Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MWP SRL

MWP SRL

CUI 17097936 · SRL· Municipiul Baia Mare

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

MWP SRL are sediul în Municipiul Baia Mare. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-0,2%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 47,9 K lei, față de 48 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-38,1%

Marja netă calculată este -38,1% în 2025, față de 23,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-44,1%

Datoriile raportate sunt 25 K lei în 2025, față de 44,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202547,9 K lei-0,2% față de anul anterior2020: 81.1142021: 31.7592022: 46.0072023: 35.2572024: 48.0352025: 47.921
Rezultat net 2025-18,3 K leiTrecere pe pierdere2020: 20.1972021: -18.6562022: -16.2082023: 3.7722024: 11.1112025: -18.262
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă2021: 12022: 12023: 1
Capitaluri proprii 202540,8 K lei-30,9% față de anul anterior2020: 107.0012021: 88.3452022: 44.1372023: 47.9102024: 59.0202025: 40.758
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate041 K81 K2020: 81,1 K lei81,1 K20202021: 31,8 K lei31,8 K20212022: 46 K lei46 K20222023: 35,3 K lei35,3 K20232024: 48 K lei48 K20242025: 47,9 K lei47,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-58,7%-16,9%24,9%2020: 24,9%24,9%20202021: -58,7%-58,7%20212022: -35,2%-35,2%20222023: 10,7%10,7%20232024: 23,1%23,1%20242025: -38,1%-38,1%2025Reper 2025: mediana sectorului -2,6% · n=31

Cifra de afaceri: -0,2% față de anul anterior.Marjă netă -38,1% · -61,2 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202459 K lei
202540,8 K lei

Datorii raportate

202444,7 K lei
202525 K lei

Disponibilități bănești

20248 K lei
202510,2 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri35,3 K lei48 K lei47,9 K lei-0,2% față de anul anterior
Rezultat net3,8 K lei11,1 K lei-18,3 K leiTrecere pe pierdere
Capitaluri proprii47,9 K lei59 K lei40,8 K lei-30,9% față de anul anterior
Datorii79,2 K lei44,7 K lei25 K lei-44,1% față de anul anterior
Creanțe1,5 K lei1,6 K lei1,3 K lei-18,1% față de anul anterior
Angajați1——Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-38,1%23,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: -2,6% (n=31) · 2024: 6,4% (n=40)

Rezultat / active (A+B)-27,8%10,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: -2,1% (n=34) · 2024: 3,6% (n=42)

Rezultat / capitaluri proprii-44,8%18,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: -3,3% (n=25) · 2024: 11,2% (n=34)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)62%56,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28% (n=34) · 2024: 44,3% (n=42)

Datorii / active (A+B)38%43,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 72,7% (n=34) · 2024: 53,1% (n=42)

Ponderea activelor imobilizate82,5%90,7%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,9% (n=34) · 2024: 23,9% (n=42)

Active circulante / datorii totale0,46×0,22×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1× (n=37) · 2024: 1,06× (n=45)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări9,9 zile12,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 151,1 zile (n=30) · 2024: 142,2 zile (n=37)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
47.921
Rezultat net
-18.262
Angajați
—
Datorii
24.979
Active imobilizate
54.264
Active circulante
11.473
Capitaluri proprii
40.758
Venituri totale
47.921
Cheltuieli totale
66.183
Stocuri
—
Creanțe
1.317
Casă și conturi la bănci
10.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
48.035
Rezultat net
11.111
Angajați
—
Datorii
44.717
Active imobilizate
94.104
Active circulante
9.633
Capitaluri proprii
59.020
Venituri totale
68.697
Cheltuieli totale
55.302
Stocuri
—
Creanțe
1.609
Casă și conturi la bănci
8.024
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
35.257
Rezultat net
3.772
Angajați
1
Datorii
79.242
Active imobilizate
120.737
Active circulante
6.415
Capitaluri proprii
47.910
Venituri totale
35.257
Cheltuieli totale
31.368
Stocuri
—
Creanțe
1.487
Casă și conturi la bănci
4.928
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
46.007
Rezultat net
-16.208
Angajați
1
Datorii
18.976
Active imobilizate
1.874
Active circulante
61.239
Capitaluri proprii
44.137
Venituri totale
46.132
Cheltuieli totale
61.379
Stocuri
—
Creanțe
2.785
Casă și conturi la bănci
58.454
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
31.759
Rezultat net
-18.656
Angajați
1
Datorii
30.781
Active imobilizate
—
Active circulante
119.126
Capitaluri proprii
88.345
Venituri totale
32.726
Cheltuieli totale
50.400
Stocuri
—
Creanțe
813
Casă și conturi la bănci
118.313
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
81.114
Rezultat net
20.197
Angajați
—
Datorii
11.296
Active imobilizate
—
Active circulante
118.297
Capitaluri proprii
107.001
Venituri totale
81.114
Cheltuieli totale
59.666
Stocuri
—
Creanțe
141
Casă și conturi la bănci
118.156
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
7.400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2005-01-06 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
17097936
Număr de înregistrare
J24/27/2005
Înmatriculare
6 ianuarie 2005
EUID
ROONRC.J24/27/2005
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. PĂLTINIŞULUI 90 Municipiul Baia Mare Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PALTINISULUI 90 Baia Mare MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 ianuarie 2005
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2023
Telefon
0729916705 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BURZO AUREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MWP SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.01.2005
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 2005
Număr registrul comerțului
J2005000027246
Cod CAEN
4933
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Telefon
0740317140 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, MUN. BAIA MARE, STR. PĂLTINIŞULUI, NR.90, AP.36
Cod poștal fiscal
430371
Strada sediului
Str. Păltinişului
Numărul sediului
90
Localitatea sediului
Mun. Baia Mare
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
430371
Strada domiciliului fiscal
Str. Păltinişului
Numărul domiciliului fiscal
90
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Baia Mare
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
430371

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
12 ianuarie 2005
TVA până la
31 ianuarie 2011
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.cod CAEN: 4932 → 4933
    • Denumire fiscală: MWP S.R.L. → MWP SRL
    • date generale.nrRegCom: J24/27/2005 → J2005000027246
    • Telefon: 0729916705 → 0740317140

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6022 Rev. 1Transporturi cu taxiuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşMunicipiul Baia MareStrada PăltinişuluiCAEN 6020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI