Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NIKO&LENA FRUCT S.R.L.

NIKO&LENA FRUCT S.R.L.

CUI 36513805 · SRL· Municipiul Zalău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în scădere.

NIKO&LENA FRUCT S.R.L. are sediul în Municipiul Zalău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+3,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 2,4 mil. lei, față de 2,3 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât5,1%

Marja netă calculată este 5,1% în 2025, față de 7,9% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au scăzut-26,8%

Datoriile raportate sunt 212,2 K lei în 2025, față de 290 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20252,4 mil. lei+3,5% față de anul anterior2020: 998.3172021: 993.6362022: 1.527.3862023: 1.782.7032024: 2.346.9762025: 2.430.045
Rezultat net 2025123,3 K lei-33,6% față de anul anterior2020: 138.9482021: 109.1652022: 219.6522023: 214.3302024: 185.5832025: 123.259
Angajați 20255+0% față de anul anterior2020: 42021: 32022: 42023: 32024: 52025: 5
Capitaluri proprii 2025572,4 K lei+3,6% față de anul anterior2020: 362.3802021: 471.5452022: 661.1182023: 803.8602024: 552.3722025: 572.408
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate01 mil.2 mil.2020: 998,3 K lei998,3 K20202021: 993,6 K lei993,6 K20212022: 1,5 mil. lei1,5 mil.20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.20232024: 2,3 mil. lei2,3 mil.20242025: 2,4 mil. lei2,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%7,2%14,4%Mediana sectorului (2025): 1,4% · n=10162020: 13,9%13,9%20202021: 11%11%20212022: 14,4%14,4%20222023: 12%12%20232024: 7,9%7,9%20242025: 5,1%5,1%2025

Cifra de afaceri: +3,5% față de anul anterior. Marja netă: 5,1%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii572,4 K lei+3,6% față de anul anterior
Datorii212,2 K lei-26,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri1,8 mil. lei2,3 mil. lei2,4 mil. lei+3,5% față de anul anterior
Rezultat net214,3 K lei185,6 K lei123,3 K lei-33,6% față de anul anterior
Capitaluri proprii803,9 K lei552,4 K lei572,4 K lei+3,6% față de anul anterior
Datorii19,8 K lei290 K lei212,2 K lei-26,8% față de anul anterior
Creanțe206,4 K lei241,5 K lei162,1 K lei-32,9% față de anul anterior
Angajați355+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri5,1%1,4%n=1.0167,9%1,3%n=1.153
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)73,6%9,7%n=83266,6%11,6%n=928
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)27,3%85%n=83235%82%n=928
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)18,8%16,5%n=83220,4%15,3%n=928
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)15,9%1,1%n=83222,4%0,5%n=928
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive21,5%19,6%n=88333,6%14,7%n=998
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii2,97×0,88×n=1.4072,28×0,89×n=1.582
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36024,02 zile32,63 zilen=93637,05 zile32,81 zilen=1.040
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 36013,28 zile25,63 zilen=84214,53 zile26,21 zilen=931
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați486.009 lei720.642 lein=646469.395 lei630.638 lein=742

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.430.045
Rezultat net
123.259
Angajați
5
Datorii
212.170
Active imobilizate
146.485
Active circulante
630.922
Capitaluri proprii
572.408
Venituri totale
2.433.543
Cheltuieli totale
2.286.610
Stocuri
89.627
Creanțe
162.121
Casă și conturi la bănci
379.174
Cheltuieli în avans
7.171
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
8.200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.346.976
Rezultat net
185.583
Angajați
5
Datorii
290.031
Active imobilizate
169.315
Active circulante
660.318
Capitaluri proprii
552.372
Venituri totale
2.347.540
Cheltuieli totale
2.133.597
Stocuri
94.752
Creanțe
241.525
Casă și conturi la bănci
324.041
Cheltuieli în avans
12.770
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.782.703
Rezultat net
214.330
Angajați
3
Datorii
19.827
Active imobilizate
5.417
Active circulante
818.270
Capitaluri proprii
803.860
Venituri totale
1.812.096
Cheltuieli totale
1.585.441
Stocuri
71.846
Creanțe
206.425
Casă și conturi la bănci
539.999
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
1.527.386
Rezultat net
219.652
Angajați
4
Datorii
13.009
Active imobilizate
72.868
Active circulante
601.259
Capitaluri proprii
661.118
Venituri totale
1.528.563
Cheltuieli totale
1.298.820
Stocuri
65.004
Creanțe
99.166
Casă și conturi la bănci
437.089
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
993.636
Rezultat net
109.165
Angajați
3
Datorii
9.014
Active imobilizate
87.221
Active circulante
393.338
Capitaluri proprii
471.545
Venituri totale
993.972
Cheltuieli totale
877.464
Stocuri
49.207
Creanțe
88.752
Casă și conturi la bănci
255.379
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
998.317
Rezultat net
138.948
Angajați
4
Datorii
10.399
Active imobilizate
—
Active circulante
372.779
Capitaluri proprii
362.380
Venituri totale
998.330
Cheltuieli totale
850.298
Stocuri
66.721
Creanțe
75.081
Casă și conturi la bănci
230.977
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2026-01-30Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-09-12 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

140 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36513805
Număr de înregistrare
J2016000494314
Înmatriculare
12 septembrie 2016
EUID
ROONRC.J2016000494314
Formă juridică
SRL
Sediu social
Mihai Viteazul 60 Municipiul Zalău Sălaj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Bld Mihai Viteazul 60 Zalău SĂLAJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
12 septembrie 2016
Înregistrare fiscală
31 octombrie 2025
Telefon
0741311148 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
PAVEL NICOLETA ELENA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NIKO&LENA FRUCT S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 12.09.2016
Înregistrare fiscală
12 septembrie 2016
Număr registrul comerțului
J2016000494314
Cod CAEN
4631
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sălaj

Contact și adrese

Telefon
0741311148 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. SĂLAJ, MUN. ZALĂU, BLD. MIHAI VITEAZUL, NR.60
Cod poștal fiscal
450090
Strada sediului
Bld. Mihai Viteazul
Numărul sediului
60
Localitatea sediului
Mun. Zalău
Județul sediului
SĂLAJ
Codul poștal al sediului
450090
Strada domiciliului fiscal
Bld. Mihai Viteazul
Numărul domiciliului fiscal
60
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Zalău
Județul domiciliului fiscal
SĂLAJ
Cod poștal domiciliu fiscal
450090

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
19 septembrie 2016
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (140) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

SPITALUL ORASENESC JIBOU DR. TRAIAN HERTA88 din 140 înregistrări (62,9%) · Vezi relația

GRADINITA PRICHINDEL35 din 140 înregistrări (25%) · Vezi relația

LICEUL TEHNOLOGIC VOIEVODUL GELU ZALAU7 din 140 înregistrări (5%) · Vezi relația

LICEUL TEORETIC ION AGIRBICEANU6 din 140 înregistrări (4,3%) · Vezi relația

DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI - SALAJ3 din 140 înregistrări (2,1%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Fructe, legume si produse conexe (Rev.2)140 din 140 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

30 ianuarie 2026Achiziție directă

VARZA

Autoritate: SPITALUL ORASENESC JIBOU DR. TRAIAN HERTA

CPV 15300000-1 — Fructe, legume si produse conexe (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15300000-1

Vezi detaliile atribuirii →
690 leiValoare publicată
29 ianuarie 2026Achiziție directă

MARAR

Autoritate: SPITALUL ORASENESC JIBOU DR. TRAIAN HERTA

CPV 15300000-1 — Fructe, legume si produse conexe (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15300000-1

Vezi detaliile atribuirii →
66.737 leiValoare publicată
27 ianuarie 2026Achiziție directă

MERE

Autoritate: SPITALUL ORASENESC JIBOU DR. TRAIAN HERTA

CPV 15300000-1 — Fructe, legume si produse conexe (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15300000-1

Vezi detaliile atribuirii →
530 leiValoare publicată
23 ianuarie 2026Achiziție directă

MERE

Autoritate: SPITALUL ORASENESC JIBOU DR. TRAIAN HERTA

CPV 15300000-1 — Fructe, legume si produse conexe (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15300000-1

Vezi detaliile atribuirii →
678 leiValoare publicată
20 ianuarie 2026Achiziție directă

MERE

Autoritate: SPITALUL ORASENESC JIBOU DR. TRAIAN HERTA

CPV 15300000-1 — Fructe, legume si produse conexe (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15300000-1

Vezi detaliile atribuirii →
530 leiValoare publicată
16 ianuarie 2026Achiziție directă

MERE

Autoritate: SPITALUL ORASENESC JIBOU DR. TRAIAN HERTA

CPV 15300000-1 — Fructe, legume si produse conexe (Rev.2)

T1 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 15300000-1

Vezi detaliile atribuirii →
507 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

27 activități autorizate

CAEN 0113 Rev. 3Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor

CAEN 0121 Rev. 3Cultivarea strugurilor

CAEN 0124 Rev. 3Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase

CAEN 0125 Rev. 3Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4618 Rev. 3Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4621 Rev. 3Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4633 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile

CAEN 4634 Rev. 3Comerț cu ridicata al băuturilor

CAEN 4636 Rev. 3Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase

CAEN 4637 Rev. 3Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente

CAEN 4638 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor alimente

CAEN 4639 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4644 Rev. 3Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere

CAEN 4689 Rev. 3Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.

CAEN 4690 Rev. 3Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4721 Rev. 3Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete

CAEN 4727 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

CAEN 4941 Rev. 3Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 4942 Rev. 3Servicii de mutare

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SălajMunicipiul ZalăuCAEN 4631
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI