Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NIRAM COM SRL

NIRAM COM SRL

CUI 2080928 · SRL· Sat Borduşani, Comuna Borduşani· Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

insolvențăONRC · 2026-09-03

Procedură sau stare de insolvență în registruinsolvențăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

NIRAM COM SRL are sediul în Sat Borduşani, Comuna Borduşani și raportează activitatea comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2024.

Procedură sau stare de insolvență în registruNecesită verificare

insolvență

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-20,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2024 este 1,4 mil. lei, față de 1,8 mil. lei în 2023.

Bilanț 2024
Marja netă a coborât-17,5%

Marja netă calculată este -17,5% în 2024, față de -3,9% în 2023.

Calcul din bilanț 2024

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
100/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20241,4 mil. lei-20,3% față de anul anterior2021: 1.421.7962022: 1.553.9382023: 1.817.6032024: 1.448.794
Rezultat net 2024-254,2 K leiPierdere majorată cu 260,6%2021: -268.1702022: -258.1172023: -70.4922024: -254.225
Angajați 20249-25% față de anul anterior2021: 132022: 112023: 122024: 9
Capitaluri proprii 2024-400,4 K leiDeficit de capital majorat cu 173,9%2021: 182.4602022: -75.6572023: -146.1492024: -400.374
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2024 · bilanț complet · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0909 K2 mil.2021: 1,4 mil. lei1,4 mil.20212022: 1,6 mil. lei1,6 mil.20222023: 1,8 mil. lei1,8 mil.20232024: 1,4 mil. lei1,4 mil.2024

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-18,9%-8,1%2,8%2021: -18,9%-18,9%20212022: -16,6%-16,6%20222023: -3,9%-3,9%20232024: -17,5%-17,5%2024Reper 2024: mediana sectorului 2,8% · n=2.780

Cifra de afaceri: -20,3% față de anul anterior.Marjă netă -17,5% · -13,7 pp față de 2023

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2023-146,1 K lei
2024-400,4 K lei

Datorii raportate

20232,7 mil. lei
20243,1 mil. lei

Disponibilități bănești

2023-38,6 K lei
202434,3 K lei

Capital de lucru net

2023—
2024—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2024: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202220232024Ultima variație
Cifră de afaceri1,6 mil. lei1,8 mil. lei1,4 mil. lei-20,3% față de anul anterior
Rezultat net-258,1 K lei-70,5 K lei-254,2 K leiPierdere majorată cu 260,6%
Capitaluri proprii-75,7 K lei-146,1 K lei-400,4 K leiDeficit de capital majorat cu 173,9%
Datorii2,9 mil. lei2,7 mil. lei3,1 mil. lei+14,8% față de anul anterior
Creanțe256,7 K lei279,5 K lei470,2 K lei+68,2% față de anul anterior
Angajați11129-25% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2024 / 2023

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20242023
Marjă netă-17,5%-3,9%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2024: 2,8% (n=2.780) · 2023: 3,2% (n=2.978)

Rezultat / active (A+B)-9,4%-2,8%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2024: 6,9% (n=2.382) · 2023: 7,5% (n=2.541)

Vânzări per angajat160.977 lei151.467 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2024: 443.156 lei (n=2.187) · 2023: 399.503 lei (n=2.331)

Capital și îndatorare

Indicator20242023
Capitaluri proprii / active (A+B)-14,9%-5,7%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 38,9% (n=2.387) · 2023: 40,4% (n=2.544)

Datorii / active (A+B)115,1%106%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 61,1% (n=2.387) · 2023: 59,4% (n=2.544)

Ponderea activelor imobilizate5,8%10,9%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2024: 27,2% (n=2.387) · 2023: 27,2% (n=2.544)

Active circulante / datorii totale0,82×0,84×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2024: 1,06× (n=3.241) · 2023: 1,08× (n=3.501)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20242023
Creanțe în zile de vânzări116,8 zile55,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2024: 6,6 zile (n=2.410) · 2023: 7,5 zile (n=2.460)

Stocuri în zile de vânzări504,8 zile401,7 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2024: 44,4 zile (n=2.643) · 2023: 45,2 zile (n=2.807)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 4 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.448.794
Rezultat net
-254.225
Angajați
9
Datorii
3.100.314
Active imobilizate
157.413
Active circulante
2.535.855
Capitaluri proprii
-400.374
Venituri totale
1.592.113
Cheltuieli totale
1.798.574
Stocuri
2.031.352
Creanțe
470.159
Casă și conturi la bănci
34.344
Cheltuieli în avans
6.672
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
822.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.817.603
Rezultat net
-70.492
Angajați
12
Datorii
2.700.577
Active imobilizate
278.919
Active circulante
2.268.837
Capitaluri proprii
-146.149
Venituri totale
1.842.986
Cheltuieli totale
1.895.060
Stocuri
2.027.953
Creanțe
279.464
Casă și conturi la bănci
-38.580
Cheltuieli în avans
6.672
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
822.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.553.938
Rezultat net
-258.117
Angajați
11
Datorii
2.877.969
Active imobilizate
338.257
Active circulante
2.456.759
Capitaluri proprii
-75.657
Venituri totale
1.595.211
Cheltuieli totale
1.837.719
Stocuri
2.192.070
Creanțe
256.717
Casă și conturi la bănci
7.972
Cheltuieli în avans
7.296
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
822.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.421.796
Rezultat net
-268.170
Angajați
13
Datorii
2.499.580
Active imobilizate
387.845
Active circulante
2.286.143
Capitaluri proprii
182.460
Venituri totale
1.468.524
Cheltuieli totale
1.722.456
Stocuri
2.022.458
Creanțe
256.080
Casă și conturi la bănci
7.605
Cheltuieli în avans
8.052
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
822.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

100/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Procedură sau stare de insolvență în registru

insolvență

ONRC · 2026-09-03
Obligații fiscale restante publicate

1.016.973 lei în total, dintre care 659.163 lei contestați.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024

Starea verificărilor

ONRCinsolvență2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăÎnregistrări publicate2026-10-02
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-09

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 3 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-24Sursa bilanțului 2024Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Procedură sau stare de insolvență în registru

insolvență

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Obligații fiscale restante publicate

1.016.973 lei în total, dintre care 659.163 lei contestați.

ANAF · 2026-06-30
Procedură de insolvență publicată

1 înregistrare în registrul de insolvență.

BPI / e-Justice · 2026-10-02
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2024 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2024
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2024 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2024
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiStări de insolvență

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-28 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-02 · RNPM necolectată · bilanț 2024.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat803.905 lei15.238 lei819.143 lei159.980 lei659.163 lei
Asigurări sociale135.907 lei7.817 lei143.724 lei143.724 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate50.964 lei3.142 lei54.106 lei54.106 lei0 lei

Observație ANAF: Insolventa

Proceduri de insolvență publicate

Date interconectate din registrul românesc al insolvenței, verificate automat la 2026-10-02.

Procedura insolvenței867/98/2025 · Tribunalul Ialomiţa Secţia Civilă

Deschisă la 31/07/2025

2 dosare de insolvență

629/98/2011 Tribunalul Ialomiţa Secţia Civilă

Deschidere: 01.02.2011 · Închidere: 17.10.2014

867/98/2025 Tribunalul Ialomiţa Secţia Civilă

Deschidere: 31.07.2025

Practician în insolvență: CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENȚĂ ZAHARESCU PAVEL · cab.av.zaharescupavel@yahoo.com

40 publicări în BPI

Debt record 3

27/08/2026 · BPI 21 281 din 31/08/2026

Report 4

28/08/2026 · BPI 21 281 din 31/08/2026

Debt record 3

14/08/2026 · BPI 20 428 din 17/08/2026

Notice

10/07/2026 · BPI 18 319 din 14/07/2026

Report

13/07/2026 · BPI 18 319 din 14/07/2026

Report 3

17/04/2026 · BPI 10 232 din 20/04/2026

Subpoena

06/02/2026 · BPI 3 536 din 10/02/2026

Judgement 32/F

16/01/2026 · BPI 2 825 din 03/02/2026

Communication

02/02/2026 · BPI 2 825 din 03/02/2026

Judgement 33/F

16/01/2026 · BPI 2 282 din 28/01/2026

Communication

28/01/2026 · BPI 2 282 din 28/01/2026

Debt record 3

14/01/2026 · BPI 2 155 din 27/01/2026

Report 2

14/01/2026 · BPI 835 din 14/01/2026

Report 1

20/10/2025 · BPI 22 623 din 21/10/2025

Subpoena

20/10/2025 · BPI 22 620 din 21/10/2025

Other procedural documents - courts/practitioners

10/10/2025 · BPI 22 562 din 20/10/2025

Debt record 2

17/10/2025 · BPI 22 526 din 20/10/2025

Debt record 1

06/10/2025 · BPI 21 841 din 09/10/2025

Notification 1

11/08/2025 · BPI 17 862 din 11/08/2025

Communication

31/07/2025 · BPI 17 297 din 31/07/2025

Conclusion

31/07/2025 · BPI 17 297 din 31/07/2025

Judgement 1803/F

17/10/2014 · BPI 19 182 din 29/10/2014

Communication

27/10/2014 · BPI 19 182 din 29/10/2014

Summons 1

02/09/2014 · BPI 15 669 din 05/09/2014

Report

18/08/2014 · BPI 15 205 din 27/08/2014

Subpoena

17/12/2013 · BPI 1 941 din 30/01/2014

Report

09/12/2013 · BPI 21 685 din 18/12/2013

Subpoena

08/10/2013 · BPI 17 612 din 25/10/2013

Subpoena

03/08/2011 · BPI 10 657 din 05/10/2011

Conclusion

29/07/2011 · BPI 10 200 din 23/09/2011

Communication

Dată act indisponibilă · BPI 10 200 din 23/09/2011

Judgement 644/F

01/07/2011 · BPI 9 682 din 08/09/2011

Communication

01/07/2011 · BPI 9 682 din 08/09/2011

Judgement 460 F

06/05/2011 · BPI 8 419 din 28/07/2011

Communication

16/05/2011 · BPI 8 419 din 28/07/2011

Notice

15/06/2011 · BPI 7 182 din 22/06/2011

Debt record

01/02/2011 · BPI 4 235 din 08/04/2011

Communication

01/02/2011 · BPI 3 293 din 18/03/2011

Conclusion

01/02/2011 · BPI 3 293 din 18/03/2011

Notification 1

02/02/2011 · BPI 2 459 din 02/03/2011

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

2 dosare cu nume identic · 2021-10-08–2026-10-09 · verificat 2026-10-09.

Dosar 867/98/20252025-07-30 · Tribunalul IALOMITA · Debitor

deschiderea procedurii la cererea debitorului · Fond

6 termene · ultima soluție: indisponibilă

2026-11-20 · 09:30

Soluție indisponibilă

2026-09-11 · 09:30

Amână cauza

Acordă termen pentru continuarea procedurii privind pe debitoare.

Document: incheieredesedinta · 2026-09-11

2026-04-24 · 09:30

Amână cauza

Acordă termen pentru continuarea procedurii şi în vederea soluţionării definitive a dosarului asocial nr.867/98/2025/a3.

Document: incheieredesedinta · 2026-04-24

2026-01-16 · 09:30

Amână cauza

Amână cauza şi acordă termen pentru continuarea procedurii în vederea soluţionăării definitive a contestaţiilor la tabelul preliminar de creanţe.

Document: incheieredesedinta · 2026-01-16

2025-10-24 · 09:30

Amână cauza

Acordă termen pentru continuarea procedurii în vederea soluţionării definitive a contestaţiei formulată împotriva tabelului preliminar de creanţe nr.1, ce face obiectul dosarului asociat nr.867/98/2025/a1.

Document: incheieredesedinta · 2025-10-24

2025-07-31 · 09:30

Legea 85/2006 privind insolventa

Admite cererea formulată de debitoarea S.C. NIRAM COM S.R.L. În baza art. 71 din Legea nr. 85/2014 dispune deschiderea procedurii generale de insolvenţă faţă de debitoarea S.C. NIRAM COM S.R.L. În baza art. 73 coroborat cu art. 45 alin.1 lit. d din legea insolvenţei numeşte administrator judiciar provizoriu pe CABINET INDIVIDUAL DE INSOLVENŢĂ ZAHARESCU PAVEL, care va îndeplini atribuţiile prevăzute de art. 58 din lege, cu o retribuţie de 3.000 lei pentru întreaga procedură, aceasta putând fi modificată ulterior în funcţie de volumul de activitate şi evoluţia concretă a procedurii. Face în cauză aplicarea art. 75, 76 şi 83 din Legea nr. 85/2014. Dispune efectuarea notificării deschiderii procedurii debitoarei, către creditori, conform art. 100 din lege şi Oficiul Registrului Comerţului de pe lângă Tribunalul Ialomiţa, precum şi către toate băncile la care debitoarea are deschise conturi. Fixează termenul – limită de depunere de către creditori a opoziţiilor la hotărârea de deschidere a procedurii – 10 zile de la primirea notificării; Fixează termenul de soluţionare a opoziţiilor - cel mult 10 zile de la data expirării termenului de depunere a acestora. Fixează termenul limită pentru depunerea creanţelor la 15.09.2025. Fixează termenul limită pentru verificarea creanţelor, întocmirea, afişarea şi comunicarea tabelului preliminar al creanţelor la 06.10.2025. Fixează termenul pentru soluţionarea eventualelor contestaţii şi pentru afişarea tabelului definitiv al creanţelor la 24.10.2025. Fixează data şedinţei adunării creditorilor la data de 10.10.2025. În temeiul art. 39 alin. 2 din Legea 85/2014 dispune deschiderea de către administratorul judiciar a unui cont bancar din care vor fi suportate cheltuielile de procedură. În condiţiile art. 71 alin. 1 teza a II – a din Legea nr. 85/2014, minuta încheierii privind deschiderea procedurii insolvenţei se comunică de îndată administratorului judiciar provizoriu numit în cauză. Fixează termen de judecată la 24.10.2025, ora 09,30. Executorie. Cu drept de apel în termen de 7 zile de la comunicare. Cererea de apel se va depune la Tribunalul Ialomiţa – Sec?ia civilă. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, astăzi, 31.07.2025.

Document: incheieredesedinta · 2025-07-31

Dosar 4096/229/20232023-11-08 · Judecătoria FETESTI · Terţ poprit

validare poprire · Fond

1 termen · ultima soluție: Admite cererea

2024-04-10 · 11:00

Admite cererea

Admite cererea formulată de creditorul INVESCAPITAL LTD în contradictoriu cu debitorul MIHAI ALEXANDRA şi terţul poprit NIRAM COM SRL. Validează poprirea înfiinţată de către BEJ Lupulescu Cătălin Gigel prin adresa emisă la data de 02.10.2023, în cadrul dosarului de executare silită nr. 1646/2023, asupra a 1/3 (o treime) din veniturile lunare realizate de debitorul MIHAI ALEXANDRA la terţul poprit NIRAM COM SRL, până la concurenţa sumei de 1.139,60 lei. Admite cererea petentului privind plata cheltuielilor de judecată şi dispune obligarea terţul poprit la plata către acesta a sumei de 20 lei, reprezentând taxă judiciară de timbru. Respinge capătul de cerere al petentului privind amendarea terţului poprit, ca neîntemeiat. Executorie. Cu apel în termen de 5 zile de la comunicare, care se depune la Judecătoria Feteşti. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei astăzi, 10.04.2024.

Document: Hotarare 263/2024 · 2024-04-10

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

1 dosare distincte cu nume de administratori menționate împreună cu numele firmei · verificat 2026-10-09.

Dosar 867/98/20252025-07-30 · Tribunalul IALOMITA · Faliment

deschiderea procedurii la cererea debitorului

Nume publicate de ONRC: MARIN DUMITRU

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
2080928
Număr de înregistrare
J21/83/1992
Înmatriculare
28 ianuarie 1992
EUID
ROONRC.J21/83/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
PRIMAVERII 51 Sat Borduşani, Comuna Borduşani Ialomiţa · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PRIMAVERII 51 Borduşani IALOMIŢA · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
31 martie 2025
Telefon
0745013799 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MARIN DUMITRU
administrator judiciar provizoriu
CII ZAHARESCU PAVEL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NIRAM COM SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.11.1992
Înregistrare fiscală
28 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J21/83/1992
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Feteşti

Contact și adrese

Telefon
0745013799 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. IALOMIŢA, SAT BORDUŞANI COM. BORDUŞANI, STR. PRIMAVERII, NR.51
Cod poștal fiscal
927050
Strada sediului
Str. Primaverii
Numărul sediului
51
Localitatea sediului
Sat Borduşani Com. Borduşani
Județul sediului
IALOMIŢA
Codul poștal al sediului
927050
Strada domiciliului fiscal
Str. Primaverii
Numărul domiciliului fiscal
51
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Borduşani Com. Borduşani
Județul domiciliului fiscal
IALOMIŢA
Cod poștal domiciliu fiscal
927050

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
30 octombrie 1992
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
1 februarie 2014
Actualizare TVA la încasare
3 februarie 2014
Publicare TVA la încasare
4 februarie 2014
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 februarie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

6 activități autorizate

CAEN 4711 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4778 Rev. 2Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

CAEN 5610 Rev. 2Restaurante

CAEN 5630 Rev. 2Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2024.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20242026-06-24—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-02Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-09Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IalomiţaSat Borduşani, Comuna BorduşaniCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI