Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NELDANA TRANSPORT S.R.L.

NELDANA TRANSPORT S.R.L.

CUI 34578492 · SRL· Municipiul Oradea

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NELDANA TRANSPORT S.R.L. are sediul în Municipiul Oradea. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+55,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,6 mil. lei, față de 3,6 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut9%

Marja netă calculată este 9% în 2025, față de -0,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+62,3%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,6 mil. lei+55,1% față de anul anterior2020: 1.333.2072021: 2.433.4322022: 3.390.5202023: 2.836.8492024: 3.598.6112025: 5.580.392
Rezultat net 2025500,3 K lei+1.738,2% față de anul anterior2020: 68.0522021: 361.4302022: 203.8342023: 7.0662024: -30.5412025: 500.322
Angajați 20259+12,5% față de anul anterior2020: 52021: 72022: 92023: 82024: 82025: 9
Capitaluri proprii 2025470,5 K lei+1.677,8% față de anul anterior2020: 415.3332021: 362.1502022: 262.4842023: 62.8112024: -29.8212025: 470.501
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate03 mil.6 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 2,4 mil. lei2,4 mil.20212022: 3,4 mil. lei3,4 mil.20222023: 2,8 mil. lei2,8 mil.20232024: 3,6 mil. lei3,6 mil.20242025: 5,6 mil. lei5,6 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-0,8%7%14,9%Mediana sectorului (2025): 3,7% · n=304902020: 5,1%5,1%20202021: 14,9%14,9%20212022: 6%6%20222023: 0,2%0,2%20232024: -0,8%-0,8%20242025: 9%9%2025

Cifra de afaceri: +55,1% față de anul anterior. Marja netă: 9%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii470,5 K lei+1.677,8% față de anul anterior
Datorii1,6 mil. lei+42,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,8 mil. lei3,6 mil. lei5,6 mil. lei+55,1% față de anul anterior
Rezultat net7,1 K lei-30,5 K lei500,3 K lei+1.738,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii62,8 K lei-29,8 K lei470,5 K lei+1.677,8% față de anul anterior
Datorii907,5 K lei1,1 mil. lei1,6 mil. lei+42,5% față de anul anterior
Creanțe539,8 K lei679 K lei1,1 mil. lei+62,3% față de anul anterior
Angajați889+12,5% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri9%3,7%n=30.490-0,8%3,5%n=32.629
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)23,1%24,6%n=27.272-2,8%28,1%n=29.203
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)76,9%76,6%n=27.272102,8%73%n=29.203
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)33,8%32,1%n=27.27267,6%31,1%n=29.203
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)24,5%3,5%n=27.263-2,9%2,7%n=29.187
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive106,3%26,7%n=25.155—21,3%n=26.850
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,86×0,8×n=37.8800,32×0,83×n=40.996
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36071,11 zile61,23 zilen=29.16267,93 zile61,73 zilen=31.003
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați620.044 lei278.223 lein=25.896449.826 lei257.350 lein=28.111

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
5.580.392
Rezultat net
500.322
Angajați
9
Datorii
1.569.829
Active imobilizate
689.422
Active circulante
1.350.908
Capitaluri proprii
470.501
Venituri totale
5.646.838
Cheltuieli totale
5.044.342
Stocuri
—
Creanțe
1.102.250
Casă și conturi la bănci
248.658
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.598.611
Rezultat net
-30.541
Angajați
8
Datorii
1.101.412
Active imobilizate
724.183
Active circulante
347.408
Capitaluri proprii
-29.821
Venituri totale
3.726.488
Cheltuieli totale
3.745.078
Stocuri
—
Creanțe
678.999
Casă și conturi la bănci
-331.591
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.836.849
Rezultat net
7.066
Angajați
8
Datorii
907.492
Active imobilizate
616.882
Active circulante
104.817
Capitaluri proprii
62.811
Venituri totale
3.124.731
Cheltuieli totale
3.090.545
Stocuri
—
Creanțe
539.813
Casă și conturi la bănci
-434.996
Cheltuieli în avans
248.604
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.390.520
Rezultat net
203.834
Angajați
9
Datorii
1.154.275
Active imobilizate
918.094
Active circulante
498.665
Capitaluri proprii
262.484
Venituri totale
3.485.689
Cheltuieli totale
3.256.180
Stocuri
50.000
Creanțe
599.559
Casă și conturi la bănci
-150.894
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.433.432
Rezultat net
361.430
Angajați
7
Datorii
1.032.353
Active imobilizate
883.519
Active circulante
510.984
Capitaluri proprii
362.150
Venituri totale
2.453.618
Cheltuieli totale
2.070.868
Stocuri
1.250
Creanțe
585.315
Casă și conturi la bănci
-75.581
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.333.207
Rezultat net
68.052
Angajați
5
Datorii
514.198
Active imobilizate
355.169
Active circulante
574.362
Capitaluri proprii
415.333
Venituri totale
1.336.842
Cheltuieli totale
1.255.457
Stocuri
—
Creanțe
373.789
Casă și conturi la bănci
200.573
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2015-05-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
34578492
Număr de înregistrare
J2015000853053
Înmatriculare
28 mai 2015
EUID
ROONRC.J2015000853053
Formă juridică
SRL
Sediu social
Gheorghe Pop de Băsești 2 Municipiul Oradea Bihor · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str Gheorghe Pop de Băsești 2 Oradea BIHOR · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 mai 2015
Înregistrare fiscală
2 iunie 2026
Telefon
0771119510 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
POPOVICIU IOAN CRISTIAN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NELDANA TRANSPORT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.05.2015
Înregistrare fiscală
28 mai 2015
Număr registrul comerțului
J2015000853053
Cod CAEN
4941
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor

Contact și adrese

Telefon
0771119510 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BIHOR, MUN. ORADEA, STR. GHEORGHE POP DE BĂSEŞTI, NR.2
Strada sediului
Str. Gheorghe Pop de Băseşti
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Oradea
Județul sediului
BIHOR
Strada domiciliului fiscal
Str. Gheorghe Pop de Băseşti
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Oradea
Județul domiciliului fiscal
BIHOR

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
11 iunie 2015
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2016
TVA la încasare până la
1 decembrie 2025
Actualizare TVA la încasare
19 noiembrie 2025
Publicare TVA la încasare
20 noiembrie 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

11 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0125 Rev. 3Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5221 Rev. 3Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CAEN 5225 Rev. 3Activități de servicii logistice pentru transporturi

CAEN 7711 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7712 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele

CAEN 9039 Rev. 3Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BihorMunicipiul OradeaCAEN 4941
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI