Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NATALIA PANIFICAŢIE S.R.L.

NATALIA PANIFICAŢIE S.R.L.

CUI 41356308 · SRL· Municipiul Blaj

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NATALIA PANIFICAŢIE S.R.L. are sediul în Municipiul Blaj. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+33,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 841,1 K lei, față de 631,7 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut16,6%

Marja netă calculată este 16,6% în 2025, față de 15,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+169,8%

Datoriile raportate sunt 95,9 K lei în 2025, față de 35,6 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025841,1 K lei+33,1% față de anul anterior2020: 264.5992021: 340.3482022: 479.1772023: 648.0082024: 631.7392025: 841.091
Rezultat net 2025139,7 K lei+43,6% față de anul anterior2020: 77.1992021: 118.4712022: 64.2852023: 129.0212024: 97.2732025: 139.674
Angajați 20253+0% față de anul anterior2020: 22021: 22022: 32023: 22024: 32025: 3
Capitaluri proprii 2025366,5 K lei+61,6% față de anul anterior2020: 114.5742021: 233.0452022: 64.4852023: 129.5062024: 226.7792025: 366.454
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0421 K841 K2020: 264,6 K lei264,6 K20202021: 340,3 K lei340,3 K20212022: 479,2 K lei479,2 K20222023: 648 K lei648 K20232024: 631,7 K lei631,7 K20242025: 841,1 K lei841,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%17,4%34,8%Mediana sectorului (2025): 0,9% · n=49332020: 29,2%29,2%20202021: 34,8%34,8%20212022: 13,4%13,4%20222023: 19,9%19,9%20232024: 15,4%15,4%20242025: 16,6%16,6%2025

Cifra de afaceri: +33,1% față de anul anterior. Marja netă: 16,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii366,5 K lei+61,6% față de anul anterior
Datorii95,9 K lei+169,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri648 K lei631,7 K lei841,1 K lei+33,1% față de anul anterior
Rezultat net129 K lei97,3 K lei139,7 K lei+43,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii129,5 K lei226,8 K lei366,5 K lei+61,6% față de anul anterior
Datorii38,3 K lei35,6 K lei95,9 K lei+169,8% față de anul anterior
Creanțe22,1 K lei24,9 K lei28,2 K lei+13,4% față de anul anterior
Angajați233+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri16,6%0,9%n=4.93315,4%1,1%n=5.346
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)79,3%2,4%n=4.84286,4%3,8%n=5.217
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)20,7%89,3%n=4.84213,6%85,1%n=5.217
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)78%45,2%n=4.84251%46,4%n=5.217
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)30,2%0,1%n=4.83837,1%0,1%n=5.215
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive38,1%17%n=3.29142,9%23,5%n=3.480
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,06×0,47×n=6.3653,61×0,49×n=6.801
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36012,07 zile15,86 zilen=4.41814,17 zile16,21 zilen=4.728
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3607,49 zile18,15 zilen=4.27725,65 zile19,55 zilen=4.589
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați280.364 lei125.549 lein=4.193210.580 lei112.469 lein=4.611

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
841.091
Rezultat net
139.674
Angajați
3
Datorii
95.940
Active imobilizate
360.897
Active circulante
101.497
Capitaluri proprii
366.454
Venituri totale
841.091
Cheltuieli totale
679.552
Stocuri
17.507
Creanțe
28.201
Casă și conturi la bănci
55.789
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
631.739
Rezultat net
97.273
Angajați
3
Datorii
35.562
Active imobilizate
133.885
Active circulante
128.456
Capitaluri proprii
226.779
Venituri totale
633.492
Cheltuieli totale
519.219
Stocuri
45.005
Creanțe
24.865
Casă și conturi la bănci
58.586
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
648.008
Rezultat net
129.021
Angajați
2
Datorii
38.285
Active imobilizate
73.984
Active circulante
93.807
Capitaluri proprii
129.506
Venituri totale
654.311
Cheltuieli totale
518.744
Stocuri
23.264
Creanțe
22.085
Casă și conturi la bănci
48.458
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
479.177
Rezultat net
64.285
Angajați
3
Datorii
43.737
Active imobilizate
72.719
Active circulante
35.503
Capitaluri proprii
64.485
Venituri totale
479.177
Cheltuieli totale
410.100
Stocuri
17.534
Creanțe
14.203
Casă și conturi la bănci
3.766
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
340.348
Rezultat net
118.471
Angajați
2
Datorii
16.976
Active imobilizate
3.074
Active circulante
246.947
Capitaluri proprii
233.045
Venituri totale
340.348
Cheltuieli totale
218.474
Stocuri
18.735
Creanțe
8.809
Casă și conturi la bănci
219.403
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
264.599
Rezultat net
77.199
Angajați
2
Datorii
36.006
Active imobilizate
3.518
Active circulante
147.062
Capitaluri proprii
114.574
Venituri totale
264.599
Cheltuieli totale
184.866
Stocuri
9.096
Creanțe
5.895
Casă și conturi la bănci
132.071
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-07-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41356308
Număr de înregistrare
J1/1280/2019
Înmatriculare
4 iulie 2019
EUID
ROONRC.J1/1280/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
ALEXANDRU GH. GOLESCU 52 Municipiul Blaj Alba
Adresă fiscală
Str. ALEXANDRU GH. GOLESCU 52 Blaj ALBA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 iulie 2019
Înregistrare fiscală
30 martie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DENEŞ ŞTEFAN JOZSI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NATALIA PANIFICAŢIE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.07.2019
Înregistrare fiscală
4 iulie 2019
Număr registrul comerțului
J01/1280/2019
Cod CAEN
1071
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Blaj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. ALBA, MUN. BLAJ, STR. ALEXANDRU GH. GOLESCU, NR.52
Cod poștal fiscal
515400
Strada sediului
Str. Alexandru Gh. Golescu
Numărul sediului
52
Localitatea sediului
Mun. Blaj
Județul sediului
ALBA
Codul poștal al sediului
515400
Strada domiciliului fiscal
Str. Alexandru Gh. Golescu
Numărul domiciliului fiscal
52
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Blaj
Județul domiciliului fiscal
ALBA
Cod poștal domiciliu fiscal
515400

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 ianuarie 2022
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 aprilie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 1071 Rev. 2Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie

CAEN 4638 Rev. 2Comerț cu ridicata specializat al altor alimente, inclusiv pește, crustacee și moluște

CAEN 4724 Rev. 2Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul AlbaMunicipiul BlajCAEN 1071
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI