Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NISTIAM CASĂ ŞI GRĂDINĂ SRL

NISTIAM CASĂ ŞI GRĂDINĂ SRL

CUI 36354807 · SRL· Sat Berezeni, Comuna Berezeni

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

NISTIAM CASĂ ŞI GRĂDINĂ SRL are sediul în Sat Berezeni, Comuna Berezeni. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 658.0502021: 672.2442022: 14.0052023: 69.035
Rezultat net 20250 lei+100% față de anul anterior2020: 59.6692021: 83.5562022: -12.9842023: 23.6672024: -3522025: 0
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 32021: 32022: 12023: 02024: 0
Capitaluri proprii 202592,3 K lei+0% față de anul anterior2020: 182.8772021: 266.4332022: 69.0282023: 92.6942024: 92.3422025: 92.342
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0336 K672 K2020: 658,1 K lei658,1 K20202021: 672,2 K lei672,2 K20212022: 14 K lei14 K20222023: 69 K lei69 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-92,7%-29,2%34,3%Mediana sectorului (2025): 2% · n=297312020: 9,1%9,1%20202021: 12,4%12,4%20212022: -92,7%-92,7%20222023: 34,3%34,3%202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii92,3 K lei+0% față de anul anterior
Datorii0 leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri69 K lei——Fără an comparabil
Rezultat net23,7 K lei-352 lei0 lei+100% față de anul anterior
Capitaluri proprii92,7 K lei92,3 K lei92,3 K lei+0% față de anul anterior
Datorii15,3 K lei0 lei0 leiFără an comparabil
Creanțe100 K lei92 K lei92 K lei+0% față de anul anterior
Angajați00—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%17,7%n=21.632-0,4%11,6%n=7.223

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
92.342
Capitaluri proprii
92.342
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
92.000
Casă și conturi la bănci
342
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-352
Angajați
0
Datorii
0
Active imobilizate
—
Active circulante
92.342
Capitaluri proprii
92.342
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
352
Stocuri
—
Creanțe
92.000
Casă și conturi la bănci
342
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.035
Rezultat net
23.667
Angajați
0
Datorii
15.257
Active imobilizate
—
Active circulante
107.951
Capitaluri proprii
92.694
Venituri totale
69.035
Cheltuieli totale
43.203
Stocuri
—
Creanțe
100.000
Casă și conturi la bănci
7.951
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
14.005
Rezultat net
-12.984
Angajați
1
Datorii
184.421
Active imobilizate
261
Active circulante
253.188
Capitaluri proprii
69.028
Venituri totale
14.005
Cheltuieli totale
26.839
Stocuri
41.898
Creanțe
150.025
Casă și conturi la bănci
61.265
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
672.244
Rezultat net
83.556
Angajați
3
Datorii
14.184
Active imobilizate
1.828
Active circulante
278.789
Capitaluri proprii
266.433
Venituri totale
672.245
Cheltuieli totale
583.116
Stocuri
52.164
Creanțe
151.683
Casă și conturi la bănci
74.942
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
658.050
Rezultat net
59.669
Angajați
3
Datorii
46.974
Active imobilizate
3.394
Active circulante
226.457
Capitaluri proprii
182.877
Venituri totale
658.051
Cheltuieli totale
592.342
Stocuri
207.588
Creanțe
8.100
Casă și conturi la bănci
10.769
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2016-07-26 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
36354807
Număr de înregistrare
J37/459/2016
Înmatriculare
26 iulie 2016
EUID
ROONRC.J37/459/2016
Formă juridică
SRL
Sediu social
BEREZENI 562 Sat Berezeni, Comuna Berezeni Vaslui
Adresă fiscală
G BEREZENI 562 Berezeni VASLUI
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
26 iulie 2016
Înregistrare fiscală
21 august 2024
Telefon
0741278483 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NEŞTIAN VIOREL

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NISTIAM CASĂ ŞI GRĂDINĂ SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 26.07.2016
Înregistrare fiscală
26 iulie 2016
Număr registrul comerțului
J37/459/2016
Cod CAEN
4711
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON SI STRAIN
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Huşi

Contact și adrese

Telefon
0741278483 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. VASLUI, SAT BEREZENI COM. BEREZENI, G BEREZENI, NR.562
Cod poștal fiscal
737065
Strada sediului
G BEREZENI
Numărul sediului
562
Localitatea sediului
Sat Berezeni Com. Berezeni
Județul sediului
VASLUI
Codul poștal al sediului
737065
Strada domiciliului fiscal
G BEREZENI
Numărul domiciliului fiscal
562
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Berezeni Com. Berezeni
Județul domiciliului fiscal
VASLUI
Cod poștal domiciliu fiscal
737065

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 ianuarie 2019
TVA până la
31 decembrie 2022
Anulare operată la
3 ianuarie 2023
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.e) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul VasluiSat Berezeni, Comuna BerezeniCAEN 4711
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI