Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MT ETALONARI METROLOGICE S.R.L.

MT ETALONARI METROLOGICE S.R.L.

CUI 39616619 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MT ETALONARI METROLOGICE S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-65,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 512,4 K lei, față de 1,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-6,1%

Marja netă calculată este -6,1% în 2025, față de 58,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-40,2%

Datoriile raportate sunt 64,5 K lei în 2025, față de 107,8 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025512,4 K lei-65,1% față de anul anterior2020: 43.0912021: 111.7442022: 191.8502023: 245.3412024: 1.466.1062025: 512.375
Rezultat net 2025-31,3 K lei-103,7% față de anul anterior2020: -2.3682021: 10.5552022: 50.8792023: 99.1332024: 851.6272025: -31.329
Angajați 202510+42,9% față de anul anterior2020: 12021: 42022: 52023: 52024: 72025: 10
Capitaluri proprii 2025429 K lei-49,7% față de anul anterior2020: -75.7912021: -65.2352022: -14.3562023: 84.7772024: 851.9492025: 428.954
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0733 K1 mil.2020: 43,1 K lei43,1 K20202021: 111,7 K lei111,7 K20212022: 191,9 K lei191,9 K20222023: 245,3 K lei245,3 K20232024: 1,5 mil. lei1,5 mil.20242025: 512,4 K lei512,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,1%26%58,1%Mediana sectorului (2025): 20,3% · n=25472020: -5,5%-5,5%20202021: 9,4%9,4%20212022: 26,5%26,5%20222023: 40,4%40,4%20232024: 58,1%58,1%20242025: -6,1%-6,1%2025

Cifra de afaceri: -65,1% față de anul anterior. Marja netă: -6,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii429 K lei-49,7% față de anul anterior
Datorii64,5 K lei-40,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri245,3 K lei1,5 mil. lei512,4 K lei-65,1% față de anul anterior
Rezultat net99,1 K lei851,6 K lei-31,3 K lei-103,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii84,8 K lei851,9 K lei429 K lei-49,7% față de anul anterior
Datorii7,1 K lei107,8 K lei64,5 K lei-40,2% față de anul anterior
Creanțe37,3 K lei158,9 K lei148,9 K lei-6,3% față de anul anterior
Angajați5710+42,9% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-6,1%20,3%n=2.54758,1%21%n=2.509
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)86,9%50,4%n=2.26788,8%55,8%n=2.180
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)13,1%47%n=2.26711,2%42%n=2.180
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)48,6%31,7%n=2.26719,3%31,2%n=2.180
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-6,3%21,8%n=2.26788,7%19,6%n=2.180
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-7,3%79,2%n=2.356100%58%n=2.262
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,93×1,37×n=2.9297,18×1,51×n=2.863
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360104,63 zile65,56 zilen=2.38439,03 zile53,2 zilen=2.347
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3606,02 zile7,2 zilen=1.2100,49 zile8,88 zilen=1.188
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați51.238 lei171.315 lein=2.285209.444 lei153.390 lein=2.216

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
512.375
Rezultat net
-31.329
Angajați
10
Datorii
64.486
Active imobilizate
239.965
Active circulante
253.475
Capitaluri proprii
428.954
Venituri totale
632.247
Cheltuieli totale
663.576
Stocuri
8.566
Creanțe
148.917
Casă și conturi la bănci
95.992
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.466.106
Rezultat net
851.627
Angajați
7
Datorii
107.848
Active imobilizate
184.922
Active circulante
774.875
Capitaluri proprii
851.949
Venituri totale
1.466.149
Cheltuieli totale
574.746
Stocuri
1.982
Creanțe
158.938
Casă și conturi la bănci
613.955
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
245.341
Rezultat net
99.133
Angajați
5
Datorii
7.093
Active imobilizate
34.073
Active circulante
57.797
Capitaluri proprii
84.777
Venituri totale
245.341
Cheltuieli totale
143.754
Stocuri
592
Creanțe
37.305
Casă și conturi la bănci
19.900
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
191.850
Rezultat net
50.879
Angajați
5
Datorii
58.908
Active imobilizate
31.886
Active circulante
12.666
Capitaluri proprii
-14.356
Venituri totale
191.925
Cheltuieli totale
139.126
Stocuri
729
Creanțe
4.788
Casă și conturi la bănci
7.149
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
111.744
Rezultat net
10.555
Angajați
4
Datorii
122.390
Active imobilizate
44.211
Active circulante
12.944
Capitaluri proprii
-65.235
Venituri totale
111.766
Cheltuieli totale
99.956
Stocuri
953
Creanțe
1.981
Casă și conturi la bănci
10.010
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.091
Rezultat net
-2.368
Angajați
1
Datorii
139.555
Active imobilizate
40.080
Active circulante
23.684
Capitaluri proprii
-75.791
Venituri totale
43.091
Cheltuieli totale
44.166
Stocuri
310
Creanțe
1.290
Casă și conturi la bănci
22.084
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 65% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-12-02Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 65% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-12-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

6 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39616619
Număr de înregistrare
J2018001121022
Înmatriculare
12 iulie 2018
EUID
ROONRC.J2018001121022
Formă juridică
SRL
Sediu social
CĂPITAN GRIGORE IGNAT 30 Municipiul Cluj-Napoca Cluj
Adresă fiscală
Str CĂPITAN GRIGORE IGNAT 30 Cluj-Napoca CLUJ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
12 decembrie 2024
Înregistrare fiscală
10 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
TELECAN MIRCEA-DOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MT ETALONARI METROLOGICE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 12.12.2024
Înregistrare fiscală
12 iulie 2018
Număr registrul comerțului
J2018001121022
Cod CAEN
7120
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. CĂPITAN GRIGORE IGNAT, NR.30
Cod poștal fiscal
400401
Strada sediului
Str. Căpitan Grigore Ignat
Numărul sediului
30
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400401
Strada domiciliului fiscal
Str. Căpitan Grigore Ignat
Numărul domiciliului fiscal
30
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400401

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2024
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 septembrie 2024
Actualizare TVA la încasare
13 august 2024
Publicare TVA la încasare
14 august 2024
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (6) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE CLUJ3 din 6 înregistrări (50%) · Vezi relația

Spitalul Municipal Turda2 din 6 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Compania de Apa Somes S.A.1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de calibrare (Rev.2)3 din 6 înregistrări (50%) · Vezi selecția

Manometre (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Cantare (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a aparatelor de masurare (Rev.2)1 din 6 înregistrări (16,7%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

2 decembrie 2025Achiziție directă

Cantar pentru pat pacient

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE CLUJ

CPV 42923200-4 — Cantare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 42923200-4

Vezi detaliile atribuirii →
16.015 leiValoare publicată
30 septembrie 2025Achiziție directă

Etalonari metrologice

Autoritate: Spitalul Municipal Turda

CPV 50433000-9 — Servicii de calibrare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50433000-9

Vezi detaliile atribuirii →
540 leiValoare publicată
19 septembrie 2025Achiziție directă

Manometru cu element elastic

Autoritate: Spitalul Municipal Turda

CPV 38425100-1 — Manometre (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 38425100-1

Vezi detaliile atribuirii →
900 leiValoare publicată
12 septembrie 2025Achiziție directă

Etalonari metrologice

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE CLUJ

CPV 50433000-9 — Servicii de calibrare (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50433000-9

Vezi detaliile atribuirii →
420 leiValoare publicată
14 noiembrie 2024Achiziție directă

Etalonare metrologica multimetre

Autoritate: Compania de Apa Somes S.A.

CPV 50433000-9 — Servicii de calibrare (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50433000-9

Vezi detaliile atribuirii →
500 leiValoare publicată
11 noiembrie 2024Achiziție directă

Etalonari metrologice

Autoritate: SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE CLUJ

CPV 50411000-9 — Servicii de reparare si de intretinere a aparatelor de masurare (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50411000-9

Vezi detaliile atribuirii →
230 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 3314 Rev. 3Repararea și întreținerea echipamentelor electrice

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4664 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CAEN 4686 Rev. 3Comerț cu ridicata al altor produse intermediare

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7120 Rev. 3Activități de testări și analize tehnice

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 7120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI