Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MUSURA TRAVEL S.A.

MUSURA TRAVEL S.A.

CUI 28555249 · SA· Sat Cozmeşti, Comuna Cozmeşti

înregistrare instituire măsuri asiguratoriiONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MUSURA TRAVEL S.A. are sediul în Sat Cozmeşti, Comuna Cozmeşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 162,9 K lei, față de 144 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât11,5%

Marja netă calculată este 11,5% în 2025, față de 17% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-2,2%

Datoriile raportate sunt 3,4 mil. lei în 2025, față de 3,5 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025162,9 K lei+13,1% față de anul anterior2020: 5.4322023: 96.0282024: 143.9622025: 162.855
Rezultat net 202518,7 K lei-23,4% față de anul anterior2020: -539.8222021: -16.0942022: -20.3862023: 7.4332024: 24.4172025: 18.709
Angajați 20251+0% față de anul anterior2024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-554 K lei+10,4% față de anul anterior2020: -733.5442021: -749.6382022: -650.0242023: -642.6212024: -618.2052025: -553.976
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate081 K163 K2020: 5,4 K lei5,4 K2020—2021—20222023: 96 K lei96 K20232024: 144 K lei144 K20242025: 162,9 K lei162,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-9.937,8%-4.960,4%17%Mediana sectorului (2025): 2,3% · n=1662020: -9.937,8%-9.937,8%2020202120222023: 7,7%7,7%20232024: 17%17%20242025: 11,5%11,5%2025

Cifra de afaceri: +13,1% față de anul anterior. Marja netă: 11,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-554 K lei+10,4% față de anul anterior
Datorii3,4 mil. lei-2,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri96 K lei144 K lei162,9 K lei+13,1% față de anul anterior
Rezultat net7,4 K lei24,4 K lei18,7 K lei-23,4% față de anul anterior
Capitaluri proprii-642,6 K lei-618,2 K lei-554 K lei+10,4% față de anul anterior
Datorii3,1 mil. lei3,5 mil. lei3,4 mil. lei-2,2% față de anul anterior
Creanțe1,9 mil. lei1,6 mil. lei1,8 mil. lei+10,4% față de anul anterior
Angajați—11+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri11,5%2,3%n=16617%2,5%n=173
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-19,5%16,6%n=172-21,7%15,6%n=195
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)119,5%73,2%n=172121,7%75,1%n=195
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)37%38,7%n=17240,8%42%n=195
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0,7%0,1%n=1720,9%0%n=195
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,53×0,64×n=2050,49×0,67×n=229
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3603.887,02 zile121,9 zilen=1543.983,11 zile115,32 zilen=156
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36016,8 zile317,2 zilen=150201,68 zile327,64 zilen=164
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați162.855 lei179.316 lein=116143.962 lei164.509 lein=132

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
162.855
Rezultat net
18.709
Angajați
1
Datorii
3.390.441
Active imobilizate
1.049.965
Active circulante
1.786.500
Capitaluri proprii
-553.976
Venituri totale
212.855
Cheltuieli totale
188.124
Stocuri
7.599
Creanțe
1.758.389
Casă și conturi la bănci
20.512
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
222.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
143.962
Rezultat net
24.417
Angajați
1
Datorii
3.466.223
Active imobilizate
1.162.453
Active circulante
1.685.565
Capitaluri proprii
-618.205
Venituri totale
153.697
Cheltuieli totale
116.808
Stocuri
80.650
Creanțe
1.592.825
Casă și conturi la bănci
12.090
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
222.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.028
Rezultat net
7.433
Angajați
—
Datorii
3.058.742
Active imobilizate
417.724
Active circulante
1.998.397
Capitaluri proprii
-642.621
Venituri totale
96.028
Cheltuieli totale
76.979
Stocuri
2.653
Creanțe
1.927.939
Casă și conturi la bănci
67.805
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
222.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-20.386
Angajați
—
Datorii
2.533.649
Active imobilizate
344.857
Active circulante
1.538.768
Capitaluri proprii
-650.024
Venituri totale
63.632
Cheltuieli totale
84.018
Stocuri
2.653
Creanțe
1.323.316
Casă și conturi la bănci
212.799
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
222.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-16.094
Angajați
—
Datorii
2.323.860
Active imobilizate
60.809
Active circulante
1.513.413
Capitaluri proprii
-749.638
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
16.094
Stocuri
6.753
Creanțe
1.035.678
Casă și conturi la bănci
470.982
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
102.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.432
Rezultat net
-539.822
Angajați
—
Datorii
2.347.778
Active imobilizate
1.190
Active circulante
1.613.044
Capitaluri proprii
-733.544
Venituri totale
674.274
Cheltuieli totale
1.193.875
Stocuri
2.654
Creanțe
1.068.254
Casă și conturi la bănci
542.136
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
102.500
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Context de verificat
1semnale de urmărit · 1 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

înregistrare instituire măsuri asiguratorii

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCînregistrare instituire măsuri asiguratorii2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-15

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

înregistrare instituire măsuri asiguratorii

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-05-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Firma are apariții în ediții istorice ale listelor publicate. Acestea descriu numai situația de la data fiecărei ediții.

Istoric publicat

Aparițiile vechi nu indică existența unei datorii în prezent sau continuitatea aceleiași obligații. Arhivele sunt folosite numai pentru prezențe; absența dintr-o ediție istorică nu este interpretată.

EdițieTotalBuget de statAsigurări socialeȘomajSănătateContestat
2016-03-3111.056 lei5.777 lei2.997 lei145 lei2.137 lei0 lei

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-14–2026-10-15 · verificat 2026-10-15.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28555249
Număr de înregistrare
J2011001065224
Înmatriculare
27 mai 2011
EUID
ROONRC.J2011001065224
Formă juridică
SA
Sediu social
54 Sat Cozmeşti, Comuna Cozmeşti Iaşi
Adresă fiscală
54 Cozmeşti IAŞI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 mai 2011
Înregistrare fiscală
27 februarie 2026
Telefon
0742519029 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PROCOPENCO ALA
reprezentant al persoanei juridice
CRISTEA MINODORA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MUSURA TRAVEL S.A.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.05.2011
Înregistrare fiscală
27 mai 2011
Număr registrul comerțului
J2011001065224
Cod CAEN
1102
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Comunală Răducăneni

Contact și adrese

Telefon
0742519029 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT COZMEŞTI COM. COZMEŞTI, , NR.54
Numărul sediului
54
Localitatea sediului
Sat Cozmeşti Com. Cozmeşti
Județul sediului
IAŞI
Numărul domiciliului fiscal
54
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Cozmeşti Com. Cozmeşti
Județul domiciliului fiscal
IAŞI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
5 decembrie 2011
TVA până la
3 ianuarie 2018
Anulare operată la
3 ianuarie 2018
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
17 ianuarie 2014
Publicare TVA la încasare
18 ianuarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 0121 Rev. 2Cultivarea strugurilor

CAEN 0125 Rev. 2Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi

CAEN 1102 Rev. 2Fabricarea vinurilor din struguri

CAEN 4617 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4621 Rev. 2Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4634 Rev. 2Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4725 Rev. 2Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-15Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Cozmeşti, Comuna CozmeştiCAEN 1102
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI