Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MUSIC PINK ELEPHANT S.R.L.

MUSIC PINK ELEPHANT S.R.L.

CUI 36288452 · SRL· Sat Braniştea, Comuna Braniştea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MUSIC PINK ELEPHANT S.R.L. are sediul în Sat Braniştea, Comuna Braniştea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-39,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 351,9 K lei, față de 582,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât50,2%

Marja netă calculată este 50,2% în 2025, față de 85,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+729,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025351,9 K lei-39,6% față de anul anterior2020: 190.2552023: 698.8672024: 582.3772025: 351.904
Rezultat net 2025176,6 K lei-64,4% față de anul anterior2020: 159.9512023: 602.1542024: 495.5032025: 176.643
Angajați 20251+0% față de anul anterior2023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025182,3 K lei-90,1% față de anul anterior2020: 244.5462023: 1.340.1672024: 1.835.6702025: 182.313
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0349 K699 K2020: 190,3 K lei190,3 K20202023: 698,9 K lei698,9 K20232024: 582,4 K lei582,4 K20242025: 351,9 K lei351,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%43,1%86,2%Mediana sectorului (2025): 15,7% · n=6202020: 84,1%84,1%20202023: 86,2%86,2%20232024: 85,1%85,1%20242025: 50,2%50,2%2025

Cifra de afaceri: -39,6% față de anul anterior. Marja netă: 50,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii182,3 K lei-90,1% față de anul anterior
Datorii27,2 K lei-41,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri698,9 K lei582,4 K lei351,9 K lei-39,6% față de anul anterior
Rezultat net602,2 K lei495,5 K lei176,6 K lei-64,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,3 mil. lei1,8 mil. lei182,3 K lei-90,1% față de anul anterior
Datorii4,4 K lei46,3 K lei27,2 K lei-41,2% față de anul anterior
Creanțe9,8 K lei10,7 K lei89,1 K lei+729,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri50,2%15,7%n=62085,1%20,1%n=613
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)87%42,8%n=53997,5%46,2%n=533
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)13%49,2%n=5392,5%47,8%n=533
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)22,4%31,4%n=5392,6%27%n=533
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)84,3%8,9%n=53926,3%10%n=533
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive96,9%45,9%n=54627%44,1%n=548
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,97×1,17×n=77239,61×1,27×n=767
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36091,15 zile78,89 zilen=5596,64 zile59,25 zilen=546
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3603,85 zile6,81 zilen=2270 zile5,94 zilen=222
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați351.904 lei191.930 lein=357582.377 lei194.344 lein=348

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
351.904
Rezultat net
176.643
Angajați
1
Datorii
27.215
Active imobilizate
46.999
Active circulante
162.529
Capitaluri proprii
182.313
Venituri totale
433.900
Cheltuieli totale
249.341
Stocuri
3.759
Creanțe
89.101
Casă și conturi la bănci
69.669
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
5.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
582.377
Rezultat net
495.503
Angajați
1
Datorii
46.278
Active imobilizate
48.646
Active circulante
1.833.302
Capitaluri proprii
1.835.670
Venituri totale
642.043
Cheltuieli totale
132.917
Stocuri
0
Creanțe
10.736
Casă și conturi la bănci
1.822.566
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
698.867
Rezultat net
602.154
Angajați
1
Datorii
4.360
Active imobilizate
83.375
Active circulante
1.261.152
Capitaluri proprii
1.340.167
Venituri totale
730.907
Cheltuieli totale
121.507
Stocuri
0
Creanțe
9.831
Casă și conturi la bănci
1.251.321
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
190.255
Rezultat net
159.951
Angajați
—
Datorii
2.009
Active imobilizate
8.899
Active circulante
247.335
Capitaluri proprii
244.546
Venituri totale
194.975
Cheltuieli totale
29.425
Stocuri
—
Creanțe
34.900
Casă și conturi la bănci
212.435
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
9.679
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 40% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 40% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-07-07 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36288452
Număr de înregistrare
J2016000724152
Înmatriculare
7 iulie 2016
EUID
ROONRC.J2016000724152
Formă juridică
SRL
Sediu social
698 Sat Braniştea, Comuna Braniştea Dâmboviţa
Adresă fiscală
698 Braniştea DÂMBOVIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
7 iulie 2016
Înregistrare fiscală
18 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
STAN NICOLAE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MUSIC PINK ELEPHANT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 07.07.2016
Înregistrare fiscală
7 iulie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000724152
Cod CAEN
5920
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Titu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT BRANIŞTEA COM. BRANIŞTEA, NR.698
Numărul sediului
698
Localitatea sediului
Sat Braniştea Com. Braniştea
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Numărul domiciliului fiscal
698
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Braniştea Com. Braniştea
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 septembrie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

28 activități autorizate

CAEN 1820 Rev. 3Reproducerea înregistrărilor

CAEN 5819 Rev. 3Alte activități de editare

CAEN 5829 Rev. 3Activități de editare a altor produse software

CAEN 5911 Rev. 3Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5912 Rev. 3Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune

CAEN 5913 Rev. 3Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune

CAEN 5914 Rev. 3Proiecția de filme cinematografice

CAEN 5920 Rev. 3Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală

CAEN 6010 Rev. 3Activități radiodifuziune, activități de distribuție de programe audio

CAEN 6020 Rev. 3Activități de difuzare a programelor de televiziune, activități de distribuție de programe video

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6391 Rev. 3Activități ale portalurilor web

CAEN 6392 Rev. 3Alte activități de servicii informaționale n.c. a

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 3Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7312 Rev. 3Servicii de reprezentare media

CAEN 7420 Rev. 3Activități fotografice

CAEN 7430 Rev. 3Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 9011 Rev. 3Activități de creație literară și compoziție muzicală

CAEN 9012 Rev. 3Activități de creație în domeniul artelor vizuale

CAEN 9013 Rev. 3Alte activități de creație artistică

CAEN 9020 Rev. 3Activități de interpretare artistică (spectacole)

CAEN 9031 Rev. 3Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

CAEN 9130 Rev. 3Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Braniştea, Comuna BranişteaCAEN 5920
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI