Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MST SERVICII&TURISM S.R.L.

MST SERVICII&TURISM S.R.L.

CUI 49726392 · SRL· Sat Sălicea, Comuna Ciurila

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MST SERVICII&TURISM S.R.L. are sediul în Sat Sălicea, Comuna Ciurila. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+5,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,1 mil. lei, față de 1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,7%

Marja netă calculată este 5,7% în 2025, față de 27,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+174,8%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,1 mil. lei+5,6% față de anul anterior2024: 1.015.9032025: 1.072.346
Rezultat net 202561,1 K lei-78,3% față de anul anterior2024: 281.0722025: 61.072
Angajați 20255+66,7% față de anul anterior2024: 32025: 5
Capitaluri proprii 2025342,3 K lei+21,7% față de anul anterior2024: 281.2722025: 342.344
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0536 K1 mil.2024: 1 mil. lei1 mil.20242025: 1,1 mil. lei1,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%13,8%27,7%Mediana sectorului (2025): 4,6% · n=49672024: 27,7%27,7%20242025: 5,7%5,7%2025

Cifra de afaceri: +5,6% față de anul anterior. Marja netă: 5,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii342,3 K lei+21,7% față de anul anterior
Datorii175,3 K lei+278,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri1 mil. lei1,1 mil. lei+5,6% față de anul anterior
Rezultat net281,1 K lei61,1 K lei-78,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii281,3 K lei342,3 K lei+21,7% față de anul anterior
Datorii46,3 K lei175,3 K lei+278,5% față de anul anterior
Creanțe141,1 K lei387,8 K lei+174,8% față de anul anterior
Angajați35+66,7% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,7%4,6%n=4.96727,7%7,7%n=4.989
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)66,1%22,4%n=4.75885,9%30,9%n=4.608
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)33,9%67,2%n=4.75814,1%59%n=4.608
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)16,7%61,4%n=4.75820,1%58,2%n=4.608
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)11,8%0,5%n=4.75485,8%1,5%n=4.604
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive17,8%12,2%n=4.19999,9%19,6%n=4.258
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,46×0,58×n=6.2985,65×0,68×n=6.102
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360130,2 zile35,76 zilen=4.41550,01 zile35,45 zilen=4.304
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36012,49 zile16,72 zilen=2.65616,47 zile16,43 zilen=2.595
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați214.469 lei151.923 lein=3.057338.634 lei148.417 lein=3.113

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.072.346
Rezultat net
61.072
Angajați
5
Datorii
175.259
Active imobilizate
86.278
Active circulante
431.325
Capitaluri proprii
342.344
Venituri totale
1.072.346
Cheltuieli totale
979.104
Stocuri
37.209
Creanțe
387.819
Casă și conturi la bănci
6.297
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.015.903
Rezultat net
281.072
Angajați
3
Datorii
46.303
Active imobilizate
65.885
Active circulante
261.690
Capitaluri proprii
281.272
Venituri totale
1.015.903
Cheltuieli totale
704.346
Stocuri
46.474
Creanțe
141.138
Casă și conturi la bănci
74.078
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-03-07 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
49726392
Număr de înregistrare
J12/1215/2024
Înmatriculare
7 martie 2024
EUID
ROONRC.J12/1215/2024
Formă juridică
SRL
Sediu social
SĂLICEA 86 Sat Sălicea, Comuna Ciurila Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
SĂLICEA 86 Sălicea CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 martie 2024
Înregistrare fiscală
25 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OPREA IOANA CAMELIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MST SERVICII&TURISM S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.03.2024
Înregistrare fiscală
7 martie 2024
Număr registrul comerțului
J12/1215/2024
Cod CAEN
5520
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, SAT SĂLICEA COM. CIURILA, SĂLICEA, NR.86
Cod poștal fiscal
407236
Strada sediului
SĂLICEA
Numărul sediului
86
Localitatea sediului
Sat Sălicea Com. Ciurila
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
407236
Strada domiciliului fiscal
SĂLICEA
Numărul domiciliului fiscal
86
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sălicea Com. Ciurila
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
407236

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 august 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 5520 Rev. 2Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujSat Sălicea, Comuna CiurilaCAEN 5520
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI