.5232024: 228.8362025: 134.379
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0140 K280 K2022: 279,9 K lei279,9 K20222023: 157 K lei157 K20232024: 248,8 K lei248,8 K20242025: 90,7 K lei90,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%35,2%70,4%Mediana sectorului (2025): 10,6% · n=79592022: 70,4%70,4%20222023: 56,2%56,2%20232024: 56,4%56,4%20242025: 7,4%7,4%2025

Cifra de afaceri: -63,5% față de anul anterior. Marja netă: 7,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii134,4 K lei-41,3% față de anul anterior
Datorii160,5 K lei+130,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri157 K lei248,8 K lei90,7 K lei-63,5% față de anul anterior
Rezultat net88,3 K lei140,3 K lei6,7 K lei-95,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii88,5 K lei228,8 K lei134,4 K lei-41,3% față de anul anterior
Datorii35,1 K lei69,7 K lei160,5 K lei+130,4% față de anul anterior
Creanțe67,8 K lei142,6 K lei194,6 K lei+36,5% față de anul anterior
Angajați132-33,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,4%10,6%n=7.95956,4%8,5%n=8.145
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)45,6%41,3%n=6.02076,7%45,2%n=6.042
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)54,4%57,2%n=6.02023,3%53,5%n=6.042
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,2%15,7%n=6.0207,5%15,1%n=6.042
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,3%11,4%n=6.01847%8,4%n=6.039
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive5%49,8%n=6.87361,3%36,6%n=6.922
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,76×1,3×n=9.1693,96×1,42×n=9.294
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360772,57 zile60,42 zilen=7.251206,35 zile57,1 zilen=7.310
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36087,3 zile20,03 zilen=4.470—20,48 zilen=4.474
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați45.345 lei164.761 lein=6.31682.921 lei144.651 lein=6.671

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.690
Rezultat net
6.721
Angajați
2
Datorii
160.517
Active imobilizate
12.333
Active circulante
282.563
Capitaluri proprii
134.379
Venituri totale
90.761
Cheltuieli totale
83.269
Stocuri
21.993
Creanțe
194.622
Casă și conturi la bănci
65.948
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
248.764
Rezultat net
140.313
Angajați
3
Datorii
69.654
Active imobilizate
22.416
Active circulante
276.074
Capitaluri proprii
228.836
Venituri totale
248.764
Cheltuieli totale
106.337
Stocuri
—
Creanțe
142.591
Casă și conturi la bănci
133.483
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.012
Rezultat net
88.283
Angajați
1
Datorii
35.065
Active imobilizate
34.166
Active circulante
89.399
Capitaluri proprii
88.523
Venituri totale
157.030
Cheltuieli totale
52.923
Stocuri
—
Creanțe
67.778
Casă și conturi la bănci
21.621
Cheltuieli în avans
23
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
279.870
Rezultat net
196.895
Angajați
—
Datorii
14.453
Active imobilizate
5.833
Active circulante
205.548
Capitaluri proprii
196.928
Venituri totale
279.886
Cheltuieli totale
74.595
Stocuri
—
Creanțe
28.507
Casă și conturi la bănci
177.041
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 64% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 64% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-10-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

20 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
45119053
Număr de înregistrare
J35/4310/2021
Înmatriculare
26 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J35/4310/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
PĂCII 15 Sat Săcălaz, Comuna Săcălaz Timiş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PĂCII 15 Săcălaz TIMIŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 octombrie 2021
Înregistrare fiscală
15 aprilie 2024
Telefon
0731404733 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SÎRBU EMANUEL-CIPRIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MSE CLIMA AIR SERVICE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.10.2021
Înregistrare fiscală
26 octombrie 2021
Număr registrul comerțului
J35/4310/2021
Cod CAEN
4322
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş

Contact și adrese

Telefon
0731404733 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. TIMIŞ, SAT SĂCĂLAZ COM. SĂCĂLAZ, STR. PĂCII, NR.15
Cod poștal fiscal
307370
Strada sediului
Str. Păcii
Numărul sediului
15
Localitatea sediului
Sat Săcălaz Com. Săcălaz
Județul sediului
TIMIŞ
Codul poștal al sediului
307370
Strada domiciliului fiscal
Str. Păcii
Numărul domiciliului fiscal
15
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Săcălaz Com. Săcălaz
Județul domiciliului fiscal
TIMIŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
307370

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 august 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (20) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

Spitalul Clinic Municipal de Urgenta Timisoara15 din 20 înregistrări (75%) · Vezi relația

Comuna Cornereva3 din 20 înregistrări (15%) · Vezi relația

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.262 din 20 înregistrări (10%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Aparate de aer conditionat (Rev.2)13 din 20 înregistrări (65%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)6 din 20 înregistrări (30%) · Vezi selecția

Lucrari de instalare de echipament de aer conditionat (Rev.2)1 din 20 înregistrări (5%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 martie 2026Achiziție directă

MONTARE APARAT AER CONDITIONAT 12000 BTU

Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.26

CPV 39717200-3 — Aparate de aer conditionat (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39717200-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.300 leiValoare publicată
28 mai 2025Achiziție directă

CURATARE/DEZINFECTARE/IGIENIZARE APARATE DE AER CODITIONAT

Autoritate: Comuna Cornereva

CPV 50730000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50730000-1

Vezi detaliile atribuirii →
36.000 leiValoare publicată
25 septembrie 2024Achiziție directă

Montaj A/C cu kit inclus

Autoritate: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.26

CPV 45331220-4 — Lucrari de instalare de echipament de aer conditionat (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 45331220-4

Vezi detaliile atribuirii →
11.000 leiValoare publicată
2 august 2024Achiziție directă

Interventii instalatiii climatizare Mai 2024(centralizator)

Autoritate: Spitalul Clinic Municipal de Urgenta Timisoara

CPV 50730000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)

T3 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50730000-1

Vezi detaliile atribuirii →
10.640 leiValoare publicată
16 mai 2024Achiziție directă

INTERVENTII INSTALATII CLIMATIZARE CENTRALIZATOR SCMUT (Februarie,Aprilie 2024)

Autoritate: Spitalul Clinic Municipal de Urgenta Timisoara

CPV 50730000-1 — Servicii de reparare si de intretinere a grupurilor de refrigerare (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50730000-1

Vezi detaliile atribuirii →
17.423 leiValoare publicată
9 mai 2024Achiziție directă

Aer conditionat

Autoritate: Spitalul Clinic Municipal de Urgenta Timisoara

CPV 39717200-3 — Aparate de aer conditionat (Rev.2)

T2 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39717200-3

Vezi detaliile atribuirii →
2.499 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 2Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 2Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4329 Rev. 2Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4674 Rev. 2Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

CAEN 4754 Rev. 2Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice, în magazine specializate

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TimişSat Săcălaz, Comuna SăcălazCAEN 4322
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI