Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NARCOM IMPEX SRL

NARCOM IMPEX SRL

CUI 133201 · SRL· Municipiul Piteşti

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

NARCOM IMPEX SRL are sediul în Municipiul Piteşti. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,2 mil. leiFără an comparabil2020: 1.637.4282021: 1.834.0902022: 1.988.7122023: 2.514.8442025: 2.237.033
Rezultat net 2025777 leiDe la 0 la 777 lei2020: 65.5312021: 10.3362022: 55.9072023: -66.8822024: 02025: 777
Angajați 20253Fără an comparabil2020: 42021: 52022: 42023: 32025: 3
Capitaluri proprii 20251 mil. leiDe la 0 la 1 mil. lei2020: 1.129.2982021: 1.139.6342022: 1.194.6442023: 1.127.7632024: 02025: 1.032.298
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.3 mil.2020: 1,6 mil. lei1,6 mil.20202021: 1,8 mil. lei1,8 mil.20212022: 2 mil. lei2 mil.20222023: 2,5 mil. lei2,5 mil.2023—20242025: 2,2 mil. lei2,2 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,7%0,7%4%2020: 4%4%20202021: 0,6%0,6%20212022: 2,8%2,8%20222023: -2,7%-2,7%202320242025: 0%0%2025Reper 2025: mediana sectorului 1,7% · n=933

Cifra de afaceri: Fără an comparabil.Marjă netă 0%

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20240 lei
20251 mil. lei

Datorii raportate

20240 lei
20253,4 mil. lei

Disponibilități bănești

2024—
202578,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,5 mil. lei—2,2 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net-66,9 K lei0 lei777 leiDe la 0 la 777 lei
Capitaluri proprii1,1 mil. lei0 lei1 mil. leiDe la 0 la 1 mil. lei
Datorii3,3 mil. lei0 lei3,4 mil. leiDe la 0 la 3,4 mil. lei
Creanțe1,3 mil. lei—1,4 mil. leiFără an comparabil
Angajați3—3Fără an comparabil

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă0%—
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 1,7% (n=933) · 2024: 2% (n=1.454)

Rezultat / active (A+B)0%—
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 0,8% (n=783) · 2024: 0,8% (n=1.156)

Rezultat / capitaluri proprii0,1%—
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 8,5% (n=718) · 2024: 10,5% (n=1.082)

Vânzări per angajat745.678 lei—
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 290.336 lei (n=714) · 2024: 269.303 lei (n=1.165)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)23,4%—
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,7% (n=783) · 2024: 22,1% (n=1.157)

Datorii / active (A+B)76,6%—
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 79,9% (n=783) · 2024: 78,7% (n=1.157)

Ponderea activelor imobilizate14%—
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,2% (n=783) · 2024: 12,3% (n=1.157)

Active circulante / datorii totale1,12×—
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,85× (n=1.197) · 2024: 0,92× (n=1.797)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări220,6 zile—
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 28,4 zile (n=867) · 2024: 28,6 zile (n=1.330)

Stocuri în zile de vânzări376,6 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 116,3 zile (n=841) · 2024: 118,7 zile (n=1.297)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.237.033
Rezultat net
777
Angajați
3
Datorii
3.375.340
Active imobilizate
615.246
Active circulante
3.789.330
Capitaluri proprii
1.032.298
Venituri totale
2.237.862
Cheltuieli totale
2.236.937
Stocuri
2.340.142
Creanțe
1.371.079
Casă și conturi la bănci
78.109
Cheltuieli în avans
3.062
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
—
Capitaluri proprii
0
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
—
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.514.844
Rezultat net
-66.882
Angajați
3
Datorii
3.284.520
Active imobilizate
615.246
Active circulante
3.797.037
Capitaluri proprii
1.127.763
Venituri totale
2.515.142
Cheltuieli totale
2.561.837
Stocuri
2.355.487
Creanțe
1.321.012
Casă și conturi la bănci
120.538
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.988.712
Rezultat net
55.907
Angajați
4
Datorii
3.211.479
Active imobilizate
615.246
Active circulante
3.790.877
Capitaluri proprii
1.194.644
Venituri totale
2.109.511
Cheltuieli totale
2.032.505
Stocuri
2.341.644
Creanțe
1.269.825
Casă și conturi la bănci
179.408
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.834.090
Rezultat net
10.336
Angajați
5
Datorii
3.117.623
Active imobilizate
615.246
Active circulante
3.642.011
Capitaluri proprii
1.139.634
Venituri totale
1.837.828
Cheltuieli totale
1.810.244
Stocuri
2.366.076
Creanțe
1.261.777
Casă și conturi la bănci
14.158
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.637.428
Rezultat net
65.531
Angajați
4
Datorii
2.889.542
Active imobilizate
622.049
Active circulante
3.396.791
Capitaluri proprii
1.129.298
Venituri totale
1.655.808
Cheltuieli totale
1.573.854
Stocuri
2.028.844
Creanțe
1.325.629
Casă și conturi la bănci
42.318
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-02

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-30 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-01–2026-10-02 · verificat 2026-10-02.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
133201
Număr de înregistrare
J03/941/1992
Înmatriculare
12 martie 1992
EUID
ROONRC.J03/941/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. GAVANA III B1 Municipiul Piteşti Argeş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. GAVANA III PITEŞTI ARGEŞ
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
30 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
26 iunie 2024
Telefon
0744819080 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ŞERBAN IOANA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NARCOM IMPEX S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 30.11.1992
Înregistrare fiscală
30 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J03/941/1992
Cod CAEN
4759
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
07448687819
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, MUN. PITEŞTI, STR. GĂVENII, BL.B1, SC.D, ET.3, AP.7
Cod poștal fiscal
110102
Strada sediului
Str. GAVANA III
Localitatea sediului
Mun. Piteşti
Județul sediului
ARGEŞ
Strada domiciliului fiscal
Str. Găvenii
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Piteşti
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
110102

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 noiembrie 1993
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 octombrie 2013
Actualizare TVA la încasare
30 septembrie 2013
Publicare TVA la încasare
1 octombrie 2013
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4644 Rev. 2Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4647 Rev. 2Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4759 Rev. 2Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-02Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ArgeşMunicipiul PiteştiCAEN 4759
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI