Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NEFROMED SRL

NEFROMED SRL

CUI 22658075 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NEFROMED SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+13,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 15,6 mil. lei, față de 13,8 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut10,4%

Marja netă calculată este 10,4% în 2025, față de 9,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+38,9%

Datoriile raportate sunt 2,4 mil. lei în 2025, față de 1,7 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202515,6 mil. lei+13,1% față de anul anterior2020: 11.421.4152021: 11.086.9372022: 11.034.2412023: 11.287.6012024: 13.809.1452025: 15.612.358
Rezultat net 20251,6 mil. lei+26,6% față de anul anterior2020: -3.7042021: 6.0482022: 279.7392023: 219.3402024: 1.288.0672025: 1.631.148
Angajați 202535+2,9% față de anul anterior2020: 402021: 402022: 372023: 342024: 342025: 35
Capitaluri proprii 20254,4 mil. lei+59,6% față de anul anterior2020: 3.941.9582021: 3.948.0062022: 4.227.7472023: 4.447.0872024: 2.735.1532025: 4.366.302
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate08 mil.16 mil.2020: 11,4 mil. lei11,4 mil.20202021: 11,1 mil. lei11,1 mil.20212022: 11 mil. lei11 mil.20222023: 11,3 mil. lei11,3 mil.20232024: 13,8 mil. lei13,8 mil.20242025: 15,6 mil. lei15,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0%7,9%15,8%2020: -0%-0%20202021: 0,1%0,1%20212022: 2,5%2,5%20222023: 1,9%1,9%20232024: 9,3%9,3%20242025: 10,4%10,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 15,8% · n=587

Cifra de afaceri: +13,1% față de anul anterior.Marjă netă 10,4% · +1,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

20242,7 mil. lei
20254,4 mil. lei

Datorii raportate

20241,7 mil. lei
20252,4 mil. lei

Disponibilități bănești

20241,8 mil. lei
20254 mil. lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri11,3 mil. lei13,8 mil. lei15,6 mil. lei+13,1% față de anul anterior
Rezultat net219,3 K lei1,3 mil. lei1,6 mil. lei+26,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,4 mil. lei2,7 mil. lei4,4 mil. lei+59,6% față de anul anterior
Datorii1,4 mil. lei1,7 mil. lei2,4 mil. lei+38,9% față de anul anterior
Creanțe2,9 mil. lei1,4 mil. lei1,6 mil. lei+16,9% față de anul anterior
Angajați343435+2,9% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă10,4%9,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 15,8% (n=587) · 2024: 16,3% (n=613)

Rezultat / active (A+B)24,2%29%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 17,9% (n=543) · 2024: 18,7% (n=532)

Rezultat / capitaluri proprii37,4%47,1%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 60,2% (n=550) · 2024: 53,1% (n=565)

Vânzări per angajat446.067 lei406.151 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 359.996 lei (n=489) · 2024: 295.840 lei (n=511)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)64,9%61,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 43,7% (n=543) · 2024: 49,1% (n=532)

Datorii / active (A+B)35,2%38,5%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 50,3% (n=543) · 2024: 45,5% (n=532)

Ponderea activelor imobilizate5,9%12%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 52,7% (n=543) · 2024: 49% (n=532)

Active circulante / datorii totale2,67×2,29×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1× (n=609) · 2024: 1,19× (n=630)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări36,6 zile35,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 47,2 zile (n=554) · 2024: 40,5 zile (n=555)

Stocuri în zile de vânzări16,1 zile20,6 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 4,4 zile (n=384) · 2024: 4,9 zile (n=388)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
15.612.358
Rezultat net
1.631.148
Angajați
35
Datorii
2.370.525
Active imobilizate
396.425
Active circulante
6.334.236
Capitaluri proprii
4.366.302
Venituri totale
15.729.257
Cheltuieli totale
13.804.359
Stocuri
698.580
Creanțe
1.589.098
Casă și conturi la bănci
4.046.558
Cheltuieli în avans
6.166
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
13.809.145
Rezultat net
1.288.067
Angajați
34
Datorii
1.706.998
Active imobilizate
534.367
Active circulante
3.901.227
Capitaluri proprii
2.735.153
Venituri totale
13.813.757
Cheltuieli totale
12.237.601
Stocuri
789.671
Creanțe
1.359.610
Casă și conturi la bănci
1.751.946
Cheltuieli în avans
6.557
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.287.601
Rezultat net
219.340
Angajați
34
Datorii
1.444.346
Active imobilizate
493.044
Active circulante
5.390.975
Capitaluri proprii
4.447.087
Venituri totale
11.290.464
Cheltuieli totale
11.022.136
Stocuri
474.560
Creanțe
2.864.151
Casă și conturi la bănci
2.052.264
Cheltuieli în avans
7.414
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.034.241
Rezultat net
279.739
Angajați
37
Datorii
1.334.919
Active imobilizate
645.790
Active circulante
4.908.996
Capitaluri proprii
4.227.747
Venituri totale
11.040.484
Cheltuieli totale
10.696.111
Stocuri
527.365
Creanțe
3.040.828
Casă și conturi la bănci
1.340.803
Cheltuieli în avans
7.880
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.086.937
Rezultat net
6.048
Angajați
40
Datorii
1.950.371
Active imobilizate
729.493
Active circulante
5.161.275
Capitaluri proprii
3.948.006
Venituri totale
11.089.461
Cheltuieli totale
11.083.413
Stocuri
456.153
Creanțe
2.151.836
Casă și conturi la bănci
2.553.286
Cheltuieli în avans
7.609
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.421.415
Rezultat net
-3.704
Angajați
40
Datorii
1.521.068
Active imobilizate
212.515
Active circulante
5.242.235
Capitaluri proprii
3.941.958
Venituri totale
11.533.406
Cheltuieli totale
11.537.110
Stocuri
445.496
Creanțe
2.234.926
Casă și conturi la bănci
2.561.813
Cheltuieli în avans
8.276
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2011-10-31 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
22658075
Număr de înregistrare
J2011012903407
Înmatriculare
31 octombrie 2011
EUID
ROONRC.J2011012903407
Formă juridică
SRL
Sediu social
Şos. BUCUREŞTI-PLOIEŞTI 19-21 Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Şos. BUCUREŞTI-PLOIEŞTI 19-21 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
31 octombrie 2011
Înregistrare fiscală
1 septembrie 2025
Telefon
0213177919 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
FĂȚĂILĂ NICULINA-MĂDĂLINA
administrator
ŢONCU IOANA ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NEFROMED SRL
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 31.10.2011
Înregistrare fiscală
30 octombrie 2007
Număr registrul comerțului
J2011012903407
Cod CAEN
8622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti

Contact și adrese

Telefon
0213177919 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS. BUCUREŞTI-PLOIEŞTI, NR.19-21, CLĂDIREA BĂNEASA BUSINESS CENTRE. CAMERA 8, ET.3
Strada sediului
Şos. Bucureşti-Ploieşti
Numărul sediului
19-21
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
CLĂDIREA BĂNEASA BUSINESS CENTRE. CAMERA 8
Strada domiciliului fiscal
Şos. Bucureşti-Ploieşti
Numărul domiciliului fiscal
19-21
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
CLĂDIREA BĂNEASA BUSINESS CENTRE. CAMERA 8

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2022
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Municipiul București

Sedii secundare administrate fiscal

ANAF publică 2 sedii secundare pentru această firmă în lista în vigoare de la 2024-07-01. CUI-ul unui sediu secundar este un cod de înregistrare fiscală și nu indică automat o persoană juridică separată.

Distribuție pe județe

Municipiul București1 sedii

Timiș1 sedii

Denumire publicatăCUI sediuJudeț
NEFROMED S.R.L.39653919Municipiul București
NEFROMED S.R.L. BUCURESTI-PUNCT DE LUCRU29500683Timiș

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 7210 Rev. 3Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie

CAEN 8610 Rev. 3Activități de asistență spitalicească

CAEN 8622 Rev. 3Activități de asistență medicală specializată

CAEN 8691 Rev. 3Servicii de diagnostic imagistic și activități ale laboratoarelor medicale

CAEN 8693 Rev. 3Activități ale psihologilor și psihoterapeuților, cu excepția medicilor

CAEN 8694 Rev. 3Activități ale infirmierelor și moașelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1Șoseaua Bucureşti-PloieştiCAEN 8622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI