Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/MYHATRANS EUROCARGO S.R.L.

MYHATRANS EUROCARGO S.R.L.

CUI 41114797 · SRL· Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

MYHATRANS EUROCARGO S.R.L. are sediul în Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+2,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 440,4 K lei, față de 428,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut4,7%

Marja netă calculată este 4,7% în 2025, față de 3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-46,1%

Datoriile raportate sunt 29,4 K lei în 2025, față de 54,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025440,4 K lei+2,7% față de anul anterior2020: 68.4862021: 167.2502022: 367.0602023: 383.7052024: 428.8562025: 440.427
Rezultat net 202520,6 K lei+59,2% față de anul anterior2020: 8.6092021: 30.4912022: 49.8662023: 22.0102024: 12.9642025: 20.635
Angajați 20252+0% față de anul anterior2020: 22021: 12022: 22023: 22024: 22025: 2
Capitaluri proprii 2025140,4 K lei+17,2% față de anul anterior2020: 4.4562021: 34.9472022: 84.8132023: 106.8232024: 119.7872025: 140.422
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0220 K440 K2020: 68,5 K lei68,5 K20202021: 167,3 K lei167,3 K20212022: 367,1 K lei367,1 K20222023: 383,7 K lei383,7 K20232024: 428,9 K lei428,9 K20242025: 440,4 K lei440,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%9,1%18,2%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 12,6%12,6%20202021: 18,2%18,2%20212022: 13,6%13,6%20222023: 5,7%5,7%20232024: 3%3%20242025: 4,7%4,7%2025

Cifra de afaceri: +2,7% față de anul anterior. Marja netă: 4,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii140,4 K lei+17,2% față de anul anterior
Datorii29,4 K lei-46,1% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri383,7 K lei428,9 K lei440,4 K lei+2,7% față de anul anterior
Rezultat net22 K lei13 K lei20,6 K lei+59,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii106,8 K lei119,8 K lei140,4 K lei+17,2% față de anul anterior
Datorii50,1 K lei54,5 K lei29,4 K lei-46,1% față de anul anterior
Creanțe59,3 K lei81,1 K lei62,5 K lei-22,9% față de anul anterior
Angajați222+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri4,7%3,7%n=30.4903%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—24,6%n=27.27268,7%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—76,6%n=27.27231,3%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—32,1%n=27.2727,2%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—3,5%n=27.2637,4%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive14,7%26,7%n=25.15510,8%21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,78×0,8×n=37.8802,97×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36051,11 zile61,23 zilen=29.16268,11 zile61,73 zilen=31.003
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36018,79 zile5,37 zilen=16.09512,47 zile5,69 zilen=16.762
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați220.214 lei278.223 lein=25.896214.428 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
440.427
Rezultat net
20.635
Angajați
2
Datorii
29.373
Active imobilizate
—
Active circulante
169.795
Capitaluri proprii
140.422
Venituri totale
440.427
Cheltuieli totale
410.762
Stocuri
22.986
Creanțe
62.524
Casă și conturi la bănci
84.285
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
428.856
Rezultat net
12.964
Angajați
2
Datorii
54.457
Active imobilizate
12.494
Active circulante
161.750
Capitaluri proprii
119.787
Venituri totale
428.856
Cheltuieli totale
408.646
Stocuri
14.860
Creanțe
81.143
Casă și conturi la bănci
65.747
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
383.705
Rezultat net
22.010
Angajați
2
Datorii
50.132
Active imobilizate
30.531
Active circulante
126.424
Capitaluri proprii
106.823
Venituri totale
383.705
Cheltuieli totale
358.434
Stocuri
17.122
Creanțe
59.328
Casă și conturi la bănci
49.974
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
367.060
Rezultat net
49.866
Angajați
2
Datorii
84.029
Active imobilizate
48.568
Active circulante
120.274
Capitaluri proprii
84.813
Venituri totale
367.060
Cheltuieli totale
314.075
Stocuri
—
Creanțe
74.420
Casă și conturi la bănci
45.854
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
167.250
Rezultat net
30.491
Angajați
1
Datorii
65.139
Active imobilizate
66.605
Active circulante
33.481
Capitaluri proprii
34.947
Venituri totale
167.250
Cheltuieli totale
135.086
Stocuri
—
Creanțe
16.664
Casă și conturi la bănci
16.817
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.486
Rezultat net
8.609
Angajați
2
Datorii
34.213
Active imobilizate
—
Active circulante
38.669
Capitaluri proprii
4.456
Venituri totale
68.500
Cheltuieli totale
59.244
Stocuri
—
Creanțe
15.811
Casă și conturi la bănci
22.858
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-15 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41114797
Număr de înregistrare
J2019001034330
Înmatriculare
15 mai 2019
EUID
ROONRC.J2019001034330
Formă juridică
SRL
Sediu social
713 Sat Poiana Negrii, Comuna Dorna Candrenilor Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
713 Poiana Negrii SUCEAVA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
15 mai 2019
Înregistrare fiscală
9 aprilie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CANDREA GRIGORE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
MYHATRANS EUROCARGO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 15.05.2019
Înregistrare fiscală
15 mai 2019
Număr registrul comerțului
J2019001034330
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT POIANA NEGRII COM. DORNA CANDRENILOR, NR.713
Cod poștal fiscal
727194
Numărul sediului
713
Localitatea sediului
Sat Poiana Negrii Com. Dorna Candrenilor
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727194
Numărul domiciliului fiscal
713
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Poiana Negrii Com. Dorna Candrenilor
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727194

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
14 aprilie 2020
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 ianuarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Poiana Negrii, Comuna Dorna CandrenilorCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI