Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NEW VISION CONSTRUCT SRL

NEW VISION CONSTRUCT SRL

CUI 16635816 · SRL· Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

NEW VISION CONSTRUCT SRL are sediul în Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-1,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 267,4 K lei, față de 272,1 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut73,4%

Marja netă calculată este 73,4% în 2025, față de -17,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+183,7%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025267,4 K lei-1,7% față de anul anterior2020: 5002021: 11.3992022: 2.9082023: 157.5332024: 272.0842025: 267.367
Rezultat net 2025196,3 K leiTrecere pe profit2020: -123.3472021: 13.0772022: -3.2582023: 41.9712024: -46.9662025: 196.267
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025506 K lei+63,4% față de anul anterior2020: 304.9002021: 317.9782022: 314.7202023: 356.6912024: 309.7252025: 505.992
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0136 K272 K2020: 500 lei50020202021: 11,4 K lei11,4 K20212022: 2,9 K lei2,9 K20222023: 157,5 K lei157,5 K20232024: 272,1 K lei272,1 K20242025: 267,4 K lei267,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-24.669,4%-12.277,3%114,7%2020: -24.669,4%-24.669,4%20202021: 114,7%114,7%20212022: -112%-112%20222023: 26,6%26,6%20232024: -17,3%-17,3%20242025: 73,4%73,4%2025Reper 2025: mediana sectorului 7,7% · n=6.791

Cifra de afaceri: -1,7% față de anul anterior.Marjă netă 73,4% · +90,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024309,7 K lei
2025506 K lei

Datorii raportate

2024818,1 K lei
2025240,4 K lei

Disponibilități bănești

2024116,7 K lei
2025159,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri157,5 K lei272,1 K lei267,4 K lei-1,7% față de anul anterior
Rezultat net42 K lei-47 K lei196,3 K leiTrecere pe profit
Capitaluri proprii356,7 K lei309,7 K lei506 K lei+63,4% față de anul anterior
Datorii538,4 K lei818,1 K lei240,4 K lei-70,6% față de anul anterior
Creanțe7,5 K lei6,7 K lei19 K lei+183,7% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă73,4%-17,3%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 7,7% (n=6.791) · 2024: 4,9% (n=7.234)

Rezultat / active (A+B)26,3%-3,9%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,3% (n=6.662) · 2024: 1% (n=7.149)

Rezultat / capitaluri proprii38,8%-15,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,6% (n=6.036) · 2024: 7,1% (n=6.445)

Vânzări per angajat267.367 lei272.084 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 424.493 lei (n=5.169) · 2024: 309.513 lei (n=5.657)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)67,8%25,8%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 28,2% (n=6.662) · 2024: 29,2% (n=7.150)

Datorii / active (A+B)32,2%68%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 62,4% (n=6.662) · 2024: 62,4% (n=7.150)

Ponderea activelor imobilizate65,3%81,8%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 45,8% (n=6.662) · 2024: 44% (n=7.150)

Active circulante / datorii totale1,08×0,27×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,86× (n=7.779) · 2024: 0,9× (n=8.381)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări25,6 zile8,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 96,6 zile (n=6.648) · 2024: 120,8 zile (n=7.030)

Stocuri în zile de vânzări107,6 zile126,4 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 153 zile (n=6.036) · 2024: 185 zile (n=6.353)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
267.367
Rezultat net
196.267
Angajați
1
Datorii
240.420
Active imobilizate
487.583
Active circulante
258.829
Capitaluri proprii
505.992
Venituri totale
471.250
Cheltuieli totale
272.362
Stocuri
79.940
Creanțe
19.000
Casă și conturi la bănci
159.889
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
272.084
Rezultat net
-46.966
Angajați
1
Datorii
818.120
Active imobilizate
983.629
Active circulante
218.909
Capitaluri proprii
309.725
Venituri totale
275.364
Cheltuieli totale
319.513
Stocuri
95.522
Creanțe
6.698
Casă și conturi la bănci
116.689
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
74.693
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.533
Rezultat net
41.971
Angajați
1
Datorii
538.432
Active imobilizate
763.037
Active circulante
155.266
Capitaluri proprii
356.691
Venituri totale
805.768
Cheltuieli totale
755.928
Stocuri
39.451
Creanțe
7.529
Casă și conturi la bănci
108.286
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
23.180
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.908
Rezultat net
-3.258
Angajați
1
Datorii
526.736
Active imobilizate
834.713
Active circulante
6.743
Capitaluri proprii
314.720
Venituri totale
4.925
Cheltuieli totale
8.084
Stocuri
—
Creanțe
1.940
Casă și conturi la bănci
4.803
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
11.399
Rezultat net
13.077
Angajați
—
Datorii
522.851
Active imobilizate
834.713
Active circulante
6.116
Capitaluri proprii
317.978
Venituri totale
42.169
Cheltuieli totale
28.466
Stocuri
—
Creanțe
4.081
Casă și conturi la bănci
2.035
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
500
Rezultat net
-123.347
Angajați
1
Datorii
533.078
Active imobilizate
834.713
Active circulante
3.265
Capitaluri proprii
304.900
Venituri totale
20.372
Cheltuieli totale
143.704
Stocuri
—
Creanțe
2.590
Casă și conturi la bănci
675
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2004-07-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16635816
Număr de înregistrare
J2004007116139
Înmatriculare
28 iulie 2004
EUID
ROONRC.J2004007116139
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHIOCELULUI 7 Loc. Eforie Nord, Oraş Eforie Constanţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Ale GHIOCELULUI 7 Eforie Nord CONSTANŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 iulie 2004
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 2026
Telefon
0727329078 · Firme cu același număr
Fax
0723538225

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CĂPĂȚÎNĂ ANDREEA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NEW VISION CONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.07.2004
Înregistrare fiscală
29 iulie 2004
Număr registrul comerțului
J2004007116139
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie

Contact și adrese

Telefon
0727329078 · Firme cu același număr
Fax
0723538225 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CONSTANŢA, LOC. EFORIE NORD ORŞ. EFORIE, ALEEA GHIOCELULUI, NR.7, CAMERA 1
Strada sediului
Aleea Ghiocelului
Numărul sediului
7
Localitatea sediului
Loc. Eforie Nord Orş. Eforie
Județul sediului
CONSTANŢA
Detalii sediu
CAMERA 1
Strada domiciliului fiscal
Aleea Ghiocelului
Numărul domiciliului fiscal
7
Localitatea domiciliului fiscal
Loc. Eforie Nord Orş. Eforie
Județul domiciliului fiscal
CONSTANŢA
Detalii domiciliu fiscal
CAMERA 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
6 august 2004
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 aprilie 2017
Actualizare TVA la încasare
25 ianuarie 2017
Publicare TVA la încasare
26 ianuarie 2017
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 4399 Rev. 3Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.

CAEN 5590 Rev. 3Alte servicii de cazare

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7731 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole

CAEN 7732 Rev. 3Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ConstanţaLoc. Eforie Nord, Oraş EforieCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI