Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NEW GLOBAL STEEL S.R.L.

NEW GLOBAL STEEL S.R.L.

CUI 49644772 · SRL· Municipiul Craiova

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NEW GLOBAL STEEL S.R.L. are sediul în Municipiul Craiova. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+363,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 10,8 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut15,1%

Marja netă calculată este 15,1% în 2025, față de 11,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+486,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202510,8 mil. lei+363,7% față de anul anterior2024: 2.337.5332025: 10.838.968
Rezultat net 20251,6 mil. lei+488,3% față de anul anterior2024: 278.9042025: 1.640.881
Angajați 20255+150% față de anul anterior2024: 22025: 5
Capitaluri proprii 20251,6 mil. lei+488,4% față de anul anterior2024: 279.1042025: 1.642.207
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate05 mil.11 mil.2024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 10,8 mil. lei10,8 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%18,6%37,2%Mediana sectorului (2025): 37,2% · n=52982024: 11,9%11,9%20242025: 15,1%15,1%2025

Cifra de afaceri: +363,7% față de anul anterior. Marja netă: 15,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii1,6 mil. lei+488,4% față de anul anterior
Datorii2,1 mil. lei+269% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator20242025Ultima variație
Cifră de afaceri2,3 mil. lei10,8 mil. lei+363,7% față de anul anterior
Rezultat net278,9 K lei1,6 mil. lei+488,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii279,1 K lei1,6 mil. lei+488,4% față de anul anterior
Datorii568,7 K lei2,1 mil. lei+269% față de anul anterior
Creanțe302,3 K lei1,8 mil. lei+486,7% față de anul anterior
Angajați25+150% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri15,1%37,2%n=5.29811,9%26,5%n=15.259
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)43,9%50,4%n=4.30833%57,1%n=13.619
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)56,1%46,9%n=4.30867,2%41,3%n=13.619
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)4,2%17,8%n=4.3082,4%18,7%n=13.619
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)43,9%19,1%n=4.30832,9%6,8%n=13.612
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive99,9%95,8%n=5.29899,9%30%n=16.596
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,71×1,65×n=6.5991,45×1,59×n=21.180
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36058,91 zile133,63 zilen=4.88146,56 zile116,34 zilen=14.046
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36032,48 zile1,82 zilen=1.67025,45 zile6,11 zilen=5.407
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați2.167.794 lei197.014 lein=3.0931.168.767 lei187.225 lein=8.080

Istoric financiar complet · 2 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
10.838.968
Rezultat net
1.640.881
Angajați
5
Datorii
2.098.211
Active imobilizate
156.932
Active circulante
3.581.721
Capitaluri proprii
1.642.207
Venituri totale
11.155.681
Cheltuieli totale
9.255.123
Stocuri
977.852
Creanțe
1.773.715
Casă și conturi la bănci
703.719
Cheltuieli în avans
1.765
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.337.533
Rezultat net
278.904
Angajați
2
Datorii
568.657
Active imobilizate
20.590
Active circulante
826.162
Capitaluri proprii
279.104
Venituri totale
2.337.534
Cheltuieli totale
2.010.506
Stocuri
165.249
Creanțe
302.332
Casă și conturi la bănci
358.581
Cheltuieli în avans
1.009
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-04
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-25Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2024-02-22 · ANAF 2026-10-04 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

356 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
49644772
Număr de înregistrare
J2024000456164
Înmatriculare
22 februarie 2024
EUID
ROONRC.J2024000456164
Formă juridică
SRL
Sediu social
CONSTANTIN BRÂNCOVEANU 36 37abc Municipiul Craiova Dolj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str CONSTANTIN BRÂNCOVEANU 36 Craiova DOLJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
22 februarie 2024
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2025
Telefon
0772174751 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CÎRSTEA ION-CĂTĂLIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 4 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NEW GLOBAL STEEL S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 22.02.2024
Înregistrare fiscală
22 februarie 2024
Număr registrul comerțului
J2024000456164
Cod CAEN
7020
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj

Contact și adrese

Telefon
0772174751 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. DOLJ, MUN. CRAIOVA, STR. CONSTANTIN BRÂNCOVEANU, NR.36, BL.37ABC, SC.2, AP.7
Cod poștal fiscal
200233
Strada sediului
Str. Constantin Brâncoveanu
Numărul sediului
36
Localitatea sediului
Mun. Craiova
Județul sediului
DOLJ
Codul poștal al sediului
200233
Strada domiciliului fiscal
Str. Constantin Brâncoveanu
Numărul domiciliului fiscal
36
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Craiova
Județul domiciliului fiscal
DOLJ
Cod poștal domiciliu fiscal
200233

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 aprilie 2024
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (356) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SECOM S.A. - DROBETA TURNU SEVERIN156 din 356 înregistrări (43,8%) · Vezi relația

COMPANIA DE APA OLT SA100 din 356 înregistrări (28,1%) · Vezi relația

Apa Serv Valea Jiului S.A.69 din 356 înregistrări (19,4%) · Vezi relația

Compania de Apa Oltenia SA12 din 356 înregistrări (3,4%) · Vezi relația

COMUNA PRUNISOR6 din 356 înregistrări (1,7%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Racorduri de tevarie (Rev.2)42 din 356 înregistrări (11,8%) · Vezi selecția

Robinete (Rev.2)33 din 356 înregistrări (9,3%) · Vezi selecția

Accesorii de tevarie (Rev.2)25 din 356 înregistrări (7%) · Vezi selecția

Furtunuri, conducte ascendente si mansoane (Rev.2)19 din 356 înregistrări (5,3%) · Vezi selecția

Racorduri (Rev.2)14 din 356 înregistrări (3,9%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

25 iunie 2026Achiziție directă

ACCESORII DE TEVARIE

Autoritate: COMPANIA DE APA OLT SA

CPV 44162100-4 — Accesorii de tevarie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44162100-4

Vezi detaliile atribuirii →
1.980 leiValoare publicată
25 iunie 2026Achiziție directă

ROBINETI APA

Autoritate: COMPANIA DE APA OLT SA

CPV 44411100-5 — Robinete (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44411100-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.130 leiValoare publicată
25 iunie 2026Achiziție directă

TEAVA APA D25 PN10

Autoritate: COMPANIA DE APA OLT SA

CPV 44163100-1 — Tevi (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44163100-1

Vezi detaliile atribuirii →
254 leiValoare publicată
25 iunie 2026Achiziție directă

TEAVA APA D25 PN10

Autoritate: COMPANIA DE APA OLT SA

CPV 44163100-1 — Tevi (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44163100-1

Vezi detaliile atribuirii →
351 leiValoare publicată
24 iunie 2026Achiziție directă

TEU ZN 3/4''-conform oferta

Autoritate: SECOM S.A. - DROBETA TURNU SEVERIN

CPV 44167300-1 — Cotituri, profile T si accesorii de tevarie (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44167300-1

Vezi detaliile atribuirii →
98 leiValoare publicată
24 iunie 2026Achiziție directă

TEAVA PVC-conform oferta

Autoritate: SECOM S.A. - DROBETA TURNU SEVERIN

CPV 44164100-8 — Tubaje (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 44164100-8

Vezi detaliile atribuirii →
3.428 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

3 activități autorizate

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 7020 Rev. 3Activități de consultanță în afaceri și management

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2024–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-04Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul DoljMunicipiul CraiovaCAEN 7020
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI