Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NATLOG SRL

NATLOG SRL

CUI 22808199 · SRL· Bucureşti Sectorul 6· Intermedieri în comerțul cu produse diverse

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări neschimbate. Marjă în scădere.

NATLOG SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 6 și raportează activitatea intermedieri în comerțul cu produse diverse. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri este neschimbată0%

Cifra de afaceri raportată pentru 2022 este 25 K lei, față de 25 K lei în 2021.

Bilanț 2022
Marja netă a coborât19,6%

Marja netă calculată este 19,6% în 2022, față de 36,7% în 2021.

Calcul din bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202225 K leiNeschimbat față de anul anterior2020: 20.0002021: 25.0002022: 25.000
Rezultat net 20224,9 K lei-46,7% față de anul anterior2020: -4.3652021: 9.1652022: 4.888
Angajați 2022—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 20225,1 K lei-74,9% față de anul anterior2020: 21.7522021: 20.3912022: 5.128
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2022 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate013 K25 K2020: 20 K lei20 K20202021: 25 K lei25 K20212022: 25 K lei25 K2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-21,8%7,4%36,7%2020: -21,8%-21,8%20202021: 36,7%36,7%20212022: 19,6%19,6%2022Reper 2022: mediana sectorului 21,8% · n=5.987

Cifra de afaceri: Neschimbat față de anul anterior.Marjă netă 19,6% · -17,1 pp față de 2021

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202120,4 K lei
20225,1 K lei

Datorii raportate

20210 lei
202220,1 K lei

Disponibilități bănești

202116,8 K lei
202224,2 K lei

Capital de lucru net

2021—
2022—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2022: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri20 K lei25 K lei25 K leiNeschimbat față de anul anterior
Rezultat net-4,4 K lei9,2 K lei4,9 K lei-46,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii21,8 K lei20,4 K lei5,1 K lei-74,9% față de anul anterior
Datorii450 lei0 lei20,1 K leiDe la 0 la 20,1 K lei
Creanțe1,6 K lei1,6 K lei16 lei-99% față de anul anterior
Angajați—0—Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2022 / 2021

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20222021
Marjă netă19,6%36,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2022: 21,8% (n=5.987) · 2021: 20,2% (n=5.417)

Rezultat / active (A+B)19,4%44,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 13,4% (n=4.750) · 2021: 12% (n=4.374)

Rezultat / capitaluri proprii95,3%44,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2022: 53,7% (n=5.864) · 2021: 37% (n=5.294)

Capital și îndatorare

Indicator20222021
Capitaluri proprii / active (A+B)20,3%100%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 49,8% (n=4.753) · 2021: 54% (n=4.378)

Datorii / active (A+B)79,7%0%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 49,5% (n=4.753) · 2021: 45,4% (n=4.378)

Ponderea activelor imobilizate4,1%10,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2022: 11,2% (n=4.753) · 2021: 12,2% (n=4.378)

Active circulante / datorii totale1,2×—
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2022: 1,6× (n=7.568) · 2021: 1,64× (n=6.978)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20222021
Creanțe în zile de vânzări0,2 zile22,7 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2022: 92,4 zile (n=5.366) · 2021: 67,6 zile (n=4.771)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.000
Rezultat net
4.888
Angajați
—
Datorii
20.101
Active imobilizate
1.027
Active circulante
24.202
Capitaluri proprii
5.128
Venituri totale
25.000
Cheltuieli totale
19.377
Stocuri
—
Creanțe
16
Casă și conturi la bănci
24.186
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
25.000
Rezultat net
9.165
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
2.054
Active circulante
18.337
Capitaluri proprii
20.391
Venituri totale
25.000
Cheltuieli totale
15.100
Stocuri
—
Creanțe
1.574
Casă și conturi la bănci
16.763
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
20.000
Rezultat net
-4.365
Angajați
—
Datorii
450
Active imobilizate
4.343
Active circulante
17.859
Capitaluri proprii
21.752
Venituri totale
20.000
Cheltuieli totale
23.825
Stocuri
—
Creanțe
1.572
Casă și conturi la bănci
16.287
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22808199
Număr de înregistrare
J40/22155/2007
Înmatriculare
26 noiembrie 2007
EUID
ROONRC.J40/22155/2007
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. Dealul Ţugulea 56 B5C Bucureşti Sectorul 6 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZIDARU RODICA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NATLOG SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 16.01.2026
Înregistrare fiscală
26 noiembrie 2007
Număr registrul comerțului
J40/22155/2007
Cod CAEN
4619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 6, STR. DEALUL TUGULEA, NR.56, BL.B5C, SC.1, ET.P, AP.1
Cod poștal fiscal
60869
Strada sediului
Str. Dealul Ţugulea
Numărul sediului
56
Localitatea sediului
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Str. Dealul Ţugulea
Numărul domiciliului fiscal
56
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 6 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
60869

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
27 noiembrie 2007
TVA până la
16 ianuarie 2026
Anulare operată la
16 ianuarie 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 5119 Rev. 1Intermedieri în comerțul cu produse diverse

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 6Strada Dealul ŢuguleaCAEN 4619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI