Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NITA AEG COMPANY SRL

NITA AEG COMPANY SRL

CUI 1155470 · SRL· Municipiul Buzău

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NITA AEG COMPANY SRL are sediul în Municipiul Buzău. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+12,5%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 160,2 K lei, față de 142,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut17,8%

Marja netă calculată este 17,8% în 2025, față de -3,6% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+63,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025160,2 K lei+12,5% față de anul anterior2023: 236.8252024: 142.4222025: 160.243
Rezultat net 202528,5 K lei+655,9% față de anul anterior2023: 73.1822024: -5.1242025: 28.484
Angajați 20251-50% față de anul anterior2023: 12024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025204,7 K lei+21,3% față de anul anterior2023: 173.8502024: 168.7262025: 204.652
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0118 K237 K2023: 236,8 K lei236,8 K20232024: 142,4 K lei142,4 K20242025: 160,2 K lei160,2 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-3,6%13,7%30,9%Mediana sectorului (2025): -1,1% · n=97312023: 30,9%30,9%20232024: -3,6%-3,6%20242025: 17,8%17,8%2025

Cifra de afaceri: +12,5% față de anul anterior. Marja netă: 17,8%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii204,7 K lei+21,3% față de anul anterior
Datorii17,2 K lei-10,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri236,8 K lei142,4 K lei160,2 K lei+12,5% față de anul anterior
Rezultat net73,2 K lei-5,1 K lei28,5 K lei+655,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii173,9 K lei168,7 K lei204,7 K lei+21,3% față de anul anterior
Datorii44 K lei19,2 K lei17,2 K lei-10,8% față de anul anterior
Creanțe7,2 K lei33,9 K lei55,3 K lei+63,2% față de anul anterior
Angajați121-50% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri17,8%-1,1%n=9.731-3,6%-0,7%n=12.948
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)92,3%20,8%n=6.93889,8%35,3%n=9.459
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)7,7%79,4%n=6.93810,2%64,8%n=9.459
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)57%48,6%n=6.93868,2%51%n=9.459
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)12,8%-4,9%n=6.937-2,7%-3,5%n=9.457
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive13,9%6,6%n=6.544-3%7,4%n=9.158
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii5,56×0,66×n=10.1523,11×0,8×n=13.197
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360124,18 zile11,33 zilen=6.41585,63 zile11,92 zilen=7.988
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați160.243 lei67.449 lein=4.77871.211 lei64.167 lein=6.951

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
160.243
Rezultat net
28.484
Angajați
1
Datorii
17.152
Active imobilizate
126.498
Active circulante
95.306
Capitaluri proprii
204.652
Venituri totale
160.243
Cheltuieli totale
126.336
Stocuri
—
Creanțe
55.276
Casă și conturi la bănci
40.030
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.300.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
142.422
Rezultat net
-5.124
Angajați
2
Datorii
19.219
Active imobilizate
128.093
Active circulante
59.852
Capitaluri proprii
168.726
Venituri totale
207.422
Cheltuieli totale
212.209
Stocuri
—
Creanțe
33.875
Casă și conturi la bănci
25.977
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.300.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
236.825
Rezultat net
73.182
Angajați
1
Datorii
43.997
Active imobilizate
198.839
Active circulante
19.008
Capitaluri proprii
173.850
Venituri totale
236.825
Cheltuieli totale
161.275
Stocuri
—
Creanțe
7.152
Casă și conturi la bănci
11.856
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
1.300.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțePotriviri după nume · necesită confirmare2026-10-01

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 1992-11-27 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

1 dosare cu nume identic · 2021-09-30–2026-10-01 · verificat 2026-10-01.

Dosar 5132/200/20252025-03-26 · Judecătoria BUZAU · Terţ poprit

validare poprire 7692/2024 · Fond

2 termene · ultima soluție: Respinge cererea

2026-05-20 · 09:30

Respinge cererea

Respinge ca fiind rămasă fără obiect cererea de validare a popririi formulată de creditoarea INVESTCAPITAL LTD în contradictoriu cu debitoarea ZAHIU ALEXANDRA COSTINA şi cu terţul poprit NIŢĂ AEG COMPANY SRL. Cu drept de apel în termen de 5 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Buzău, sub sancţiunea nulităţii. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor de către grefa instanţei astăzi, 20.05.2026.

Document: _Hotarare 3326/2026 · 2026-05-20

2026-02-11 · 09:30

Amână cauza

pentru a se depune precizări, amână judecarea cauzei la data de 20.05.2026.

Document: incheieredesedinta · 2026-02-11

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
1155470
Număr de înregistrare
J10/277/1992
Înmatriculare
18 februarie 1992
EUID
ROONRC.J10/277/1992
Formă juridică
SRL
Sediu social
Str. UNIRII A Municipiul Buzău Buzău
Adresă fiscală
Str. UNIRII Buzau BUZĂU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
27 noiembrie 1992
Înregistrare fiscală
28 martie 2024
Telefon
038720909

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NIŢĂ S. GHIOCEL ŞTEFAN
administrator si reprezentant
NIŢŞ S. CONSTANTIN

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NITA AEG COMPANY S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Înregistrare fiscală
27 noiembrie 1992
Număr registrul comerțului
J10/277/1992
Cod CAEN
4932
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
038720909
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, MUN. BUZĂU, BLD. UNIRII, BL.A, SC.B, AP.1
Cod poștal fiscal
120219
Strada sediului
Bld. Unirii
Localitatea sediului
Mun. Buzău
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
120219
Strada domiciliului fiscal
Bld. Unirii
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Buzău
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
120219

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 1993
TVA până la
18 ianuarie 2016
Anulare operată la
19 ianuarie 2016
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
18 ianuarie 2016
Actualizare TVA la încasare
4 februarie 2016
Publicare TVA la încasare
5 februarie 2016
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Da
Înscriere RO e-Factura
1 martie 2024
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 6022 Rev. 1Transporturi cu taxiuri

CAEN 7020 Rev. 1Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2023–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-01Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuMunicipiul BuzăuCAEN 4932
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI