Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MVA CLEAN INVEST S.R.L.

MVA CLEAN INVEST S.R.L.

CUI 40858152 · SRL· Municipiul Târgovişte· Activități generale de curățenie a clădirilor

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

MVA CLEAN INVEST S.R.L. are sediul în Municipiul Târgovişte și raportează activitatea activități generale de curățenie a clădirilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2020.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202021,6 K leiFără an comparabil
Rezultat net 2020-17,9 K leiFără an comparabil
Angajați 20202Fără an comparabil
Capitaluri proprii 202018,3 K leiFără an comparabil
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate011 K22 K2020: 21,6 K lei21,6 K2020

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-82,5%-24,4%33,7%Mediana sectorului (2020): 33,7% · n=22192020: -82,5%-82,5%2020
Capital și datorii2020 comparat cu —
Capitaluri proprii18,3 K leiFără an comparabil
Datorii10,5 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator2020Ultima variație
Cifră de afaceri21,6 K leiFără an comparabil
Rezultat net-17,9 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii18,3 K leiFără an comparabil
Datorii10,5 K leiFără an comparabil
Creanțe500 leiFără an comparabil
Angajați2Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2020Sector 2020
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-82,5%33,7%n=2.219
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)32,1%63%n=1.623
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)18,4%26,2%n=1.623
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)51,7%15,1%n=1.623
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-31,3%18,9%n=1.619
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-97,6%50,9%n=2.167
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,63×3,13×n=2.682
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3608,32 zile49,57 zilen=1.910
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați10.821 lei59.731 lein=1.694

Istoric financiar complet · 1 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
21.642
Rezultat net
-17.858
Angajați
2
Datorii
10.473
Active imobilizate
29.426
Active circulante
27.539
Capitaluri proprii
18.299
Venituri totale
74.936
Cheltuieli totale
92.771
Stocuri
—
Creanțe
500
Casă și conturi la bănci
27.039
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
28.193
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2020 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2020

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-06
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2021-06-29Sursa bilanțului 2020Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2020 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2020
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-04-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-06 · RNPM necolectată · bilanț 2020.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-06.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40858152
Număr de înregistrare
J15/576/2021
Înmatriculare
8 aprilie 2021
EUID
ROONRC.J15/576/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
DUILIU ZAMFIRESCU 14 18 Municipiul Târgovişte Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. DUILIU ZAMFIRESCU 14 Târgovişte DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
8 aprilie 2021
Înregistrare fiscală
30 martie 2023
Telefon
0765758521 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOCANU ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MVA CLEAN INVEST S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 08.04.2021
Înregistrare fiscală
27 martie 2019
Număr registrul comerțului
J15/576/2021
Cod CAEN
8121
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Telefon
0765758521 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR. DUILIU ZAMFIRESCU, NR.14, BL.18, SC.A, ET.4, AP.9
Cod poștal fiscal
130122
Strada sediului
Str. Duiliu Zamfirescu
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Târgovişte
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
130122
Strada domiciliului fiscal
Str. Duiliu Zamfirescu
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgovişte
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
130122

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 8121 Rev. 2Activități generale de curățenie a clădirilor

CAEN 8122 Rev. 2Activități specializate de curățenie

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2020.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20202021-06-29—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-06Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaMunicipiul TârgovişteCAEN 8121
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI