Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/NIŢĂ TEHNOFRIG S.R.L.

NIŢĂ TEHNOFRIG S.R.L.

CUI 42162679 · SRL· Loc. Babadag, Oraş Babadag

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

NIŢĂ TEHNOFRIG S.R.L. are sediul în Loc. Babadag, Oraş Babadag. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+85,3%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 70 K lei, față de 37,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut7,2%

Marja netă calculată este 7,2% în 2025, față de -54,3% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+251,2%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202570 K lei+85,3% față de anul anterior2021: 43.2302022: 19.4152023: 59.8502024: 37.7552025: 69.965
Rezultat net 20255,1 K lei+124,7% față de anul anterior2020: 02021: 29.5852022: -57.3432023: 9222024: -20.5042025: 5.068
Angajați 20251+0% față de anul anterior2021: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 2025-62,7 K lei+7,5% față de anul anterior2020: 2002021: 29.7852022: -47.1432023: -46.2212024: -67.7712025: -62.703
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate035 K70 K—20202021: 43,2 K lei43,2 K20212022: 19,4 K lei19,4 K20222023: 59,9 K lei59,9 K20232024: 37,8 K lei37,8 K20242025: 70 K lei70 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-295,4%-113,5%68,4%Mediana sectorului (2025): 11,2% · n=38320202021: 68,4%68,4%20212022: -295,4%-295,4%20222023: 1,5%1,5%20232024: -54,3%-54,3%20242025: 7,2%7,2%2025

Cifra de afaceri: +85,3% față de anul anterior. Marja netă: 7,2%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-62,7 K lei+7,5% față de anul anterior
Datorii91,9 K lei-2,8% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri59,9 K lei37,8 K lei70 K lei+85,3% față de anul anterior
Rezultat net922 lei-20,5 K lei5,1 K lei+124,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii-46,2 K lei-67,8 K lei-62,7 K lei+7,5% față de anul anterior
Datorii79,5 K lei94,5 K lei91,9 K lei-2,8% față de anul anterior
Creanțe4 lei850 lei3 K lei+251,2% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri7,2%11,2%n=383-54,3%7,9%n=383
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,32×1,5×n=4100,28×1,55×n=420
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36015,36 zile35,09 zilen=3318,1 zile33,01 zilen=326
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360119,12 zile41,09 zilen=265228,56 zile47,94 zilen=269
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați69.965 lei169.755 lein=25637.755 lei147.275 lein=257

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
69.965
Rezultat net
5.068
Angajați
1
Datorii
91.912
Active imobilizate
—
Active circulante
29.209
Capitaluri proprii
-62.703
Venituri totale
69.965
Cheltuieli totale
64.197
Stocuri
23.150
Creanțe
2.985
Casă și conturi la bănci
3.074
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.755
Rezultat net
-20.504
Angajați
1
Datorii
94.544
Active imobilizate
—
Active circulante
26.773
Capitaluri proprii
-67.771
Venituri totale
37.780
Cheltuieli totale
57.906
Stocuri
23.970
Creanțe
850
Casă și conturi la bănci
1.953
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
59.850
Rezultat net
922
Angajați
1
Datorii
79.485
Active imobilizate
—
Active circulante
33.264
Capitaluri proprii
-46.221
Venituri totale
65.923
Cheltuieli totale
64.526
Stocuri
26.620
Creanțe
4
Casă și conturi la bănci
6.640
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
19.415
Rezultat net
-57.343
Angajați
—
Datorii
75.643
Active imobilizate
6.194
Active circulante
28.353
Capitaluri proprii
-47.143
Venituri totale
92.793
Cheltuieli totale
149.942
Stocuri
26.620
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.733
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
6.047
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
43.230
Rezultat net
29.585
Angajați
1
Datorii
4.252
Active imobilizate
79.573
Active circulante
33.890
Capitaluri proprii
29.785
Venituri totale
76.665
Cheltuieli totale
47.080
Stocuri
26.620
Creanțe
16
Casă și conturi la bănci
7.254
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
79.426
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
0
Angajați
—
Datorii
200
Active imobilizate
122
Active circulante
113.898
Capitaluri proprii
200
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
—
Stocuri
—
Creanțe
113.620
Casă și conturi la bănci
278
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
113.620
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-17Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negative

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2020-01-28 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

64 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
42162679
Număr de înregistrare
J36/44/2020
Înmatriculare
28 ianuarie 2020
EUID
ROONRC.J36/44/2020
Formă juridică
SRL
Sediu social
FĂT FRUMOS 5 Loc. Babadag, Oraş Babadag Tulcea
Adresă fiscală
Str. FĂT FRUMOS 5 Babadag TULCEA
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
28 ianuarie 2020
Înregistrare fiscală
6 ianuarie 2021

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NIŢĂ GHIORGHE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
NIŢĂ TEHNOFRIG S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 28.01.2020
Înregistrare fiscală
28 ianuarie 2020
Număr registrul comerțului
J36/44/2020
Cod CAEN
9522
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Orăşenească Babadag

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. TULCEA, ORŞ. BABADAG, STR. FĂT FRUMOS, NR.5, CAMERA 1
Cod poștal fiscal
825100
Strada sediului
Str. Făt Frumos
Numărul sediului
5
Localitatea sediului
Orş. Babadag
Județul sediului
TULCEA
Codul poștal al sediului
825100
Detalii sediu
camera 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Făt Frumos
Numărul domiciliului fiscal
5
Localitatea domiciliului fiscal
Orş. Babadag
Județul domiciliului fiscal
TULCEA
Cod poștal domiciliu fiscal
825100
Detalii domiciliu fiscal
camera 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (64) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI56 din 64 înregistrări (87,5%) · Vezi relația

Ministerul Apararii prin U.M. 02016 Babadag3 din 64 înregistrări (4,7%) · Vezi relația

ORAS BABADAG2 din 64 înregistrări (3,1%) · Vezi relația

Unitatea Militara 021192 din 64 înregistrări (3,1%) · Vezi relația

SERVICIUL DE AMBULANTA TULCEA1 din 64 înregistrări (1,6%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)49 din 64 înregistrări (76,6%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)13 din 64 înregistrări (20,3%) · Vezi selecția

Piese pentru echipamente de refrigerare (Rev.2)1 din 64 înregistrări (1,6%) · Vezi selecția

Servicii de reparare si de intretinere a echipamentului de catering (Rev.2)1 din 64 înregistrări (1,6%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

17 iunie 2026Achiziție directă

SERVICII REPARAT MASINA DE SPALAT

Autoritate: ORAS BABADAG

CPV 50000000-5 — Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.000 leiValoare publicată
2 iunie 2026Achiziție directă

REPARATIE MASINA DE SPALAT ARCTIC

Autoritate: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI

CPV 50800000-3 — Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
680 leiValoare publicată
28 mai 2026Achiziție directă

REPARATIE MASINA DE SPALAT ARCTIC

Autoritate: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI

CPV 50800000-3 — Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
680 leiValoare publicată
28 mai 2026Achiziție directă

SERVICII REPARATII MASINA DE SPALAT BEKO

Autoritate: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI

CPV 50800000-3 — Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
680 leiValoare publicată
28 mai 2026Achiziție directă

SERVICII REPARAT MASINA DE SPALAT SHARP

Autoritate: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI

CPV 50000000-5 — Servicii de reparare si intretinere (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50000000-5

Vezi detaliile atribuirii →
1.740 leiValoare publicată
11 mai 2026Achiziție directă

SERVICII REPARATII MASINA DE SPALAT GORENJE

Autoritate: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI

CPV 50800000-3 — Diverse servicii de intretinere si de reparare (Rev.2)

T2 2026 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 50800000-3

Vezi detaliile atribuirii →
865 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

1 activități autorizate

CAEN 9522 Rev. 2Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul TulceaLoc. Babadag, Oraş BabadagCAEN 9522
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI