Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NEW MEBO ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRL

NEW MEBO ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRL

CUI 28304514 · SRL· Bucureşti Sectorul 2

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

NEW MEBO ASIG - AGENT DE ASIGURARE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 2. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-3,9%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 113,9 K lei, față de 118,5 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât74%

Marja netă calculată este 74% în 2025, față de 74,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
30/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025113,9 K lei-3,9% față de anul anterior2020: 65.1602021: 73.9562022: 85.7592023: 76.8162024: 118.4992025: 113.930
Rezultat net 202584,3 K lei-4,9% față de anul anterior2020: 55.9542021: 67.2492022: 77.7142023: 56.6072024: 88.6982025: 84.332
Angajați 2025—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 2025571,4 K lei+17,3% față de anul anterior2020: 196.8082021: 264.0572022: 341.7712023: 398.3782024: 487.0762025: 571.407
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate059 K118 K2020: 65,2 K lei65,2 K20202021: 74 K lei74 K20212022: 85,8 K lei85,8 K20222023: 76,8 K lei76,8 K20232024: 118,5 K lei118,5 K20242025: 113,9 K lei113,9 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%45,5%90,9%Mediana sectorului (2025): 32,7% · n=41842020: 85,9%85,9%20202021: 90,9%90,9%20212022: 90,6%90,6%20222023: 73,7%73,7%20232024: 74,9%74,9%20242025: 74%74%2025

Cifra de afaceri: -3,9% față de anul anterior. Marja netă: 74%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii571,4 K lei+17,3% față de anul anterior
Datorii2,8 K lei-22,5% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri76,8 K lei118,5 K lei113,9 K lei-3,9% față de anul anterior
Rezultat net56,6 K lei88,7 K lei84,3 K lei-4,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii398,4 K lei487,1 K lei571,4 K lei+17,3% față de anul anterior
Datorii366 lei3,6 K lei2,8 K lei-22,5% față de anul anterior
Creanțe410 lei410 lei410 lei+0% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri74%32,7%n=4.18474,9%29,7%n=4.510
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive14,8%74,3%n=4.31718,2%41,8%n=4.702
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii204,49×2,76×n=4.675135,37×3,53×n=5.055
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3601,3 zile90 zilen=3.5711,25 zile65,56 zilen=3.660

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
113.930
Rezultat net
84.332
Angajați
—
Datorii
2.808
Active imobilizate
—
Active circulante
574.215
Capitaluri proprii
571.407
Venituri totale
113.930
Cheltuieli totale
15.958
Stocuri
—
Creanțe
410
Casă și conturi la bănci
573.805
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
118.499
Rezultat net
88.698
Angajați
—
Datorii
3.625
Active imobilizate
—
Active circulante
490.701
Capitaluri proprii
487.076
Venituri totale
118.499
Cheltuieli totale
15.457
Stocuri
—
Creanțe
410
Casă și conturi la bănci
490.291
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
76.816
Rezultat net
56.607
Angajați
—
Datorii
366
Active imobilizate
314
Active circulante
398.430
Capitaluri proprii
398.378
Venituri totale
76.816
Cheltuieli totale
11.298
Stocuri
—
Creanțe
410
Casă și conturi la bănci
398.020
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
85.759
Rezultat net
77.714
Angajați
—
Datorii
277
Active imobilizate
2.601
Active circulante
339.447
Capitaluri proprii
341.771
Venituri totale
85.759
Cheltuieli totale
5.858
Stocuri
—
Creanțe
4.783
Casă și conturi la bănci
334.664
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
73.956
Rezultat net
67.249
Angajați
—
Datorii
805
Active imobilizate
4.888
Active circulante
259.974
Capitaluri proprii
264.057
Venituri totale
73.956
Cheltuieli totale
4.533
Stocuri
—
Creanțe
4.783
Casă și conturi la bănci
255.191
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
65.160
Rezultat net
55.954
Angajați
—
Datorii
763
Active imobilizate
7.175
Active circulante
190.396
Capitaluri proprii
196.808
Venituri totale
65.160
Cheltuieli totale
7.394
Stocuri
—
Creanțe
4.783
Casă și conturi la bănci
185.613
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

30/ 100Atenție moderată
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-14

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-11-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-13–2026-10-14 · verificat 2026-10-14.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
28304514
Număr de înregistrare
J40/4183/2011
Înmatriculare
5 aprilie 2011
EUID
ROONRC.J40/4183/2011
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. ARH. PETRE ANTONESCU 4 24 Bucureşti Sectorul 2 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
32 Izvoru de Jos ARGEŞ
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
TRANSFER(SOSIRE)
Data stării fiscale
28 noiembrie 2019
Înregistrare fiscală
12 martie 2023
Telefon
0722633800 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOSTON MELANIA - VIOLETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NEW MEBO ASIG - AGENT DE ASIGURARE S.R.L.
Stare de înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 28.11.2019
Înregistrare fiscală
6 aprilie 2011
Număr registrul comerțului
J2019002803032
Cod CAEN
6622
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş

Contact și adrese

Telefon
0722633800 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. ARGEŞ, SAT IZVORU DE JOS COM. VEDEA, , NR.32, CAMERA 1
Numărul sediului
32
Localitatea sediului
Sat Izvoru de Jos Com. Vedea
Județul sediului
ARGEŞ
Detalii sediu
Camera 1
Numărul domiciliului fiscal
32
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Izvoru de Jos Com. Vedea
Județul domiciliului fiscal
ARGEŞ
Detalii domiciliu fiscal
Camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 decembrie 2023
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 6622 Rev. 2Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-14Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 2Strada Arh. Petre AntonescuCAEN 6622
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI