Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NATURA ADVERTISING S.R.L.

NATURA ADVERTISING S.R.L.

CUI 41079967 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

NATURA ADVERTISING S.R.L. are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au crescut+2,5%

Datoriile raportate sunt 171,1 K lei în 2025, față de 166,9 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 208.4392021: 147.2452022: 197.8312023: 202.0802024: 101.678
Rezultat net 2025-4,2 K lei-110,7% față de anul anterior2020: 15.9362021: 37.1122022: 17.3322023: 23.8702024: 38.8282025: -4.170
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 1
Capitaluri proprii 2025282,6 K lei-1,5% față de anul anterior2020: 169.6282021: 206.7402022: 224.0722023: 247.9412024: 286.7702025: 282.600
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0104 K208 K2020: 208,4 K lei208,4 K20202021: 147,2 K lei147,2 K20212022: 197,8 K lei197,8 K20222023: 202,1 K lei202,1 K20232024: 101,7 K lei101,7 K2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%19,1%38,2%Mediana sectorului (2025): 24,5% · n=115102020: 7,6%7,6%20202021: 25,2%25,2%20212022: 8,8%8,8%20222023: 11,8%11,8%20232024: 38,2%38,2%20242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii282,6 K lei-1,5% față de anul anterior
Datorii171,1 K lei+2,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri202,1 K lei101,7 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net23,9 K lei38,8 K lei-4,2 K lei-110,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii247,9 K lei286,8 K lei282,6 K lei-1,5% față de anul anterior
Datorii146,1 K lei166,9 K lei171,1 K lei+2,5% față de anul anterior
Creanțe351 K lei424,7 K lei424,7 K lei+0% față de anul anterior
Angajați11—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—24,5%n=11.51038,2%27,4%n=11.469
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)62,3%54,8%n=9.14663,2%61,5%n=8.919
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)37,7%43,4%n=9.14636,8%37,2%n=8.919
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6,1%16,5%n=9.1466,1%14,8%n=8.919
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-0,9%23,9%n=9.1438,6%24,4%n=8.916
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-1,5%90,3%n=11.00513,5%78,5%n=11.096
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,49×1,8×n=13.4842,55×2,13×n=13.619
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—109,46 zilen=10.8351.503,72 zile95,22 zilen=10.571
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați—223.621 lein=7.785101.678 lei215.289 lein=7.881

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.170
Angajați
—
Datorii
171.080
Active imobilizate
27.856
Active circulante
425.824
Capitaluri proprii
282.600
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.170
Stocuri
—
Creanțe
424.708
Casă și conturi la bănci
1.116
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
101.678
Rezultat net
38.828
Angajați
1
Datorii
166.939
Active imobilizate
27.856
Active circulante
425.853
Capitaluri proprii
286.770
Venituri totale
106.678
Cheltuieli totale
61.488
Stocuri
—
Creanțe
424.708
Casă și conturi la bănci
1.145
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
202.080
Rezultat net
23.870
Angajați
1
Datorii
146.056
Active imobilizate
32.485
Active circulante
361.512
Capitaluri proprii
247.941
Venituri totale
202.080
Cheltuieli totale
176.190
Stocuri
—
Creanțe
351.030
Casă și conturi la bănci
10.482
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
197.831
Rezultat net
17.332
Angajați
1
Datorii
149.146
Active imobilizate
34.487
Active circulante
338.731
Capitaluri proprii
224.072
Venituri totale
197.831
Cheltuieli totale
178.619
Stocuri
—
Creanțe
295.471
Casă și conturi la bănci
43.260
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
147.245
Rezultat net
37.112
Angajați
1
Datorii
143.854
Active imobilizate
73.293
Active circulante
277.301
Capitaluri proprii
206.740
Venituri totale
147.245
Cheltuieli totale
108.661
Stocuri
7.982
Creanțe
260.682
Casă și conturi la bănci
8.637
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
208.439
Rezultat net
15.936
Angajați
1
Datorii
144.733
Active imobilizate
111.301
Active circulante
203.060
Capitaluri proprii
169.628
Venituri totale
208.238
Cheltuieli totale
190.219
Stocuri
7.982
Creanțe
189.684
Casă și conturi la bănci
5.394
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-08 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41079967
Număr de înregistrare
J12/1946/2019
Înmatriculare
8 mai 2019
EUID
ROONRC.J12/1946/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
Dr. Robert K. Koch 3 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. Dr. Robert K. Koch 3 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
8 mai 2019
Înregistrare fiscală
17 aprilie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
LENGHEL HORIA-MARCEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NATURA ADVERTISING S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 08.05.2019
Înregistrare fiscală
8 mai 2019
Număr registrul comerțului
J12/1946/2019
Cod CAEN
7311
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. DR. ROBERT K. KOCH, NR.3
Cod poștal fiscal
400347
Strada sediului
Str. Dr. Robert K. Koch
Numărul sediului
3
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Codul poștal al sediului
400347
Strada domiciliului fiscal
Str. Dr. Robert K. Koch
Numărul domiciliului fiscal
3
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ
Cod poștal domiciliu fiscal
400347

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7311 Rev. 2Activități ale agențiilor de publicitate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaDrumul Robert K. KochCAEN 7311
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI