Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MVN BUSINESS CONSULT S.R.L.

MVN BUSINESS CONSULT S.R.L.

CUI 35288721 · SRL· Municipiul Târgovişte

este menționată o opoziție/sunt menționate opozițiiONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

MVN BUSINESS CONSULT S.R.L. are sediul în Municipiul Târgovişte. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-17,8%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 243,1 K lei, față de 295,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut50,6%

Marja netă calculată este 50,6% în 2025, față de 12,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+236,6%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Context de verificat
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025243,1 K lei-17,8% față de anul anterior2020: 36.3792021: 17.8782022: 280.3372023: 285.1832024: 295.8602025: 243.118
Rezultat net 2025122,9 K lei+242,2% față de anul anterior2020: 39.8942021: 8.1362022: 142.4142023: 8852024: 35.9212025: 122.937
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025129,3 K lei+47,8% față de anul anterior2020: 131.2202021: 139.3562022: 220.5372023: 150.4222024: 87.4312025: 129.256
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0148 K296 K2020: 36,4 K lei36,4 K20202021: 17,9 K lei17,9 K20212022: 280,3 K lei280,3 K20222023: 285,2 K lei285,2 K20232024: 295,9 K lei295,9 K20242025: 243,1 K lei243,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%54,8%109,7%Mediana sectorului (2025): 32,7% · n=41842020: 109,7%109,7%20202021: 45,5%45,5%20212022: 50,8%50,8%20222023: 0,3%0,3%20232024: 12,1%12,1%20242025: 50,6%50,6%2025

Cifra de afaceri: -17,8% față de anul anterior. Marja netă: 50,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii129,3 K lei+47,8% față de anul anterior
Datorii43 K lei-33,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri285,2 K lei295,9 K lei243,1 K lei-17,8% față de anul anterior
Rezultat net885 lei35,9 K lei122,9 K lei+242,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii150,4 K lei87,4 K lei129,3 K lei+47,8% față de anul anterior
Datorii69 K lei64,8 K lei43 K lei-33,7% față de anul anterior
Creanțe38,5 K lei3,4 K lei11,3 K lei+236,6% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri50,6%32,7%n=4.18412,1%29,7%n=4.510
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)75,1%71,6%n=3.04957,4%76,5%n=3.223
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)24,9%28,5%n=3.04942,6%23,4%n=3.223
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)59,3%17,8%n=3.04987,4%17,3%n=3.223
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)71,4%35%n=3.04723,6%23,6%n=3.220
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive95,1%74,3%n=4.31741,1%41,8%n=4.702
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,63×2,76×n=4.6750,3×3,53×n=5.055
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36016,7 zile90 zilen=3.5714,08 zile65,56 zilen=3.660
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați243.118 lei160.355 lein=1.915295.860 lei132.055 lein=2.006

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
243.118
Rezultat net
122.937
Angajați
1
Datorii
42.968
Active imobilizate
102.207
Active circulante
70.017
Capitaluri proprii
129.256
Venituri totale
332.806
Cheltuieli totale
206.077
Stocuri
—
Creanțe
11.276
Casă și conturi la bănci
58.741
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.860
Rezultat net
35.921
Angajați
1
Datorii
64.821
Active imobilizate
133.091
Active circulante
19.161
Capitaluri proprii
87.431
Venituri totale
305.737
Cheltuieli totale
266.909
Stocuri
—
Creanțe
3.350
Casă și conturi la bănci
15.811
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
285.183
Rezultat net
885
Angajați
1
Datorii
68.986
Active imobilizate
164.197
Active circulante
55.211
Capitaluri proprii
150.422
Venituri totale
285.189
Cheltuieli totale
281.880
Stocuri
—
Creanțe
38.542
Casă și conturi la bănci
16.669
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
280.337
Rezultat net
142.414
Angajați
1
Datorii
5.553
Active imobilizate
16.393
Active circulante
209.697
Capitaluri proprii
220.537
Venituri totale
284.841
Cheltuieli totale
136.234
Stocuri
—
Creanțe
128.142
Casă și conturi la bănci
81.555
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
17.878
Rezultat net
8.136
Angajați
1
Datorii
2.740
Active imobilizate
6.893
Active circulante
135.203
Capitaluri proprii
139.356
Venituri totale
18.578
Cheltuieli totale
9.951
Stocuri
—
Creanțe
125.597
Casă și conturi la bănci
9.606
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.379
Rezultat net
39.894
Angajați
—
Datorii
2.605
Active imobilizate
2.337
Active circulante
131.488
Capitaluri proprii
131.220
Venituri totale
46.058
Cheltuieli totale
4.823
Stocuri
—
Creanțe
116.850
Casă și conturi la bănci
14.638
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Context de verificat
0semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCeste menționată o opoziție/sunt menționate opoziții2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-05-28Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-12-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

10 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35288721
Număr de înregistrare
J2015000843153
Înmatriculare
3 decembrie 2015
EUID
ROONRC.J2015000843153
Formă juridică
SRL
Sediu social
CÂMPULUNG 31A Municipiul Târgovişte Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CÂMPULUNG Târgovişte DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 decembrie 2015
Înregistrare fiscală
25 noiembrie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOCANU ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MVN BUSINESS CONSULT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.12.2015
Înregistrare fiscală
3 decembrie 2015
Număr registrul comerțului
J2015000843153
Cod CAEN
9329
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, MUN. TÂRGOVIŞTE, STR CÂMPULUNG, BL.31A, ET.4, AP.39
Strada sediului
Str CÂMPULUNG
Localitatea sediului
Mun. Târgovişte
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str CÂMPULUNG
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Târgovişte
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (10) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA ANINOASA5 din 10 înregistrări (50%) · Vezi relația

Comuna Lucieni (PRIMARIA COMUNEI LUCIENI Jud. Dambovita)2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi relația

Comuna Dobra1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi relația

Comuna SALCIOARA1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi relația

Comuna Lunguletu (Primaria Lunguletu)1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii pentru evenimente (Rev.2)9 din 10 înregistrări (90%) · Vezi selecția

Servicii de organizare a evenimentelor sportive (Rev.2)1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

28 mai 2026Achiziție directă

Servicii organizare eveniment - Ziua Copilului

Autoritate: Comuna SALCIOARA

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
11.000 leiValoare publicată
28 mai 2026Achiziție directă

Organizare eveniment ziua comunei

Autoritate: Comuna Lucieni (PRIMARIA COMUNEI LUCIENI Jud. Dambovita)

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
61.000 leiValoare publicată
11 august 2025Achiziție directă

Eveniment sportiv

Autoritate: Comuna Lucieni (PRIMARIA COMUNEI LUCIENI Jud. Dambovita)

CPV 92622000-7 — Servicii de organizare a evenimentelor sportive (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 92622000-7

Vezi detaliile atribuirii →
8.000 leiValoare publicată
29 mai 2025Achiziție directă

Servicii organizare ziua copilului 1 iunie 2025

Autoritate: Comuna Lunguletu (Primaria Lunguletu)

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
24.800 leiValoare publicată
22 mai 2025Achiziție directă

Organizare eveniment Ziua Comunei

Autoritate: COMUNA ANINOASA

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T2 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
115.000 leiValoare publicată
14 februarie 2025Achiziție directă

Organizare eveniment cultural-artistic

Autoritate: COMUNA ANINOASA

CPV 79952000-2 — Servicii pentru evenimente (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 79952000-2

Vezi detaliile atribuirii →
10.000 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 7731 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 9319 Rev. 2Alte activități sportive

CAEN 9321 Rev. 2Bâlciuri și parcuri de distracții

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaMunicipiul TârgovişteCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI