Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MULTIREKLAMA URBAN MEDIA S.R.L.

MULTIREKLAMA URBAN MEDIA S.R.L.

CUI 49110014 · SRL· Bucureşti Sectorul 2· Activități ale agențiilor de publicitate

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MULTIREKLAMA URBAN MEDIA S.R.L. are sediul în Bucureşti Sectorul 2 și raportează activitatea activități ale agențiilor de publicitate. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+24.612,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 2 mil. lei, față de 8,3 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât11,8%

Marja netă calculată este 11,8% în 2024, față de 98,8% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Creanțe în creștere+159,5%

Soldul creanțelor a crescut față de 2023. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20242 mil. lei+24.612,6% față de anul anterior2023: 8.2712024: 2.043.977
Rezultat net 2024240,9 K lei+2.847,6% față de anul anterior2023: 8.1722024: 240.875
Angajați 20242Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2024249,2 K lei+2.877,2% față de anul anterior2023: 8.3722024: 249.247
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2023: 8,3 K lei8,3 K20232024: 2 mil. lei2 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%49,4%98,8%Mediana sectorului (2024): 27,4% · n=114692023: 98,8%98,8%20232024: 11,8%11,8%2024

Cifra de afaceri: +24.612,6% față de anul anterior. Marja netă: 11,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii249,2 K lei+2.877,2% față de anul anterior
Datorii779,5 K lei+166,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20232024Ultima variație
Cifră de afaceri8,3 K lei2 mil. lei+24.612,6% față de anul anterior
Rezultat net8,2 K lei240,9 K lei+2.847,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii8,4 K lei249,2 K lei+2.877,2% față de anul anterior
Datorii292,8 K lei779,5 K lei+166,2% față de anul anterior
Creanțe201,6 K lei523,1 K lei+159,5% față de anul anterior
Angajați—2Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,8%27,4%n=11.46998,8%30,1%n=10.484
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)24,4%61,5%n=8.919—67,4%n=8.176
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)76,2%37,2%n=8.919—31,3%n=8.176
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)42,6%14,8%n=8.919—12,2%n=8.176
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)23,5%24,4%n=8.916—26,4%n=8.173
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive96,6%78,5%n=11.09697,6%71,6%n=10.249
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,75×2,13×n=13.6191,03×2,63×n=12.492
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36092,13 zile95,22 zilen=10.5718.774,76 zile98,2 zilen=9.606
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3609,92 zile5,34 zilen=4.444—6,45 zilen=4.264
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați1.021.989 lei215.289 lein=7.881—202.100 lein=7.161

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.043.977
Rezultat net
240.875
Angajați
2
Datorii
779.482
Active imobilizate
435.461
Active circulante
587.532
Capitaluri proprii
249.247
Venituri totale
2.043.977
Cheltuieli totale
1.751.642
Stocuri
56.311
Creanțe
523.099
Casă și conturi la bănci
8.122
Cheltuieli în avans
5.736
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
8.271
Rezultat net
8.172
Angajați
—
Datorii
292.781
Active imobilizate
—
Active circulante
301.153
Capitaluri proprii
8.372
Venituri totale
8.271
Cheltuieli totale
18
Stocuri
—
Creanțe
201.600
Casă și conturi la bănci
99.553
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-09-02 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
49110014
Număr de înregistrare
J2023002578294
Înmatriculare
13 noiembrie 2023
EUID
ROONRC.J2023002578294
Formă juridică
SRL
Sediu social
HERŢA 2 63 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str HERŢA 2 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
2 septembrie 2024
Înregistrare fiscală
22 ianuarie 2026
Telefon
0744171111 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUCA TOMA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MULTIREKLAMA URBAN MEDIA S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 02.09.2024
Înregistrare fiscală
13 noiembrie 2023
Număr registrul comerțului
J2023002578294
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0744171111 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 2, STR HERŢA, NR.2, CAMERA NR. 2, BL.63, SC.1, ET.2, AP.16
Cod poștal fiscal
22173
Strada sediului
Str. Herţa
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
22173
Detalii sediu
Camera nr. 2
Strada domiciliului fiscal
Str. Herţa
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 2 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
22173
Detalii domiciliu fiscal
Camera nr. 2

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
20 martie 2025
Perioada 2: TVA de la
18 ianuarie 2024
Perioada 2: TVA până la
21 februarie 2025
Perioada 2: Anulare operată la
21 februarie 2025
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.c) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

20 activități autorizate

CAEN 2511 Rev. 3Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4689 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 6832 Rev. 3Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7414 Rev. 3Alte activități de design specializat

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8110 Rev. 3Activități de servicii suport combinate

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8230 Rev. 3Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8730 Rev. 3Activități ale căminelor de bătrâni și ale căminelor pentru persoane cu dizabilități aflate în incapacitate de a se îngriji singure

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2CAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI