Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NATURA GARDEN IOA S.R.L.

NATURA GARDEN IOA S.R.L.

CUI 46149486 · SRL· Sat Glod, Comuna Moroeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NATURA GARDEN IOA S.R.L. are sediul în Sat Glod, Comuna Moroeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+213,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 139,2 K lei, față de 44,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut6,8%

Marja netă calculată este 6,8% în 2025, față de -189,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-25,2%

Datoriile raportate sunt 13 K lei în 2025, față de 17,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025139,2 K lei+213,3% față de anul anterior2022: 29.7402023: 176.5002024: 44.4502025: 139.240
Rezultat net 20259,5 K lei+111,3% față de anul anterior2022: 8.4612023: 86.7192024: -84.2592025: 9.509
Angajați 20251Fără an comparabil2023: 12025: 1
Capitaluri proprii 202520,6 K lei+85,5% față de anul anterior2022: 8.6612023: 95.3802024: 11.1212025: 20.630
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate088 K177 K2022: 29,7 K lei29,7 K20222023: 176,5 K lei176,5 K20232024: 44,5 K lei44,5 K20242025: 139,2 K lei139,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-189,6%-70,2%49,1%Mediana sectorului (2025): 13% · n=16322022: 28,4%28,4%20222023: 49,1%49,1%20232024: -189,6%-189,6%20242025: 6,8%6,8%2025

Cifra de afaceri: +213,3% față de anul anterior. Marja netă: 6,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii20,6 K lei+85,5% față de anul anterior
Datorii13 K lei-25,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri176,5 K lei44,5 K lei139,2 K lei+213,3% față de anul anterior
Rezultat net86,7 K lei-84,3 K lei9,5 K lei+111,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii95,4 K lei11,1 K lei20,6 K lei+85,5% față de anul anterior
Datorii17,4 K lei17,4 K lei13 K lei-25,2% față de anul anterior
Creanțe79 K lei——Fără an comparabil
Angajați1—1Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri6,8%13%n=1.632-189,6%13,5%n=1.550
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive46,1%47,9%n=1.522-757,7%36,1%n=1.447
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,59×1,41×n=2.0121,64×1,47×n=1.886
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36031,37 zile14,93 zilen=82319,5 zile18,86 zilen=803
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați139.240 lei167.812 lein=1.185—151.610 lein=1.150

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
139.240
Rezultat net
9.509
Angajați
1
Datorii
12.986
Active imobilizate
—
Active circulante
33.616
Capitaluri proprii
20.630
Venituri totale
139.240
Cheltuieli totale
128.027
Stocuri
12.133
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
21.483
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
44.450
Rezultat net
-84.259
Angajați
—
Datorii
17.371
Active imobilizate
—
Active circulante
28.492
Capitaluri proprii
11.121
Venituri totale
44.450
Cheltuieli totale
128.709
Stocuri
2.408
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
26.084
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
176.500
Rezultat net
86.719
Angajați
1
Datorii
17.371
Active imobilizate
—
Active circulante
112.751
Capitaluri proprii
95.380
Venituri totale
176.500
Cheltuieli totale
75.685
Stocuri
21.695
Creanțe
79.000
Casă și conturi la bănci
12.056
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.740
Rezultat net
8.461
Angajați
—
Datorii
874
Active imobilizate
—
Active circulante
9.535
Capitaluri proprii
8.661
Venituri totale
29.740
Cheltuieli totale
20.405
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
9.535
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-05-05; reactivare la 2023-07-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-07-18

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2023-05-05; reactivare la 2023-07-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-07-18
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2022-05-18 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
46149486
Număr de înregistrare
J15/803/2022
Înmatriculare
18 mai 2022
EUID
ROONRC.J15/803/2022
Formă juridică
SRL
Sediu social
Sanatoriu 79A Sat Glod, Comuna Moroeni Dâmboviţa
Adresă fiscală
Str. Sanatoriu 79A Glod DÂMBOVIŢA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
18 mai 2022
Înregistrare fiscală
5 martie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
OAIE IONELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NATURA GARDEN IOA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 18.05.2022
Înregistrare fiscală
18 mai 2022
Număr registrul comerțului
J15/803/2022
Cod CAEN
8130
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. DÂMBOVIŢA, SAT GLOD COM. MOROENI, STR. SANATORIU, NR.79A
Strada sediului
Str. Sanatoriu
Numărul sediului
79A
Localitatea sediului
Sat Glod Com. Moroeni
Județul sediului
DÂMBOVIŢA
Strada domiciliului fiscal
Str. Sanatoriu
Numărul domiciliului fiscal
79A
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Glod Com. Moroeni
Județul domiciliului fiscal
DÂMBOVIŢA

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
5 mai 2023
Reactivare
18 iulie 2023
Publicarea deciziei
9 mai 2023

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 2361 Rev. 2Fabricarea produselor din beton pentru construcții

CAEN 4399 Rev. 2Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 4631 Rev. 2Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4673 Rev. 2Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 2Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4781 Rev. 2Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 8130 Rev. 2Activități de întreținere peisagistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2022–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DâmboviţaSat Glod, Comuna MoroeniCAEN 8130
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI