Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NBI FINANCIAL INVESTMENTS SRL

NBI FINANCIAL INVESTMENTS SRL

CUI 21878390 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

NBI FINANCIAL INVESTMENTS SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-1,6%

Datoriile raportate sunt 327,6 K lei în 2025, față de 333 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20259,5 K leiFără an comparabil
Rezultat net 20253,8 K lei+184% față de anul anterior2020: -3.2722021: -3.8982022: -4.2222023: -4.6002024: -4.5762025: 3.845
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 02022: 0
Capitaluri proprii 2025-327 K lei+1,2% față de anul anterior2020: -313.4822021: -317.4302022: -321.6522023: -326.2522024: -330.8272025: -326.982
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 K10 K—2020—2021—2022—2023—20242025: 9,5 K lei9,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%20,2%40,5%Mediana sectorului (2025): 26,2% · n=10112202020212022202320242025: 40,5%40,5%2025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: 40,5%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-327 K lei+1,2% față de anul anterior
Datorii327,6 K lei-1,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri——9,5 K leiFără an comparabil
Rezultat net-4,6 K lei-4,6 K lei3,8 K lei+184% față de anul anterior
Capitaluri proprii-326,3 K lei-330,8 K lei-327 K lei+1,2% față de anul anterior
Datorii331,8 K lei333 K lei327,6 K lei-1,6% față de anul anterior
Creanțe19,1 K lei16,2 K lei17,9 K lei+10,4% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri40,5%26,2%n=10.112—26,5%n=15.259
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,05×1,39×n=14.3900,05×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360678,33 zile131,15 zilen=9.512—116,34 zilen=14.046

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
9.504
Rezultat net
3.845
Angajați
—
Datorii
327.604
Active imobilizate
—
Active circulante
17.952
Capitaluri proprii
-326.982
Venituri totale
9.504
Cheltuieli totale
5.659
Stocuri
—
Creanțe
17.908
Casă și conturi la bănci
44
Cheltuieli în avans
476
Venituri în avans
—
Provizioane
17.806
Capital subscris vărsat
15.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.576
Angajați
—
Datorii
333.003
Active imobilizate
—
Active circulante
16.124
Capitaluri proprii
-330.827
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.576
Stocuri
—
Creanțe
16.216
Casă și conturi la bănci
-92
Cheltuieli în avans
3.858
Venituri în avans
—
Provizioane
17.806
Capital subscris vărsat
15.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.600
Angajați
—
Datorii
331.823
Active imobilizate
—
Active circulante
19.679
Capitaluri proprii
-326.252
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.600
Stocuri
—
Creanțe
19.072
Casă și conturi la bănci
607
Cheltuieli în avans
3.698
Venituri în avans
—
Provizioane
17.806
Capital subscris vărsat
15.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-4.222
Angajați
0
Datorii
323.419
Active imobilizate
—
Active circulante
15.570
Capitaluri proprii
-321.652
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
4.222
Stocuri
—
Creanțe
15.625
Casă și conturi la bănci
-55
Cheltuieli în avans
4.003
Venituri în avans
—
Provizioane
17.806
Capital subscris vărsat
15.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.898
Angajați
—
Datorii
322.649
Active imobilizate
—
Active circulante
18.810
Capitaluri proprii
-317.430
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.898
Stocuri
—
Creanțe
18.763
Casă și conturi la bănci
47
Cheltuieli în avans
4.215
Venituri în avans
—
Provizioane
17.806
Capital subscris vărsat
15.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-3.272
Angajați
0
Datorii
319.421
Active imobilizate
—
Active circulante
19.705
Capitaluri proprii
-313.482
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
3.272
Stocuri
—
Creanțe
18.606
Casă și conturi la bănci
1.099
Cheltuieli în avans
4.040
Venituri în avans
—
Provizioane
17.806
Capital subscris vărsat
15.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-10-13 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21878390
Număr de înregistrare
J2007010953405
Înmatriculare
6 iunie 2007
EUID
ROONRC.J2007010953405
Formă juridică
SRL
Sediu social
ARISTOTEL PAPPIA 44 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti
Adresă fiscală
Str ARISTOTEL PAPPIA 44 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
13 octombrie 2025
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2026
Telefon
0744389317 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
IONESCU BOGDAN LAURENTIU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NBI FINANCIAL INVESTMENTS SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 13.10.2025
Înregistrare fiscală
7 iunie 2007
Număr registrul comerțului
J2007010953405
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0744389317 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, STR ARISTOTEL PAPPIA, NR.44
Cod poștal fiscal
1
Strada sediului
Str. Aristotel Pappia
Numărul sediului
44
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Codul poștal al sediului
1
Strada domiciliului fiscal
Str. Aristotel Pappia
Numărul domiciliului fiscal
44
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
8 iunie 2007
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

13 activități autorizate

CAEN 6220 Rev. 3Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6290 Rev. 3Alte activități de servicii privind tehnologia informației

CAEN 6310 Rev. 3Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6619 Rev. 3Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii

CAEN 6621 Rev. 3Activități de evaluare a riscului de asigurare și a pagubelor

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

CAEN 7320 Rev. 3Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice

CAEN 7330 Rev. 3Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7499 Rev. 3Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.

CAEN 8210 Rev. 3Activități de secretariat și servicii suport

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI