Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NICO FLORAL STYLE S.R.L.

NICO FLORAL STYLE S.R.L.

CUI 41111316 · SRL· Loc. Simeria, Oraş Simeria

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NICO FLORAL STYLE S.R.L. are sediul în Loc. Simeria, Oraş Simeria. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+24,6%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 157,4 K lei, față de 126,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-1,4%

Marja netă calculată este -1,4% în 2025, față de -1,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+127,2%

Datoriile raportate sunt 9,8 K lei în 2025, față de 4,3 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025157,4 K lei+24,6% față de anul anterior2020: 31.9762021: 50.3072022: 72.1402023: 86.2992024: 126.3522025: 157.423
Rezultat net 2025-2,2 K lei-7,3% față de anul anterior2020: 9202021: 6.5222022: 5.9322023: -1.8602024: -2.0612025: -2.212
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20258,9 K lei-19,9% față de anul anterior2020: 2.6032021: 9.1252022: 15.0572023: 13.1982024: 11.1372025: 8.925
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate079 K157 K2020: 32 K lei32 K20202021: 50,3 K lei50,3 K20212022: 72,1 K lei72,1 K20222023: 86,3 K lei86,3 K20232024: 126,4 K lei126,4 K20242025: 157,4 K lei157,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-2,2%5,4%13%Mediana sectorului (2025): 2,3% · n=26382020: 2,9%2,9%20202021: 13%13%20212022: 8,2%8,2%20222023: -2,2%-2,2%20232024: -1,6%-1,6%20242025: -1,4%-1,4%2025

Cifra de afaceri: +24,6% față de anul anterior. Marja netă: -1,4%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii8,9 K lei-19,9% față de anul anterior
Datorii9,8 K lei+127,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri86,3 K lei126,4 K lei157,4 K lei+24,6% față de anul anterior
Rezultat net-1,9 K lei-2,1 K lei-2,2 K lei-7,3% față de anul anterior
Capitaluri proprii13,2 K lei11,1 K lei8,9 K lei-19,9% față de anul anterior
Datorii4,7 K lei4,3 K lei9,8 K lei+127,2% față de anul anterior
Creanțe0 lei0 lei293 leiFără an comparabil
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-1,4%2,3%n=2.638-1,6%1,8%n=2.652
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)47,6%13,9%n=1.65872%18,8%n=1.650
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)52,4%85,3%n=1.65828%80,7%n=1.650
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)8,1%15%n=1.6589,8%13,8%n=1.650
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-11,8%2,1%n=1.656-13,3%1,4%n=1.648
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-24,8%33,2%n=1.755-18,5%26,1%n=1.760
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,75×0,85×n=3.1323,23×0,88×n=3.138
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3600,67 zile10,51 zilen=2.1350 zile10,14 zilen=2.102
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36032,51 zile52,88 zilen=2.39331,91 zile57,89 zilen=2.381
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați157.423 lei200.173 lein=1.808126.352 lei179.517 lein=1.826

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
157.423
Rezultat net
-2.212
Angajați
1
Datorii
9.817
Active imobilizate
1.522
Active circulante
17.220
Capitaluri proprii
8.925
Venituri totale
157.424
Cheltuieli totale
158.140
Stocuri
14.217
Creanțe
293
Casă și conturi la bănci
2.710
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
126.352
Rezultat net
-2.061
Angajați
1
Datorii
4.321
Active imobilizate
1.522
Active circulante
13.936
Capitaluri proprii
11.137
Venituri totale
133.102
Cheltuieli totale
133.963
Stocuri
11.199
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
2.737
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.299
Rezultat net
-1.860
Angajați
1
Datorii
4.710
Active imobilizate
1.522
Active circulante
16.386
Capitaluri proprii
13.198
Venituri totale
105.199
Cheltuieli totale
106.325
Stocuri
15.730
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
656
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
72.140
Rezultat net
5.932
Angajați
1
Datorii
3.567
Active imobilizate
1.522
Active circulante
17.102
Capitaluri proprii
15.057
Venituri totale
72.146
Cheltuieli totale
64.681
Stocuri
16.429
Creanțe
91
Casă și conturi la bănci
582
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
50.307
Rezultat net
6.522
Angajați
0
Datorii
510
Active imobilizate
1.522
Active circulante
8.113
Capitaluri proprii
9.125
Venituri totale
50.307
Cheltuieli totale
43.469
Stocuri
7.047
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
1.066
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.976
Rezultat net
920
Angajați
0
Datorii
2.954
Active imobilizate
1.522
Active circulante
4.035
Capitaluri proprii
2.603
Venituri totale
31.976
Cheltuieli totale
30.173
Stocuri
2.888
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
1.147
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-05-14 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
41111316
Număr de înregistrare
J20/869/2019
Înmatriculare
14 mai 2019
EUID
ROONRC.J20/869/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
UNIRII 18 Loc. Simeria, Oraş Simeria Hunedoara · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
P-ţa UNIRII Simeria HUNEDOARA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
14 mai 2019
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2023

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PĂDUREAN NICOLETA EMILIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NICO FLORAL STYLE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 14.05.2019
Înregistrare fiscală
14 mai 2019
Număr registrul comerțului
J2019000869201
Cod CAEN
4776
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Hunedoara

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. HUNEDOARA, ORŞ. SIMERIA, PŢA. UNIRII, BL.18, SC.A, ET.2, AP.5
Cod poștal fiscal
335900
Strada sediului
Pţa. Unirii
Localitatea sediului
Orş. Simeria
Județul sediului
HUNEDOARA
Codul poștal al sediului
335900
Strada domiciliului fiscal
Pţa. Unirii
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Simeria
Județul domiciliului fiscal
HUNEDOARA
Cod poștal domiciliu fiscal
335900

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

15 activități autorizate

CAEN 3299 Rev. 2Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.

CAEN 4622 Rev. 2Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4776 Rev. 2Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 4791 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

CAEN 6820 Rev. 2Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 7490 Rev. 2Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.

CAEN 7729 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.

CAEN 8230 Rev. 2Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor

CAEN 8292 Rev. 2Activități de ambalare

CAEN 9329 Rev. 2Alte activități recreative și distractive n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul HunedoaraLoc. Simeria, Oraş SimeriaCAEN 4776
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI