Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NEGOTRAD FOOD S.R.L.

NEGOTRAD FOOD S.R.L.

CUI 40512310 · SRL· Municipiul Bârlad

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

NEGOTRAD FOOD S.R.L. are sediul în Municipiul Bârlad. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+72,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,3 mil. lei, față de 1,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât1,7%

Marja netă calculată este 1,7% în 2025, față de 2,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-7,7%

Datoriile raportate sunt 1,3 mil. lei în 2025, față de 1,4 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,3 mil. lei+72,9% față de anul anterior2020: 995.3302021: 1.809.1962022: 1.176.1052023: 1.364.2002024: 1.335.8312025: 2.310.094
Rezultat net 202538,7 K lei+10,1% față de anul anterior2020: 114.5842021: 420.9042022: 24.3772023: 42.5732024: 35.1212025: 38.661
Angajați 202513-7,1% față de anul anterior2020: 122021: 132022: 142023: 142024: 142025: 13
Capitaluri proprii 2025374,9 K lei+11,5% față de anul anterior2020: 338.2472021: 759.1512022: 258.5282023: 301.1012024: 336.2222025: 374.883
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 995,3 K lei995,3 K20202021: 1,8 mil. lei1,8 mil.20212022: 1,2 mil. lei1,2 mil.20222023: 1,4 mil. lei1,4 mil.20232024: 1,3 mil. lei1,3 mil.20242025: 2,3 mil. lei2,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%11,6%23,3%Mediana sectorului (2025): 1,2% · n=75432020: 11,5%11,5%20202021: 23,3%23,3%20212022: 2,1%2,1%20222023: 3,1%3,1%20232024: 2,6%2,6%20242025: 1,7%1,7%2025

Cifra de afaceri: +72,9% față de anul anterior. Marja netă: 1,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii374,9 K lei+11,5% față de anul anterior
Datorii1,3 mil. lei-7,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,4 mil. lei1,3 mil. lei2,3 mil. lei+72,9% față de anul anterior
Rezultat net42,6 K lei35,1 K lei38,7 K lei+10,1% față de anul anterior
Capitaluri proprii301,1 K lei336,2 K lei374,9 K lei+11,5% față de anul anterior
Datorii609,5 K lei1,4 mil. lei1,3 mil. lei-7,7% față de anul anterior
Creanțe236,6 K lei248,3 K lei152 K lei-38,8% față de anul anterior
Angajați141413-7,1% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri1,7%1,2%n=7.5432,6%1,6%n=12.449
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)22,3%8,1%n=7.31419,2%12%n=11.753
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)77,7%90,9%n=7.31480,8%85,5%n=11.753
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)65,3%37%n=7.31450,7%35,8%n=11.753
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)2,3%0,1%n=7.3042%0,4%n=11.739
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive10,3%16,6%n=5.34610,4%24,9%n=8.635
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,45×0,48×n=10.1190,61×0,55×n=16.050
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36023,69 zile19,85 zilen=7.01766,92 zile18,82 zilen=11.404
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36043,13 zile17,17 zilen=6.455156,34 zile16,79 zilen=10.605
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați177.700 lei172.895 lein=6.06695.417 lei160.100 lein=10.403

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.310.094
Rezultat net
38.661
Angajați
13
Datorii
1.304.038
Active imobilizate
1.096.707
Active circulante
582.214
Capitaluri proprii
374.883
Venituri totale
2.336.895
Cheltuieli totale
2.280.915
Stocuri
276.746
Creanțe
152.022
Casă și conturi la bănci
153.446
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.335.831
Rezultat net
35.121
Angajați
14
Datorii
1.413.341
Active imobilizate
887.850
Active circulante
861.713
Capitaluri proprii
336.222
Venituri totale
1.335.837
Cheltuieli totale
1.300.716
Stocuri
580.126
Creanțe
248.308
Casă și conturi la bănci
33.279
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.364.200
Rezultat net
42.573
Angajați
14
Datorii
609.534
Active imobilizate
276.580
Active circulante
634.055
Capitaluri proprii
301.101
Venituri totale
1.364.770
Cheltuieli totale
1.311.089
Stocuri
370.088
Creanțe
236.633
Casă și conturi la bănci
27.334
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.176.105
Rezultat net
24.377
Angajați
14
Datorii
176.882
Active imobilizate
75.911
Active circulante
359.499
Capitaluri proprii
258.528
Venituri totale
1.216.864
Cheltuieli totale
1.183.827
Stocuri
214.123
Creanțe
132.807
Casă și conturi la bănci
12.569
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.809.196
Rezultat net
420.904
Angajați
13
Datorii
-411.483
Active imobilizate
113.649
Active circulante
234.019
Capitaluri proprii
759.151
Venituri totale
1.833.960
Cheltuieli totale
1.400.605
Stocuri
53.792
Creanțe
113.569
Casă și conturi la bănci
66.658
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
995.330
Rezultat net
114.584
Angajați
12
Datorii
149.663
Active imobilizate
78.876
Active circulante
409.034
Capitaluri proprii
338.247
Venituri totale
1.018.510
Cheltuieli totale
893.682
Stocuri
1.926
Creanțe
93.383
Casă și conturi la bănci
313.725
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-05-11; reactivare la 2022-07-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-07-11

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-03-19Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-05-11; reactivare la 2022-07-11. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2022-07-11
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-29 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

10 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40512310
Număr de înregistrare
J2019000117375
Înmatriculare
29 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J2019000117375
Formă juridică
SRL
Sediu social
VASILE PÂRVAN 58 Municipiul Bârlad Vaslui
Adresă fiscală
Str VASILE PÂRVAN 58 Bârlad VASLUI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
29 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
21 ianuarie 2026
Telefon
0742277697 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NECHITA MIHAI-JAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NEGOTRAD FOOD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 29.01.2019
Înregistrare fiscală
29 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J2019000117375
Cod CAEN
5611
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Bârlad

Contact și adrese

Telefon
0742277697 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, MUN. BÂRLAD, STR. VASILE PÂRVAN, NR.58
Strada sediului
Str. Vasile Pârvan
Numărul sediului
58
Localitatea sediului
Mun. Bârlad
Județul sediului
VASLUI
Strada domiciliului fiscal
Str. Vasile Pârvan
Numărul domiciliului fiscal
58
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bârlad
Județul domiciliului fiscal
VASLUI

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
Perioada 1: TVA de la
13 iulie 2022
Perioada 2: TVA de la
1 august 2019
Perioada 2: TVA până la
11 mai 2022
Perioada 2: Anulare operată la
30 iunie 2022
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
11 mai 2022
Reactivare
11 iulie 2022
Publicarea deciziei
3 iunie 2022

Achiziții publice

Explorează toate (10) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SCOALA GIMNAZIALA DIMITRIE NEGRUTIU POGONESTI3 din 10 înregistrări (30%) · Vezi relația

COMUNA BOGDANITA2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi relația

MUNICIPIUL BARLAD2 din 10 înregistrări (20%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA GHEORGHE SI MARIA TASCA BALABANESTI1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi relația

SCOALA GIMNAZIALA NR.1 GHERGHESTI1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)9 din 10 înregistrări (90%) · Vezi selecția

Servicii de catering (Rev.2)1 din 10 înregistrări (10%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

19 martie 2026Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de catering pentru scoli (Rev.2) · Anunț SCNA1131511

Autoritate: MUNICIPIUL BARLAD

CPV 55524000-9

T1 2026 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 55524000-9

Vezi detaliile atribuirii →
979.571 leiValoare publicată
6 februarie 2026Achiziție directă

55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)

Autoritate: COMUNA BOGDANITA

CPV 55524000-9 — Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55524000-9

Vezi detaliile atribuirii →
208.307 leiValoare publicată
5 martie 2025Achiziție directă

55524000-9 Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)

Autoritate: COMUNA BOGDANITA

CPV 55524000-9 — Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55524000-9

Vezi detaliile atribuirii →
166.991 leiValoare publicată
15 ianuarie 2025Achiziție directă

CONTRACT DE SERVICII FIRMA CATERING

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA GHEORGHE SI MARIA TASCA BALABANESTI

CPV 55524000-9 — Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)

T1 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55524000-9

Vezi detaliile atribuirii →
9.300 leiValoare publicată
7 noiembrie 2024Achiziție directă

Servicii de catering elevi

Autoritate: SCOALA GIMNAZIALA DIMITRIE NEGRUTIU POGONESTI

CPV 55524000-9 — Servicii de catering pentru scoli (Rev.2)

T4 2024 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 55524000-9

Vezi detaliile atribuirii →
1.250 leiValoare publicată
5 noiembrie 2024Contract publicat

Categorie CPV: Servicii de catering pentru scoli (Rev.2) · Anunț SCNA1113240

Autoritate: MUNICIPIUL BARLAD

CPV 55524000-9

T4 2024 · Procedura simplificata · Alte achiziții CPV 55524000-9

Vezi detaliile atribuirii →
317.744 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4341 Rev. 3Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5510 Rev. 3Hoteluri și alte facilități de cazare similare

CAEN 5520 Rev. 3Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

CAEN 5611 Rev. 3Restaurante

CAEN 5621 Rev. 3Activități de alimentație (catering) pentru evenimente

CAEN 5622 Rev. 3Alte servicii de alimentație n.c.a.

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

CAEN 5640 Rev. 3Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor

CAEN 9329 Rev. 3Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiMunicipiul BârladCAEN 5610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI