Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NICOLA BNF CARTONGESSO S.R.L.

NICOLA BNF CARTONGESSO S.R.L.

CUI 39331816 · SRL· Sat Ruşeţu, Comuna Ruşeţu

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

NICOLA BNF CARTONGESSO S.R.L. are sediul în Sat Ruşeţu, Comuna Ruşeţu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+4,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 358,4 K lei, față de 342,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât46,6%

Marja netă calculată este 46,6% în 2025, față de 57,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+164,1%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025358,4 K lei+4,5% față de anul anterior2020: 194.5982021: 240.9562022: 283.5942023: 254.1282024: 342.8672025: 358.390
Rezultat net 2025167 K lei-15,5% față de anul anterior2020: 121.1772021: 153.9802022: 164.9212023: 121.0342024: 197.8052025: 167.048
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025167,3 K lei-15,5% față de anul anterior2020: 370.8012021: 524.7812022: 689.7022023: 121.2742024: 198.0452025: 167.288
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0179 K358 K2020: 194,6 K lei194,6 K20202021: 241 K lei241 K20212022: 283,6 K lei283,6 K20222023: 254,1 K lei254,1 K20232024: 342,9 K lei342,9 K20242025: 358,4 K lei358,4 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%32%63,9%2020: 62,3%62,3%20202021: 63,9%63,9%20212022: 58,2%58,2%20222023: 47,6%47,6%20232024: 57,7%57,7%20242025: 46,6%46,6%2025Reper 2025: mediana sectorului 13,7% · n=1.927

Cifra de afaceri: +4,5% față de anul anterior.Marjă netă 46,6% · -11,1 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024198 K lei
2025167,3 K lei

Datorii raportate

202469,2 K lei
2025189,9 K lei

Disponibilități bănești

2024120,7 K lei
2025132,8 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri254,1 K lei342,9 K lei358,4 K lei+4,5% față de anul anterior
Rezultat net121 K lei197,8 K lei167 K lei-15,5% față de anul anterior
Capitaluri proprii121,3 K lei198 K lei167,3 K lei-15,5% față de anul anterior
Datorii75,3 K lei69,2 K lei189,9 K lei+174,4% față de anul anterior
Creanțe13,7 K lei65,8 K lei173,9 K lei+164,1% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă46,6%57,7%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 13,7% (n=1.927) · 2024: 10,7% (n=2.101)

Rezultat / active (A+B)46,8%74%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 11,1% (n=1.466) · 2024: 7,6% (n=1.523)

Rezultat / capitaluri proprii99,9%99,9%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 54,1% (n=1.826) · 2024: 38,6% (n=1.914)

Vânzări per angajat358.390 lei342.867 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 145.957 lei (n=1.614) · 2024: 124.455 lei (n=1.810)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)46,8%74,1%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 48,4% (n=1.466) · 2024: 53% (n=1.523)

Datorii / active (A+B)53,2%25,9%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 49,3% (n=1.466) · 2024: 44,5% (n=1.523)

Ponderea activelor imobilizate14,1%30,2%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 18,2% (n=1.466) · 2024: 16,4% (n=1.523)

Active circulante / datorii totale1,62×2,7×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,42× (n=2.413) · 2024: 1,55× (n=2.574)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări174,7 zile69,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 76,5 zile (n=1.685) · 2024: 72,8 zile (n=1.801)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
358.390
Rezultat net
167.048
Angajați
1
Datorii
189.877
Active imobilizate
50.451
Active circulante
306.714
Capitaluri proprii
167.288
Venituri totale
358.393
Cheltuieli totale
185.943
Stocuri
—
Creanțe
173.899
Casă și conturi la bănci
132.815
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
342.867
Rezultat net
197.805
Angajați
1
Datorii
69.205
Active imobilizate
80.721
Active circulante
186.529
Capitaluri proprii
198.045
Venituri totale
343.010
Cheltuieli totale
138.557
Stocuri
—
Creanțe
65.843
Casă și conturi la bănci
120.686
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
254.128
Rezultat net
121.034
Angajați
1
Datorii
75.293
Active imobilizate
110.991
Active circulante
85.576
Capitaluri proprii
121.274
Venituri totale
254.430
Cheltuieli totale
130.906
Stocuri
—
Creanțe
13.670
Casă și conturi la bănci
71.906
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
283.594
Rezultat net
164.921
Angajați
1
Datorii
95.163
Active imobilizate
141.261
Active circulante
643.604
Capitaluri proprii
689.702
Venituri totale
283.594
Cheltuieli totale
116.177
Stocuri
—
Creanțe
86
Casă și conturi la bănci
643.518
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
240.956
Rezultat net
153.980
Angajați
1
Datorii
151.662
Active imobilizate
171.531
Active circulante
504.912
Capitaluri proprii
524.781
Venituri totale
240.956
Cheltuieli totale
84.567
Stocuri
—
Creanțe
7.104
Casă și conturi la bănci
497.808
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
194.598
Rezultat net
121.177
Angajați
1
Datorii
29.492
Active imobilizate
0
Active circulante
400.293
Capitaluri proprii
370.801
Venituri totale
194.598
Cheltuieli totale
71.475
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
400.293
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-22

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-05-11 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-21–2026-10-22 · verificat 2026-10-22.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
39331816
Număr de înregistrare
J10/485/2018
Înmatriculare
11 mai 2018
EUID
ROONRC.J10/485/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
LUMINII 14 Sat Ruşeţu, Comuna Ruşeţu Buzău
Adresă fiscală
Str. LUMINII 14 Ruşeţu BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 mai 2018
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
BOBOCEA FLORENTIN-NICUŞOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NICOLA BNF CARTONGESSO S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.05.2018
Înregistrare fiscală
11 mai 2018
Număr registrul comerțului
J10/485/2018
Cod CAEN
4333
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Pogoanele

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT RUŞEŢU COM. RUŞEŢU, STR. LUMINII, NR.14
Cod poștal fiscal
127520
Strada sediului
Str. Luminii
Numărul sediului
14
Localitatea sediului
Sat Ruşeţu Com. Ruşeţu
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127520
Strada domiciliului fiscal
Str. Luminii
Numărul domiciliului fiscal
14
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Ruşeţu Com. Ruşeţu
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127520

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
23 august 2018
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4120 Rev. 2Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CAEN 4311 Rev. 2Lucrări de demolare a construcțiilor

CAEN 4331 Rev. 2Lucrări de ipsoserie

CAEN 4333 Rev. 2Lucrări de pardosire și placare a pereților

CAEN 4334 Rev. 2Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri

CAEN 4339 Rev. 2Alte lucrări de finisare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-22Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Ruşeţu, Comuna RuşeţuCAEN 4333
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI