Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NADAD TIM ENGINEERING SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ

NADAD TIM ENGINEERING SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ

CUI 51173910 · SRL· Municipiul Hunedoara

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

NADAD TIM ENGINEERING SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ are sediul în Municipiul Hunedoara. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025346,9 K leiFără an comparabil
Rezultat net 2025127,4 K leiFără an comparabil
Angajați 20251Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025127,6 K leiFără an comparabil
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0173 K347 K2025: 346,9 K lei346,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,4%36,7%Mediana sectorului (2025): 29,1% · n=147022025: 36,7%36,7%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii127,6 K leiFără an comparabil
Datorii43,4 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator2025Ultima variație
Cifră de afaceri346,9 K leiFără an comparabil
Rezultat net127,4 K leiFără an comparabil
Capitaluri proprii127,6 K leiFără an comparabil
Datorii43,4 K leiFără an comparabil
Creanțe71,8 K leiFără an comparabil
Angajați1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri36,7%29,1%n=14.702
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)74,6%56%n=12.573
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)25,4%42,1%n=12.573
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)9,2%18,8%n=12.573
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)74,5%23,8%n=12.570
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,8%78,2%n=14.544
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii3,58×1,79×n=16.939
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36074,5 zile117,71 zilen=13.837
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați346.892 lei202.575 lein=11.350

Istoric financiar complet · 1 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
346.892
Rezultat net
127.383
Angajați
1
Datorii
43.372
Active imobilizate
15.735
Active circulante
155.220
Capitaluri proprii
127.583
Venituri totale
347.986
Cheltuieli totale
214.536
Stocuri
—
Creanțe
71.788
Casă și conturi la bănci
83.432
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-11-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-01-27 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

3 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
51173910
Număr de înregistrare
J2025004538003
Înmatriculare
27/01/2025 15:58:47
EUID
ROONRC.J2025004538003
Formă juridică
SRL
Sediu social
TRAIAN 14 U3 Municipiul Hunedoara Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld TRAIAN 14 Hunedoara HUNEDOARA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 ianuarie 2025
Înregistrare fiscală
26 ianuarie 2026
Telefon
+40751104919 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOBANU VLAD

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NADAD TIM ENGINEERING SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.01.2025
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2025
Număr registrul comerțului
J2025004538003
Cod CAEN
7112
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Hunedoara

Contact și adrese

Telefon
+40751104919 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, MUN. HUNEDOARA, BLD. TRAIAN, NR.14, BL.U3, SC.F, ET.2, AP.88
Cod poștal fiscal
331052
Strada sediului
Bld. Traian
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Mun. Hunedoara
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
331052
Strada domiciliului fiscal
Bld. Traian
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Hunedoara
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
331052

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
28 ianuarie 2025
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (3) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

COMUNA FOROTIC (PRIMARIA FOROTIC)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

U.M. 0437 ARAD1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

SPITALUL DE RECUPERARE NEUROMOTORIE "DR.CORNELIU BARSAN' DEZNA1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)2 din 3 înregistrări (66,7%) · Vezi selecția

Servicii de supraveghere a santierului (Rev.2)1 din 3 înregistrări (33,3%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 noiembrie 2025Achiziție directă

Servicii de dirigentie de santier pentru lucrarea" Infiintare centrala elec. fotovoltaica com.Dezna"

Autoritate: SPITALUL DE RECUPERARE NEUROMOTORIE "DR.CORNELIU BARSAN' DEZNA

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
6.000 leiValoare publicată
26 septembrie 2025Achiziție directă

SERVICII DE DIRIGENTIE DE SANTIER - CONSTRUIRE PARC FOTOVOLTAIC IN COMUNA FOROTIC

Autoritate: COMUNA FOROTIC (PRIMARIA FOROTIC)

CPV 71520000-9 — Servicii de supraveghere a lucrarilor (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71520000-9

Vezi detaliile atribuirii →
10.000 leiValoare publicată
31 iulie 2025Achiziție directă

Servicii dirigentie de santier conform Anunt ADV 1491987 din 23.07.2025

Autoritate: U.M. 0437 ARAD

CPV 71521000-6 — Servicii de supraveghere a santierului (Rev.2)

T3 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 71521000-6

Vezi detaliile atribuirii →
4.200 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4360 Rev. 3Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 4792 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 3Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2025–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraMunicipiul HunedoaraCAEN 7112
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI