Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NANU TOURS&RENTALS S.R.L.

NANU TOURS&RENTALS S.R.L.

CUI 38954697 · SRL· Loc. Sântuhalm, Municipiul Deva

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NANU TOURS&RENTALS S.R.L. are sediul în Loc. Sântuhalm, Municipiul Deva. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+19,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 125,1 K lei, față de 104,6 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut37,9%

Marja netă calculată este 37,9% în 2025, față de 26,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+176,8%

Datoriile raportate sunt 15,2 K lei în 2025, față de 5,5 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025125,1 K lei+19,6% față de anul anterior2020: 29.2372021: 40.3762022: 68.9752023: 82.6152024: 104.6232025: 125.081
Rezultat net 202547,4 K lei+72,5% față de anul anterior2020: -5.8962021: 15.8382022: 14.8982023: 12.0452024: 27.4582025: 47.368
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202554,1 K lei+95,2% față de anul anterior2020: 6.0242021: 21.8622022: 15.1382023: 12.2832024: 27.6982025: 54.065
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate063 K125 K2020: 29,2 K lei29,2 K20202021: 40,4 K lei40,4 K20212022: 69 K lei69 K20222023: 82,6 K lei82,6 K20232024: 104,6 K lei104,6 K20242025: 125,1 K lei125,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-20,2%9,5%39,2%Mediana sectorului (2025): 22,8% · n=123342020: -20,2%-20,2%20202021: 39,2%39,2%20212022: 21,6%21,6%20222023: 14,6%14,6%20232024: 26,2%26,2%20242025: 37,9%37,9%2025

Cifra de afaceri: +19,6% față de anul anterior. Marja netă: 37,9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii54,1 K lei+95,2% față de anul anterior
Datorii15,2 K lei+176,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri82,6 K lei104,6 K lei125,1 K lei+19,6% față de anul anterior
Rezultat net12 K lei27,5 K lei47,4 K lei+72,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii12,3 K lei27,7 K lei54,1 K lei+95,2% față de anul anterior
Datorii3,7 K lei5,5 K lei15,2 K lei+176,8% față de anul anterior
Creanțe1,9 K lei2,1 K lei2,1 K lei+0% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri37,9%22,8%n=12.33426,2%23,6%n=11.757
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—53,7%n=12.90683,5%58,2%n=12.167
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—44,7%n=12.90616,5%40,6%n=12.167
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—75,1%n=12.9064,6%73,4%n=12.167
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—3%n=12.90382,8%3,2%n=12.164
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive87,6%11,9%n=11.73099,1%11,7%n=11.063
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii4,56×0,71×n=14.8065,78×0,81×n=14.070
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3606,04 zile101,48 zilen=11.6647,23 zile87,21 zilen=10.932
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați125.081 lei238.022 lein=8.120104.623 lei218.265 lein=8.171

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
125.081
Rezultat net
47.368
Angajați
1
Datorii
15.170
Active imobilizate
—
Active circulante
69.235
Capitaluri proprii
54.065
Venituri totale
126.078
Cheltuieli totale
77.600
Stocuri
—
Creanțe
2.100
Casă și conturi la bănci
67.135
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
104.623
Rezultat net
27.458
Angajați
1
Datorii
5.481
Active imobilizate
1.522
Active circulante
31.657
Capitaluri proprii
27.698
Venituri totale
105.029
Cheltuieli totale
76.541
Stocuri
—
Creanțe
2.100
Casă și conturi la bănci
29.557
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
82.615
Rezultat net
12.045
Angajați
1
Datorii
3.663
Active imobilizate
5.023
Active circulante
10.923
Capitaluri proprii
12.283
Venituri totale
82.990
Cheltuieli totale
70.132
Stocuri
—
Creanțe
1.900
Casă și conturi la bănci
9.023
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
68.975
Rezultat net
14.898
Angajați
1
Datorii
6.417
Active imobilizate
7.222
Active circulante
14.333
Capitaluri proprii
15.138
Venituri totale
68.975
Cheltuieli totale
52.872
Stocuri
—
Creanțe
3.316
Casă și conturi la bănci
11.017
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
40.376
Rezultat net
15.838
Angajați
1
Datorii
1.235
Active imobilizate
1.344
Active circulante
21.753
Capitaluri proprii
21.862
Venituri totale
40.376
Cheltuieli totale
23.351
Stocuri
—
Creanțe
3.789
Casă și conturi la bănci
17.964
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.237
Rezultat net
-5.896
Angajați
1
Datorii
1.888
Active imobilizate
1.719
Active circulante
6.193
Capitaluri proprii
6.024
Venituri totale
32.162
Cheltuieli totale
37.787
Stocuri
—
Creanțe
2.799
Casă și conturi la bănci
3.394
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-03-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38954697
Număr de înregistrare
J2018000270206
Înmatriculare
1 martie 2018
EUID
ROONRC.J2018000270206
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sântuhalm 73 Loc. Sântuhalm, Municipiul Deva Hunedoara
Adresă fiscală
Str Sântuhalm 73 Sântuhalm HUNEDOARA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 martie 2018
Înregistrare fiscală
11 februarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LUNGU CHRISTIAN-RĂZVAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NANU TOURS&RENTALS S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.03.2018
Înregistrare fiscală
1 martie 2018
Număr registrul comerțului
J2018000270206
Cod CAEN
6820
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, LOC. SÂNTUHALM MUN. DEVA, STR. SÂNTUHALM, NR.73
Strada sediului
Str. Sântuhalm
Numărul sediului
73
Localitatea sediului
Loc. Sântuhalm Mun. Deva
Județul sediului
HUNEDOARA
Strada domiciliului fiscal
Str. Sântuhalm
Numărul domiciliului fiscal
73
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Sântuhalm Mun. Deva
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4781 Rev. 3Comerț cu amănuntul al autovehiculelor

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraLoc. Sântuhalm, Municipiul DevaCAEN 6820
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI