Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MYC EXCLUSIV MARKET S.R.L.

MYC EXCLUSIV MARKET S.R.L.

CUI 37181569 · SRL· Sat Mănăstirea, Comuna Crevedia· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

MYC EXCLUSIV MARKET S.R.L. are sediul în Sat Mănăstirea, Comuna Crevedia și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Cifra de afaceri a crescut+9,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 182,2 K lei, față de 166,1 K lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-23,3%

Marja netă calculată este -23,3% în 2024, față de -7,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024
Datoriile au scăzut-1,4%

Datoriile raportate sunt 108,4 K lei în 2024, față de 109,9 K lei în 2023. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2024182,2 K lei+9,6% față de anul anterior2020: 351.1752021: 465.9912022: 181.3392023: 166.1332024: 182.151
Rezultat net 2024-42,5 K lei-222,7% față de anul anterior2020: -20.5422021: 48.9022022: 1.8442023: -13.1692024: -42.495
Angajați 20242+100% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 2
Capitaluri proprii 2024-1,6 K lei-103,9% față de anul anterior2020: 3.3242021: 52.2252022: 54.0692023: 40.9002024: -1.595
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0233 K466 K2020: 351,2 K lei351,2 K20202021: 466 K lei466 K20212022: 181,3 K lei181,3 K20222023: 166,1 K lei166,1 K20232024: 182,2 K lei182,2 K2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-23,3%-6,4%10,5%Mediana sectorului (2024): 1,9% · n=322632020: -5,8%-5,8%20202021: 10,5%10,5%20212022: 1%1%20222023: -7,9%-7,9%20232024: -23,3%-23,3%2024

Cifra de afaceri: +9,6% față de anul anterior. Marja netă: -23,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2024 comparat cu 2023
Capitaluri proprii-1,6 K lei-103,9% față de anul anterior
Datorii108,4 K lei-1,4% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri181,3 K lei166,1 K lei182,2 K lei+9,6% față de anul anterior
Rezultat net1,8 K lei-13,2 K lei-42,5 K lei-222,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii54,1 K lei40,9 K lei-1,6 K lei-103,9% față de anul anterior
Datorii51,4 K lei109,9 K lei108,4 K lei-1,4% față de anul anterior
Creanțe—4 K lei293 lei-92,8% față de anul anterior
Angajați112+100% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2024Sector 2024Firma 2023Sector 2023
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-23,3%1,9%n=32.263-7,9%2,7%n=32.917
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—16%n=23.418-32,2%20,4%n=24.103
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,99×0,95×n=38.8251,37×0,98×n=39.917
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,58 zile6,91 zilen=28.3028,77 zile6,93 zilen=25.500
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360172,07 zile65,5 zilen=29.567304,53 zile69,72 zilen=30.370
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați91.076 lei242.354 lein=24.014166.133 lei218.952 lein=24.646

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
182.151
Rezultat net
-42.495
Angajați
2
Datorii
108.353
Active imobilizate
—
Active circulante
106.758
Capitaluri proprii
-1.595
Venituri totale
182.915
Cheltuieli totale
223.589
Stocuri
87.063
Creanțe
293
Casă și conturi la bănci
19.402
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
166.133
Rezultat net
-13.169
Angajați
1
Datorii
109.922
Active imobilizate
—
Active circulante
150.822
Capitaluri proprii
40.900
Venituri totale
166.293
Cheltuieli totale
177.964
Stocuri
140.536
Creanțe
4.047
Casă și conturi la bănci
6.239
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
181.339
Rezultat net
1.844
Angajați
1
Datorii
51.377
Active imobilizate
—
Active circulante
105.446
Capitaluri proprii
54.069
Venituri totale
181.879
Cheltuieli totale
178.490
Stocuri
102.333
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
3.113
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
465.991
Rezultat net
48.902
Angajați
1
Datorii
49.651
Active imobilizate
—
Active circulante
101.876
Capitaluri proprii
52.225
Venituri totale
466.915
Cheltuieli totale
413.437
Stocuri
75.562
Creanțe
6
Casă și conturi la bănci
26.308
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
351.175
Rezultat net
-20.542
Angajați
1
Datorii
160.488
Active imobilizate
—
Active circulante
163.812
Capitaluri proprii
3.324
Venituri totale
351.175
Cheltuieli totale
368.309
Stocuri
162.321
Creanțe
6
Casă și conturi la bănci
1.485
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-03-06; reactivare la 2019-05-31. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-05-31
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2019-03-06; reactivare la 2019-05-31. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-05-31
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2017-03-09 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37181569
Număr de înregistrare
J2017000234159
Înmatriculare
9 martie 2017
EUID
ROONRC.J2017000234159
Formă juridică
SRL
Sediu social
MÂNĂSTIRII 1 Sat Mănăstirea, Comuna Crevedia Dâmboviţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str MÂNĂSTIRII 1 Mănăstirea DÂMBOVIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 martie 2017
Înregistrare fiscală
30 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ION DANIELA-NICOLETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MYC EXCLUSIV MARKET S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.03.2017
Înregistrare fiscală
9 martie 2017
Număr registrul comerțului
J2017000234159
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dâmboviţa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT MÂNĂSTIREA COM. CREVEDIA, STR. MÂNĂSTIRII, NR.1
Cod poștal fiscal
137183
Strada sediului
Str. Mânăstirii
Numărul sediului
1
Localitatea sediului
Sat Mânăstirea Com. Crevedia
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Codul poștal al sediului
137183
Strada domiciliului fiscal
Str. Mânăstirii
Numărul domiciliului fiscal
1
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Mânăstirea Com. Crevedia
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
137183

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2021
TVA până la
1 februarie 2026
Anulare operată la
2 februarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
6 martie 2019
Reactivare
31 mai 2019
Publicarea deciziei
13 martie 2019

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 6831 Rev. 3Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Mănăstirea, Comuna CrevediaCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI