Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NATYSOF CONSULT SRL

NATYSOF CONSULT SRL

CUI 35138457 · SRL· Municipiul Bârlad

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NATYSOF CONSULT SRL are sediul în Municipiul Bârlad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+7,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 370,3 K lei, față de 343,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut69,1%

Marja netă calculată este 69,1% în 2025, față de 60% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025370,3 K lei+7,7% față de anul anterior2020: 69.8042021: 135.9562022: 158.9522023: 149.7522024: 343.8992025: 370.347
Rezultat net 2025255,9 K lei+24,1% față de anul anterior2020: 39.8212021: 79.5242022: 71.9452023: 36.9442024: 206.1832025: 255.880
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025256,3 K lei+24,1% față de anul anterior2020: 66.0042021: 119.2122022: 102.9462023: 52.6222024: 206.5932025: 256.290
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0185 K370 K2020: 69,8 K lei69,8 K20202021: 136 K lei136 K20212022: 159 K lei159 K20222023: 149,8 K lei149,8 K20232024: 343,9 K lei343,9 K20242025: 370,3 K lei370,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%34,5%69,1%2020: 57%57%20202021: 58,5%58,5%20212022: 45,3%45,3%20222023: 24,7%24,7%20232024: 60%60%20242025: 69,1%69,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 31,5% · n=1.629

Cifra de afaceri: +7,7% față de anul anterior.Marjă netă 69,1% · +9,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024206,6 K lei
2025256,3 K lei

Datorii raportate

202442,5 K lei
202511,7 K lei

Disponibilități bănești

2024101,5 K lei
2025110,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri149,8 K lei343,9 K lei370,3 K lei+7,7% față de anul anterior
Rezultat net36,9 K lei206,2 K lei255,9 K lei+24,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii52,6 K lei206,6 K lei256,3 K lei+24,1% față de anul anterior
Datorii57,9 K lei42,5 K lei11,7 K lei-72,4% față de anul anterior
Creanțe4,3 K lei105,2 K lei15,9 K lei-84,9% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă69,1%60%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 31,5% (n=1.629) · 2024: 33,8% (n=1.557)

Rezultat / active (A+B)95,5%82,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 36,2% (n=1.214) · 2024: 35,6% (n=1.177)

Rezultat / capitaluri proprii99,8%99,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 97,3% (n=1.635) · 2024: 80,8% (n=1.633)

Vânzări per angajat370.347 lei343.899 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 201.230 lei (n=1.087) · 2024: 193.172 lei (n=1.003)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)95,6%82,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 63,3% (n=1.214) · 2024: 70,3% (n=1.177)

Datorii / active (A+B)4,4%17,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 36,7% (n=1.214) · 2024: 30,1% (n=1.177)

Ponderea activelor imobilizate52,7%17%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 14,2% (n=1.214) · 2024: 12,9% (n=1.177)

Active circulante / datorii totale10,79×4,86×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 2,04× (n=1.970) · 2024: 2,6× (n=1.910)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări15,5 zile110,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 105,2 zile (n=1.460) · 2024: 97,8 zile (n=1.334)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
370.347
Rezultat net
255.880
Angajați
1
Datorii
11.738
Active imobilizate
141.324
Active circulante
126.704
Capitaluri proprii
256.290
Venituri totale
437.875
Cheltuieli totale
174.221
Stocuri
—
Creanțe
15.899
Casă și conturi la bănci
110.805
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
343.899
Rezultat net
206.183
Angajați
1
Datorii
42.479
Active imobilizate
42.420
Active circulante
206.652
Capitaluri proprii
206.593
Venituri totale
347.749
Cheltuieli totale
135.740
Stocuri
—
Creanțe
105.202
Casă și conturi la bănci
101.450
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
149.752
Rezultat net
36.944
Angajați
1
Datorii
57.943
Active imobilizate
65.918
Active circulante
44.647
Capitaluri proprii
52.622
Venituri totale
149.752
Cheltuieli totale
111.345
Stocuri
300
Creanțe
4.339
Casă și conturi la bănci
40.008
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
158.952
Rezultat net
71.945
Angajați
1
Datorii
78.643
Active imobilizate
87.195
Active circulante
94.394
Capitaluri proprii
102.946
Venituri totale
158.952
Cheltuieli totale
83.439
Stocuri
—
Creanțe
2.105
Casă și conturi la bănci
92.289
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
135.956
Rezultat net
79.524
Angajați
—
Datorii
82.226
Active imobilizate
99.524
Active circulante
101.914
Capitaluri proprii
119.212
Venituri totale
135.956
Cheltuieli totale
52.842
Stocuri
—
Creanțe
2.042
Casă și conturi la bănci
99.872
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.804
Rezultat net
39.821
Angajați
—
Datorii
754
Active imobilizate
434
Active circulante
66.324
Capitaluri proprii
66.004
Venituri totale
69.804
Cheltuieli totale
27.935
Stocuri
—
Creanțe
368
Casă și conturi la bănci
65.956
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-19

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-12-03 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-18–2026-10-19 · verificat 2026-10-19.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
35138457
Număr de înregistrare
J37/423/2015
Înmatriculare
19 octombrie 2015
EUID
ROONRC.J37/423/2015
Formă juridică
SRL
Sediu social
DRAGOŞ-VODĂ 46 C2 Municipiul Bârlad Vaslui · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. SFÂNTUL ANDREI 13 Sânpetru BRAŞOV
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
3 decembrie 2020
Înregistrare fiscală
9 ianuarie 2023
Telefon
0753570059 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CUCU LIVIU-MĂDĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NATYSOF CONSULT S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 03.12.2020
Înregistrare fiscală
19 octombrie 2015
Număr registrul comerțului
J2020002619084
Cod CAEN
6619
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov

Contact și adrese

Telefon
0753570059 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BRAŞOV, SAT SÂNPETRU COM. SÂNPETRU, STR. SFÂNTUL ANDREI, NR.13
Cod poștal fiscal
507190
Strada sediului
Str. Sfântul Andrei
Numărul sediului
13
Localitatea sediului
Sat Sânpetru Com. Sânpetru
Județul sediului
BRAŞOV
Codul poștal al sediului
507190
Strada domiciliului fiscal
Str. Sfântul Andrei
Numărul domiciliului fiscal
13
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sânpetru Com. Sânpetru
Județul domiciliului fiscal
BRAŞOV
Cod poștal domiciliu fiscal
507190

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Istoric al schimbărilor observate

Sunt păstrate numai diferențele dintre verificări, începând cu activarea istoricului. Data cererii ANAF nu este tratată ca schimbare.

  1. 6 noiembrie 2026
    • date generale.nrRegCom: J08/2619/2020 → J2020002619084

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 6619 Rev. 2Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-19Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul BârladCAEN 6619
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI