Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NICOL ANS COMPANY S.R.L.

NICOL ANS COMPANY S.R.L.

CUI 36340291 · SRL· Sat Iazu, Comuna Scînteia

este sub incidența Legii nr. 85/2014ONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

NICOL ANS COMPANY S.R.L. are sediul în Sat Iazu, Comuna Scînteia. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a scăzut-41,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 5,1 mil. lei, față de 8,7 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-30,7%

Marja netă calculată este -30,7% în 2025, față de -4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+2,8%

Datoriile raportate sunt 6,3 mil. lei în 2025, față de 6,2 mil. lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
36/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20255,1 mil. lei-41,7% față de anul anterior2020: 8.337.2492021: 19.690.2772022: 11.892.6572023: 10.669.3532024: 8.707.7202025: 5.077.649
Rezultat net 2025-1,6 mil. lei-349,7% față de anul anterior2020: -2.7252021: 02022: 02023: 02024: -346.7252025: -1.559.261
Angajați 20257-12,5% față de anul anterior2020: 62021: 92022: 92023: 72024: 82025: 7
Capitaluri proprii 2025-1,2 mil. lei-492,5% față de anul anterior2020: 566.6972021: 1.164.0472022: 1.509.3392023: 1.194.2232024: 316.5762025: -1.242.685
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate010 mil.20 mil.2020: 8,3 mil. lei8,3 mil.20202021: 19,7 mil. lei19,7 mil.20212022: 11,9 mil. lei11,9 mil.20222023: 10,7 mil. lei10,7 mil.20232024: 8,7 mil. lei8,7 mil.20242025: 5,1 mil. lei5,1 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-30,7%-14,9%1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=17092020: -0%-0%20202021: 0%0%20212022: 0%0%20222023: 0%0%20232024: -4%-4%20242025: -30,7%-30,7%2025

Cifra de afaceri: -41,7% față de anul anterior. Marja netă: -30,7%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-1,2 mil. lei-492,5% față de anul anterior
Datorii6,3 mil. lei+2,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri10,7 mil. lei8,7 mil. lei5,1 mil. lei-41,7% față de anul anterior
Rezultat net0 lei-346,7 K lei-1,6 mil. lei-349,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii1,2 mil. lei316,6 K lei-1,2 mil. lei-492,5% față de anul anterior
Datorii5,2 mil. lei6,2 mil. lei6,3 mil. lei+2,8% față de anul anterior
Creanțe2,7 mil. lei2,6 mil. lei1,7 mil. lei-36,2% față de anul anterior
Angajați787-12,5% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-30,7%0%n=1.709-4%0%n=1.836
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-24,4%41,7%n=1.7324,9%40,2%n=1.867
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)124,3%55,7%n=1.73295,1%56,5%n=1.867
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)51,9%53,6%n=1.73239,2%53,7%n=1.867
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-30,6%0%n=1.723-5,4%0%n=1.854
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive—0%n=1.576-109,5%0%n=1.685
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,39×0,83×n=1.7910,64×0,81×n=1.927
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360117,09 zile80,73 zilen=1.713107,07 zile95,23 zilen=1.840
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36056,44 zile156,45 zilen=1.68454,33 zile185,46 zilen=1.811
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați725.378 lei699.664 lein=1.6051.088.465 lei519.456 lein=1.728

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
5.077.649
Rezultat net
-1.559.261
Angajați
7
Datorii
6.335.327
Active imobilizate
2.641.956
Active circulante
2.452.814
Capitaluri proprii
-1.242.685
Venituri totale
4.892.601
Cheltuieli totale
6.451.862
Stocuri
796.097
Creanțe
1.651.460
Casă și conturi la bănci
5.257
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
2.128
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.707.720
Rezultat net
-346.725
Angajați
8
Datorii
6.161.053
Active imobilizate
2.537.623
Active circulante
3.940.006
Capitaluri proprii
316.576
Venituri totale
9.382.673
Cheltuieli totale
9.729.398
Stocuri
1.314.087
Creanțe
2.589.928
Casă și conturi la bănci
35.991
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
10.669.353
Rezultat net
0
Angajați
7
Datorii
5.227.869
Active imobilizate
2.581.018
Active circulante
3.841.074
Capitaluri proprii
1.194.223
Venituri totale
9.885.275
Cheltuieli totale
9.854.696
Stocuri
706.664
Creanțe
2.702.168
Casă și conturi la bănci
432.242
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.892.657
Rezultat net
0
Angajați
9
Datorii
3.545.192
Active imobilizate
1.456.706
Active circulante
3.597.761
Capitaluri proprii
1.509.339
Venituri totale
13.546.010
Cheltuieli totale
12.316.419
Stocuri
1.693.017
Creanțe
1.850.855
Casă și conturi la bănci
53.889
Cheltuieli în avans
64
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
19.690.277
Rezultat net
0
Angajați
9
Datorii
3.743.856
Active imobilizate
1.373.439
Active circulante
3.526.900
Capitaluri proprii
1.164.047
Venituri totale
19.982.848
Cheltuieli totale
18.596.456
Stocuri
1.566.736
Creanțe
1.870.787
Casă și conturi la bănci
89.377
Cheltuieli în avans
7.564
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
8.337.249
Rezultat net
-2.725
Angajați
6
Datorii
1.492.027
Active imobilizate
226.771
Active circulante
1.831.274
Capitaluri proprii
566.697
Venituri totale
8.823.631
Cheltuieli totale
8.821.550
Stocuri
432.772
Creanțe
1.314.846
Casă și conturi la bănci
83.656
Cheltuieli în avans
679
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

36/ 100Atenție moderată
3semnale de urmărit · 1 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCeste sub incidența Legii nr. 85/20142026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Mențiune în starea firmei

este sub incidența Legii nr. 85/2014

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 42% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-07-21 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF 2024-07-01 · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36340291
Număr de înregistrare
J2016000320211
Înmatriculare
21 iulie 2016
EUID
ROONRC.J2016000320211
Formă juridică
SRL
Sediu social
ÎNV. MOROIANU GHEORGHE 22 Sat Iazu, Comuna Scînteia Ialomiţa
Adresă fiscală
Str ÎNV. MOROIANU GHEORGHE 22 Iazu IALOMIŢA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
21 iulie 2016
Înregistrare fiscală
1 octombrie 2025
Telefon
0761782461 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DUMITRU COSTELA NICOLETA
administrator judiciar provizoriu
CONTINUUM SPRL (FOSTA INSOL ADVISOR SPRL)

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NICOL ANS COMPANY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 21.07.2016
Înregistrare fiscală
21 iulie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000320211
Cod CAEN
111
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Ialomiţa

Contact și adrese

Telefon
0761782461 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IALOMIŢA, SAT IAZU COM. SCÂNTEIA, STR. ÎNV. MOROIANU GHEORGHE, NR.22
Cod poștal fiscal
927211
Strada sediului
Str. Înv. Moroianu Gheorghe
Numărul sediului
22
Localitatea sediului
Sat Iazu Com. Scânteia
Județul sediului
IALOMIŢA
Codul poștal al sediului
927211
Strada domiciliului fiscal
Str. Înv. Moroianu Gheorghe
Numărul domiciliului fiscal
22
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Iazu Com. Scânteia
Județul domiciliului fiscal
IALOMIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
927211

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
20 septembrie 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Categorie de administrare fiscală ANAF

Clasificare nominală în vigoare de la 2024-07-01. Categoria descrie administrația fiscală competentă și dimensiunea fiscală folosită de ANAF; nu este un calificativ de risc.

Categorie
contribuabil mijlociu
Administrație teritorială
Ialomița

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

10 activități autorizate

CAEN 0111 Rev. 3Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

CAEN 4611 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4683 Rev. 3Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4725 Rev. 3Comerț cu amănuntul al băuturilor

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5630 Rev. 3Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IalomiţaSat Iazu, Comuna ScînteiaCAEN 0111
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI