Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MULTIIDEA SRL

MULTIIDEA SRL

CUI 2974510 · SRL· Municipiul Miercurea Ciuc

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MULTIIDEA SRL are sediul în Municipiul Miercurea Ciuc. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+30,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 9,7 mil. lei, față de 7,4 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut0,6%

Marja netă calculată este 0,6% în 2025, față de 0,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+64,5%

Datoriile raportate sunt 2,2 mil. lei în 2025, față de 1,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20259,7 mil. lei+30,4% față de anul anterior2020: 7.304.9712023: 8.165.6302024: 7.408.4752025: 9.656.950
Rezultat net 202553,7 K lei+235% față de anul anterior2020: 118.8232023: 64.6052024: 16.0412025: 53.745
Angajați 202511Fără an comparabil2020: 132023: 112025: 11
Capitaluri proprii 20251,7 mil. lei+0,2% față de anul anterior2020: 1.780.2252023: 1.650.9202024: 1.662.5582025: 1.665.377
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 mil.10 mil.2020: 7,3 mil. lei7,3 mil.20202023: 8,2 mil. lei8,2 mil.20232024: 7,4 mil. lei7,4 mil.20242025: 9,7 mil. lei9,7 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%1,5%2,9%2020: 1,6%1,6%20202023: 0,8%0,8%20232024: 0,2%0,2%20242025: 0,6%0,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=996

Cifra de afaceri: +30,4% față de anul anterior.Marjă netă 0,6% · +0,3 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20241,7 mil. lei
20251,7 mil. lei

Datorii raportate

20241,4 mil. lei
20252,2 mil. lei

Disponibilități bănești

20241,2 mil. lei
20251,8 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri8,2 mil. lei7,4 mil. lei9,7 mil. lei+30,4% față de anul anterior
Rezultat net64,6 K lei16 K lei53,7 K lei+235% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,7 mil. lei1,7 mil. lei1,7 mil. lei+0,2% față de anul anterior
Datorii1,7 mil. lei1,4 mil. lei2,2 mil. lei+64,5% față de anul anterior
Creanțe747,5 K lei732,3 K lei769,7 K lei+5,1% față de anul anterior
Angajați11—11Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0,6%0,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=996) · 2024: 11,1% (n=2.920)

Rezultat / active (A+B)1,4%0,5%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,5% (n=892) · 2024: 4,8% (n=2.384)

Rezultat / capitaluri proprii3,2%1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 18,3% (n=863) · 2024: 30,1% (n=2.678)

Vânzări per angajat877.905 lei—
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 512.744 lei (n=744) · 2024: 157.405 lei (n=2.446)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)42,6%54,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=893) · 2024: 45,3% (n=2.386)

Datorii / active (A+B)57,4%44,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 73,8% (n=893) · 2024: 51,5% (n=2.386)

Ponderea activelor imobilizate21,3%22,4%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 11,9% (n=893) · 2024: 22,5% (n=2.386)

Active circulante / datorii totale1,37×1,73×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,99× (n=1.355) · 2024: 1,3× (n=3.615)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări28,7 zile35,6 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 42,7 zile (n=961) · 2024: 87,6 zile (n=2.624)

Stocuri în zile de vânzări17,6 zile19 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 47,2 zile (n=845) · 2024: 16,8 zile (n=1.509)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.656.950
Rezultat net
53.745
Angajați
11
Datorii
2.245.432
Active imobilizate
831.247
Active circulante
3.079.562
Capitaluri proprii
1.665.377
Venituri totale
9.689.250
Cheltuieli totale
9.623.819
Stocuri
471.877
Creanțe
769.675
Casă și conturi la bănci
1.838.010
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.408.475
Rezultat net
16.041
Angajați
—
Datorii
1.365.176
Active imobilizate
681.607
Active circulante
2.357.132
Capitaluri proprii
1.662.558
Venituri totale
7.448.529
Cheltuieli totale
7.425.501
Stocuri
391.572
Creanțe
732.344
Casă și conturi la bănci
1.233.216
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
11.005
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.165.630
Rezultat net
64.605
Angajați
11
Datorii
1.651.854
Active imobilizate
1.046.835
Active circulante
2.269.283
Capitaluri proprii
1.650.920
Venituri totale
8.193.659
Cheltuieli totale
8.118.773
Stocuri
381.842
Creanțe
747.468
Casă și conturi la bănci
1.139.973
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
13.344
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
7.304.971
Rezultat net
118.823
Angajați
13
Datorii
212.960
Active imobilizate
417.065
Active circulante
1.593.039
Capitaluri proprii
1.780.225
Venituri totale
7.308.550
Cheltuieli totale
7.167.095
Stocuri
320.669
Creanțe
363.851
Casă și conturi la bănci
908.519
Cheltuieli în avans
1.761
Venituri în avans
18.680
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1993-02-02 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2974510
Număr de înregistrare
J1992001037196
Înmatriculare
21 august 1992
EUID
ROONRC.J1992001037196
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. HARGHITA 60 BIS Municipiul Miercurea Ciuc Harghita · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. HARGHITA 60 BIS Miercurea Ciuc HARGHITA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
2 februarie 1993
Înregistrare fiscală
20 octombrie 2025
Telefon
0371495893 · Firme cu același număr
Fax
0266372142
Website
multiideaxnet.ro

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEGOIŢĂ TIBERIU-IOAN
administrator
NEGOIȚĂ NICOLETA-TEOFANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MULTIIDEA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 02.02.1993
Înregistrare fiscală
2 februarie 1993
Număr registrul comerțului
J1992001037196
Cod CAEN
4639
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita

Contact și adrese

Telefon
0266372142 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HARGHITA, MUN. MIERCUREA CIUC, STR. HARGHITA, NR.60 BIS
Cod poștal fiscal
530154
Strada sediului
Str. Harghita
Numărul sediului
60 BIS
Localitatea sediului
Mun. Miercurea Ciuc
Județul sediului
HARGHITA
Codul poștal al sediului
530154
Strada domiciliului fiscal
Str. Harghita
Numărul domiciliului fiscal
60 BIS
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Miercurea Ciuc
Județul domiciliului fiscal
HARGHITA
Cod poștal domiciliu fiscal
530154

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iulie 1993
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HarghitaMunicipiul Miercurea CiucStrada HarghitaCAEN 4639
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI