Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MYA PETROL & OIL S.R.L.

MYA PETROL & OIL S.R.L.

CUI 44854935 · SRL· Municipiul Constanţa

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MYA PETROL & OIL S.R.L. are sediul în Municipiul Constanţa. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+10%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2 mil. lei, față de 1,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât6,1%

Marja netă calculată este 6,1% în 2025, față de 9,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+40,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252 mil. lei+10% față de anul anterior2021: 295.2002022: 1.259.0332023: 1.596.0522024: 1.837.1302025: 2.020.912
Rezultat net 2025123,5 K lei-30,3% față de anul anterior2021: 44.1502022: 119.4062023: 215.9872024: 177.1882025: 123.500
Angajați 202519+0% față de anul anterior2021: 142022: 192023: 192024: 192025: 19
Capitaluri proprii 2025123,7 K lei-34,6% față de anul anterior2021: 44.3502022: 119.6462023: 216.2272024: 189.0672025: 123.740
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2021: 295,2 K lei295,2 K20212022: 1,3 mil. lei1,3 mil.20222023: 1,6 mil. lei1,6 mil.20232024: 1,8 mil. lei1,8 mil.20242025: 2 mil. lei2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,8%23,6%Mediana sectorului (2025): 23,6% · n=62512021: 15%15%20212022: 9,5%9,5%20222023: 13,5%13,5%20232024: 9,6%9,6%20242025: 6,1%6,1%2025

Cifra de afaceri: +10% față de anul anterior. Marja netă: 6,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii123,7 K lei-34,6% față de anul anterior
Datorii420 K lei+21,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei1,8 mil. lei2 mil. lei+10% față de anul anterior
Rezultat net216 K lei177,2 K lei123,5 K lei-30,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii216,2 K lei189,1 K lei123,7 K lei-34,6% față de anul anterior
Datorii140,4 K lei344,8 K lei420 K lei+21,8% față de anul anterior
Creanțe174 K lei197,9 K lei278,8 K lei+40,9% față de anul anterior
Angajați191919+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,1%23,6%n=6.2519,6%23,9%n=6.483
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)23,1%54,8%n=4.80735,9%60,6%n=4.851
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)78,5%45%n=4.80765,5%39,3%n=4.851
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)38,9%16,1%n=4.80749,2%13,9%n=4.851
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)23,1%33,2%n=4.80733,7%29%n=4.851
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%97,5%n=6.39293,7%85,3%n=6.608
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,78×1,87×n=7.2700,77×2,13×n=7.532
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36049,66 zile105,65 zilen=5.98938,78 zile93,27 zilen=6.083
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați106.364 lei108.151 lein=5.12896.691 lei96.639 lein=5.321

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.020.912
Rezultat net
123.500
Angajați
19
Datorii
419.977
Active imobilizate
208.037
Active circulante
327.218
Capitaluri proprii
123.740
Venituri totale
2.022.065
Cheltuieli totale
1.860.753
Stocuri
—
Creanțe
278.752
Casă și conturi la bănci
48.466
Cheltuieli în avans
8.462
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.837.130
Rezultat net
177.188
Angajați
19
Datorii
344.804
Active imobilizate
259.150
Active circulante
267.197
Capitaluri proprii
189.067
Venituri totale
1.837.162
Cheltuieli totale
1.624.528
Stocuri
—
Creanțe
197.892
Casă și conturi la bănci
69.305
Cheltuieli în avans
7.524
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.596.052
Rezultat net
215.987
Angajați
19
Datorii
140.390
Active imobilizate
35.545
Active circulante
321.072
Capitaluri proprii
216.227
Venituri totale
1.596.666
Cheltuieli totale
1.365.032
Stocuri
—
Creanțe
173.967
Casă și conturi la bănci
147.105
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.259.033
Rezultat net
119.406
Angajați
19
Datorii
108.862
Active imobilizate
27.481
Active circulante
201.027
Capitaluri proprii
119.646
Venituri totale
1.259.434
Cheltuieli totale
1.127.685
Stocuri
—
Creanțe
136.145
Casă și conturi la bănci
64.882
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
295.200
Rezultat net
44.150
Angajați
14
Datorii
99.080
Active imobilizate
518
Active circulante
142.912
Capitaluri proprii
44.350
Venituri totale
295.200
Cheltuieli totale
248.156
Stocuri
—
Creanțe
110.979
Casă și conturi la bănci
31.933
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-09-06 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
44854935
Număr de înregistrare
J2021002987139
Înmatriculare
6 septembrie 2021
EUID
ROONRC.J2021002987139
Formă juridică
SRL
Sediu social
TOMIS 332 M1 Municipiul Constanţa Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld TOMIS 332 Constanţa CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
6 septembrie 2021
Înregistrare fiscală
27 februarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
URDEŞ MIHAELA DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MYA PETROL & OIL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 06.09.2021
Înregistrare fiscală
6 septembrie 2021
Număr registrul comerțului
J2021002987139
Cod CAEN
8299
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, MUN. CONSTANŢA, BLD. TOMIS, NR.332, BL.M1, SC.B, AP.24
Cod poștal fiscal
900463
Strada sediului
Bld. Tomis
Numărul sediului
332
Localitatea sediului
Mun. Constanţa
Județul sediului
CONSTANŢA
Codul poștal al sediului
900463
Strada domiciliului fiscal
Bld. Tomis
Numărul domiciliului fiscal
332
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Constanţa
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
900463

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 octombrie 2021
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

12 activități autorizate

CAEN 4612 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 8240 Rev. 3Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaMunicipiul ConstanţaCAEN 8299
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI