Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NFG ROMCONSTRUCT SRL

NFG ROMCONSTRUCT SRL

CUI 9569078 · SRL· Bucureşti Sectorul 1

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

NFG ROMCONSTRUCT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 1. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-48,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 593,3 K lei, față de 1,1 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât85,1%

Marja netă calculată este 85,1% în 2025, față de 86,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+1,9%

Datoriile raportate sunt 2,1 mil. lei în 2025, față de 2,1 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Semnal de atenție
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025593,3 K lei-48,4% față de anul anterior2020: 1.292.1072021: 1.361.2532022: 2.235.8612023: 1.958.1012024: 1.148.8272025: 593.296
Rezultat net 2025504,7 K lei-49% față de anul anterior2020: 1.390.0772021: 1.217.6712022: 2.080.9192023: 1.766.4502024: 990.4062025: 504.745
Angajați 20252-60% față de anul anterior2020: 72021: 112022: 142023: 92024: 52025: 2
Capitaluri proprii 202511,9 mil. lei+4,4% față de anul anterior2020: 5.488.7482021: 6.706.4192022: 8.787.3382023: 10.553.7882024: 11.346.8462025: 11.851.591
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 1,3 mil. lei1,3 mil.20202021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 2,2 mil. lei2,2 mil.20222023: 2 mil. lei2 mil.20232024: 1,1 mil. lei1,1 mil.20242025: 593,3 K lei593,3 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%53,8%107,6%2020: 107,6%107,6%20202021: 89,5%89,5%20212022: 93,1%93,1%20222023: 90,2%90,2%20232024: 86,2%86,2%20242025: 85,1%85,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 9,1% · n=21.873

Cifra de afaceri: -48,4% față de anul anterior.Marjă netă 85,1% · -1,1 pp față de 2024

Formularele diferă între ani. Comparațiile anuale și liniile continue folosesc numai ani consecutivi cu același formular.

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202411,3 mil. lei
202511,9 mil. lei

Datorii raportate

20242,1 mil. lei
20252,1 mil. lei

Disponibilități bănești

2024262,8 K lei
202527,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri2 mil. lei1,1 mil. lei593,3 K lei-48,4% față de anul anterior
Rezultat net1,8 mil. lei990,4 K lei504,7 K lei-49% față de anul anterior
Capitaluri proprii10,6 mil. lei11,3 mil. lei11,9 mil. lei+4,4% față de anul anterior
Datorii2 mil. lei2,1 mil. lei2,1 mil. lei+1,9% față de anul anterior
Creanțe3,7 mil. lei4,1 mil. lei4,7 mil. lei+15,6% față de anul anterior
Angajați952-60% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă85,1%86,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 9,1% (n=21.873) · 2024: 8,4% (n=33.726)

Rezultat / active (A+B)3,5%7,3%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 2,2% (n=18.775) · 2024: 2% (n=27.231)

Rezultat / capitaluri proprii4,3%8,7%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 19,6% (n=21.049) · 2024: 24,6% (n=31.114)

Vânzări per angajat296.648 lei229.765 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 146.488 lei (n=18.342) · 2024: 126.637 lei (n=29.144)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)81,9%83,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 34,2% (n=18.786) · 2024: 36,9% (n=27.247)

Datorii / active (A+B)14,5%15,2%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 64,5% (n=18.786) · 2024: 61,3% (n=27.247)

Ponderea activelor imobilizate67,3%68%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 20,4% (n=18.786) · 2024: 19,4% (n=27.247)

Active circulante / datorii totale2,25×2,1×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,04× (n=30.383) · 2024: 1,12× (n=44.266)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări2.847,7 zile1.272,3 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 95,6 zile (n=19.903) · 2024: 92,2 zile (n=29.935)

Stocuri în zile de vânzări7,9 zile4,1 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 21,1 zile (n=11.572) · 2024: 20,5 zile (n=16.724)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
593.296
Rezultat net
504.745
Angajați
2
Datorii
2.100.015
Active imobilizate
9.740.653
Active circulante
4.733.565
Capitaluri proprii
11.851.591
Venituri totale
1.045.053
Cheltuieli totale
523.644
Stocuri
13.062
Creanțe
4.693.188
Casă și conturi la bănci
27.315
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
522.612
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.148.827
Rezultat net
990.406
Angajați
5
Datorii
2.060.448
Active imobilizate
9.214.670
Active circulante
4.336.082
Capitaluri proprii
11.346.846
Venituri totale
1.512.668
Cheltuieli totale
488.918
Stocuri
13.062
Creanțe
4.060.256
Casă și conturi la bănci
262.764
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
143.458
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.958.101
Rezultat net
1.766.450
Angajați
9
Datorii
2.037.082
Active imobilizate
8.803.234
Active circulante
3.794.126
Capitaluri proprii
10.553.788
Venituri totale
2.483.570
Cheltuieli totale
700.437
Stocuri
13.062
Creanțe
3.735.574
Casă și conturi la bănci
45.490
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
6.490
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.235.861
Rezultat net
2.080.919
Angajați
14
Datorii
1.123.752
Active imobilizate
7.409.989
Active circulante
2.507.591
Capitaluri proprii
8.787.338
Venituri totale
2.933.768
Cheltuieli totale
832.881
Stocuri
5.983
Creanțe
2.480.780
Casă și conturi la bănci
20.828
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.490
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.361.253
Rezultat net
1.217.671
Angajați
11
Datorii
1.001.189
Active imobilizate
5.365.690
Active circulante
2.348.408
Capitaluri proprii
6.706.419
Venituri totale
1.860.425
Cheltuieli totale
630.206
Stocuri
2.652
Creanțe
2.246.431
Casă și conturi la bănci
99.325
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.490
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.292.107
Rezultat net
1.390.077
Angajați
7
Datorii
745.642
Active imobilizate
4.190.970
Active circulante
2.049.910
Capitaluri proprii
5.488.748
Venituri totale
2.060.928
Cheltuieli totale
655.159
Stocuri
23.536
Creanțe
1.949.372
Casă și conturi la bănci
77.002
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.490
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
600
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Semnal de atenție
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 48% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-07
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-11-03

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 48% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-08-09 · ANAF 2026-11-07 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-11-02–2026-11-03 · verificat 2026-11-03.

Dosar 1742/299/2026/a12026-02-17 · Judecătoria SECTORUL1BUCURESTI · Pârât

cauţiune restituire cautiune · Fond

3 termene · ultima soluție: Admite cererea

2026-10-13 · 10:00

Admite cererea

Admite cererea având ca obiect restituire cauţiune, formulată de reclamanta NEDELEA CRISTINCA, în contradictoriu cu pârâta NFG ROMCONSTRUCT S.R.L. Dispune restituirea către reclamantă a cauţiunii achitate pentru cererea de sechestru asigurător ce a făcut obiectul dosarului nr. 1742/299/2026 al Judecătoriei Sectorului 1 Bucure?ti, în cuantum de 63.327,30 lei, achitată potrivit recipisei de consemnare nr. 212066889/1 din data de 27.01.2026, eliberată de CEC Bank. Cu drept de recurs în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de recurs se depune la Judecătoria Sectorului 1 Bucureşti. Pronun?ată prin punerea solu?iei la dispozi?ia păr?ilor prin mijlocirea grefei instan?ei astăzi, 13.10.2026.

Document: _IncheiereFinalaDezinvestire · 2026-10-13

2026-06-02 · 10:00

Amână cauza

Faţă de măsura de protest constând în suspendarea activităţii curente a grefei în perioada 02-05 iunie 2026, în intervalul orar 08:00-12:00, conform Hotărârii nr. 2 din 27.05.2026, emisă de Sindicatul Naţional al Grefei Judiciare DICASTERIAL, adoptată în cadrul Adunării Generale Extraordinare din data de 27.05.2026 şi Deciziei nr. 26/2026 din data de 29.05.2026 a preşedintelui Judecătoriei Sector 1 Bucureşti, constatând că prezenta cauză a avut termen fixat la data de 02.06.2026 în intervalul orar 08:00-12:00, instanţa va amâna prezenta cauză si va acorda un nou termen de judecată la data de 13.10.2026, pentru când se menţin măsurile deja dispuse.

Document: incheieredesedinta · 2026-06-02

2026-03-31 · 10:00

Amână cauza

refacerea procedurii de citare cu părţile

Document: incheieredesedinta · 2026-03-31

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
9569078
Număr de înregistrare
J1997005072408
Înmatriculare
1 iulie 1997
EUID
ROONRC.J1997005072408
Formă juridică
SRL
Sediu social
GHEORGHE IONESCU SISEŞTI 245C Bucureşti Sectorul 1 Bucureşti
Adresă fiscală
Şos GHEORGHE IONESCU SISEŞTI 245C Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
9 august 2007
Înregistrare fiscală
1 aprilie 2026
Telefon
0744504804 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIUREL NICULAE FLORIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 7 noiembrie 2026; ultima verificare: 7 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NFG ROMCONSTRUCT SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 09.08.2007
Înregistrare fiscală
8 iulie 1997
Număr registrul comerțului
J1997005072408
Cod CAEN
4100
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0744504804 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 1, ŞOS GHEORGHE IONESCU SISEŞTI, NR.245C, PARTER. CAMERA 8
Strada sediului
Şos. Gheorghe Ionescu Siseşti
Numărul sediului
245C
Localitatea sediului
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER. CAMERA 8
Strada domiciliului fiscal
Şos. Gheorghe Ionescu Siseşti
Numărul domiciliului fiscal
245C
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 1 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. CAMERA 8

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
8 iulie 1997
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

17 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 4100 Rev. 3Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 3Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4312 Rev. 3Lucrări de pregătire a terenului

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4322 Rev. 3Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat

CAEN 4323 Rev. 3Lucrări de izolații

CAEN 4324 Rev. 3Alte lucrări de instalații pentru construcții

CAEN 4331 Rev. 3Lucrări de ipsoserie

CAEN 4333 Rev. 3Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 3Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4391 Rev. 3Activități de zidărie

CAEN 6811 Rev. 3Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

CAEN 6812 Rev. 3Dezvoltare (promovare) imobiliară

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 9319 Rev. 3Alte activități sportive n.c.a

CAEN 9531 Rev. 3Repararea și întreținerea autovehiculelor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-07Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-11-03Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 1CAEN 4120
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI