Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NETFINITY SRL

NETFINITY SRL

CUI 16707955 · SRL· Municipiul Sfântu Gheorghe

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

NETFINITY SRL are sediul în Municipiul Sfântu Gheorghe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+52,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 371,5 K lei, față de 243,3 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât23,8%

Marja netă calculată este 23,8% în 2025, față de 39,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-27,3%

Datoriile raportate sunt 10,7 K lei în 2025, față de 14,7 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025371,5 K lei+52,7% față de anul anterior2020: 12.2682021: 77.9992022: 26.2382023: 185.9232024: 243.3162025: 371.465
Rezultat net 202588,2 K lei-7,8% față de anul anterior2020: -35.7912021: 23.1102022: -15.3492023: 111.0302024: 95.7012025: 88.247
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202595 K lei-23% față de anul anterior2020: -9.5372021: 13.5732022: -1.7762023: 109.2542024: 123.4332025: 95.014
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0186 K371 K2020: 12,3 K lei12,3 K20202021: 78 K lei78 K20212022: 26,2 K lei26,2 K20222023: 185,9 K lei185,9 K20232024: 243,3 K lei243,3 K20242025: 371,5 K lei371,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-291,7%-116%59,7%2020: -291,7%-291,7%20202021: 29,6%29,6%20212022: -58,5%-58,5%20222023: 59,7%59,7%20232024: 39,3%39,3%20242025: 23,8%23,8%2025Reper 2025: mediana sectorului 26,2% · n=10.112

Cifra de afaceri: +52,7% față de anul anterior.Marjă netă 23,8% · -15,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024123,4 K lei
202595 K lei

Datorii raportate

202414,7 K lei
202510,7 K lei

Disponibilități bănești

202489,3 K lei
202569,7 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri185,9 K lei243,3 K lei371,5 K lei+52,7% față de anul anterior
Rezultat net111 K lei95,7 K lei88,2 K lei-7,8% față de anul anterior
Capitaluri proprii109,3 K lei123,4 K lei95 K lei-23% față de anul anterior
Datorii22,6 K lei14,7 K lei10,7 K lei-27,3% față de anul anterior
Creanțe40,7 K lei39,2 K lei15,2 K lei-61,3% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă23,8%39,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 26,2% (n=10.112) · 2024: 26,5% (n=15.259)

Rezultat / active (A+B)83,6%69,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 7% (n=9.119) · 2024: 6,8% (n=13.612)

Rezultat / capitaluri proprii92,9%77,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 32,4% (n=11.192) · 2024: 30% (n=16.596)

Vânzări per angajat371.465 lei243.316 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 195.370 lei (n=5.246) · 2024: 187.225 lei (n=8.080)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)90%89,4%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 51,1% (n=9.124) · 2024: 57,1% (n=13.619)

Datorii / active (A+B)10,1%10,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47,3% (n=9.124) · 2024: 41,3% (n=13.619)

Ponderea activelor imobilizate18,1%6,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,3% (n=9.124) · 2024: 18,7% (n=13.619)

Active circulante / datorii totale8,1×8,76×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,39× (n=14.390) · 2024: 1,59× (n=21.180)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări14,7 zile58 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 131,2 zile (n=9.512) · 2024: 116,3 zile (n=14.046)

Stocuri în zile de vânzări1,5 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 7 zile (n=3.667) · 2024: 6,1 zile (n=5.407)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
371.465
Rezultat net
88.247
Angajați
1
Datorii
10.674
Active imobilizate
19.118
Active circulante
86.420
Capitaluri proprii
95.014
Venituri totale
371.610
Cheltuieli totale
276.532
Stocuri
1.525
Creanțe
15.166
Casă și conturi la bănci
69.729
Cheltuieli în avans
150
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
243.316
Rezultat net
95.701
Angajați
1
Datorii
14.682
Active imobilizate
9.547
Active circulante
128.568
Capitaluri proprii
123.433
Venituri totale
243.318
Cheltuieli totale
145.475
Stocuri
—
Creanțe
39.227
Casă și conturi la bănci
89.341
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
185.923
Rezultat net
111.030
Angajați
1
Datorii
22.649
Active imobilizate
6.438
Active circulante
125.465
Capitaluri proprii
109.254
Venituri totale
185.923
Cheltuieli totale
73.071
Stocuri
2.957
Creanțe
40.713
Casă și conturi la bănci
81.795
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
26.238
Rezultat net
-15.349
Angajați
1
Datorii
26.997
Active imobilizate
—
Active circulante
25.221
Capitaluri proprii
-1.776
Venituri totale
26.238
Cheltuieli totale
41.212
Stocuri
2.539
Creanțe
18.836
Casă și conturi la bănci
3.846
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.999
Rezultat net
23.110
Angajați
1
Datorii
15.899
Active imobilizate
—
Active circulante
29.472
Capitaluri proprii
13.573
Venituri totale
77.999
Cheltuieli totale
54.245
Stocuri
2.382
Creanțe
9.120
Casă și conturi la bănci
17.970
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
12.268
Rezultat net
-35.791
Angajați
1
Datorii
24.481
Active imobilizate
—
Active circulante
14.944
Capitaluri proprii
-9.537
Venituri totale
12.268
Cheltuieli totale
47.943
Stocuri
1.150
Creanțe
6.536
Casă și conturi la bănci
7.258
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-04-07; reactivare la 2018-05-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-05-16

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2016-04-07; reactivare la 2018-05-16. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2018-05-16
Reactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-03-22 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16707955
Număr de înregistrare
J14/321/2004
Înmatriculare
25 august 2004
EUID
ROONRC.J14/321/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea SANATATII 7 8 Municipiul Sfântu Gheorghe Covasna · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea SANATATII 7 Sfântu Gheorghe COVASNA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
RELUARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
22 martie 2016
Înregistrare fiscală
14 septembrie 2023
Telefon
0040267315659 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
KÁDÁR LÁSZLÓ ZSOLT

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NETFINITY SRL
Stare de înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 22.03.2016
Înregistrare fiscală
26 august 2004
Număr registrul comerțului
J14/321/2004
Cod CAEN
7022
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Telefon
0267315659 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, ALEEA SĂNĂTAŢII, NR.7, BL.8, AP.7
Cod poștal fiscal
520064
Strada sediului
Aleea Sănătaţii
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
520064
Strada domiciliului fiscal
Aleea Sănătaţii
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
520064

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
Perioada 1: TVA de la
5 iunie 2018
Perioada 1: TVA până la
12 iulie 2018
Perioada 1: Anulare operată la
12 iulie 2018
Perioada 1: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
Perioada 2: TVA de la
2 septembrie 2004
Perioada 2: TVA până la
31 octombrie 2010
Perioada 2: Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.153 alin.(9) lit.b) din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
7 aprilie 2016
Reactivare
16 mai 2018
Publicarea deciziei
6 mai 2016

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 7112 Rev. 2Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaMunicipiul Sfântu GheorgheAleea SanatatiiCAEN 7022
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI